Warsztaty śpiewu białego z Anną Zagórską

5 Listopada 2022, 09:00 (Sobota) - 6 Listopada 2022, 13:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Sopran

dostępnych: 17

już niedostępne -
  Alt

dostępnych: 6

już niedostępne -
  Tenor

dostępnych: 7

już niedostępne -
  Bas

dostępnych: 9

już niedostępne -

Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany oraz Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Warsztaty Śpiewu Białego pt. "Nie bój się i wyjdź ze strefy komfortu", które poprowadzi Anna Zagórska. 2 dni warsztatów, bez względu na wiek, doświadczenie i umiejętności. Zaśpiewajcie razem z nami!

"Biały głos, to nie jest tylko umiejętność - to jest twój identyfikator i skarb, który kryje się w Twojej klatce piersiowej"- Anna Zagórska

Nazywam się Anna Zagórska i jestem absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Humanistycznego Państwowego Uniwersytetu w Równym. Pochodzę z Ukrainy, od 12 lat kształcę się w sztuce białego głosu. Skończyłam pięcioletnie studia - praktyki w Etnograficznym Kulturalnym Centrum "WESNIANKA" (należy do rady CIOFF), gdzie śpiewałam, a także byłam solistką w dwóch folklorystycznych ludowych zespołach, gdzie miałam indywidualne lekcje tradycyjnego białego śpiewu. Od 6 roku życia śpiewałam w różnych ludowych zespołach amatorskich i profesjonalnych. Do dziś biorę aktywny udział w etnograficznych ludowych koncertach, festiwalach i konkursach, aby dalej podnosić poziom doświadczenia, wiedzy i praktyki śpiewu białego. W latach 2016-2019 pracowałam w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze" jako śpiewak z obowiązkiem tańca, gdzie poznałam różnorodność polskiego folkloru. Obecnie jestem nauczycielem białego śpiewu w Ludowym Zespole Pieśni i Tańca "Ożarowiacy" oraz instruktorem śpiewu białego w zespole wokalnym ZAZULA.

Od 2016 roku regularnie udzielam lekcji śpiewu białego i prowadzę warsztaty grupowe. Chętnie podejmuję pracę zarówno z osobami początkującymi, jak i z tymi, które mają już doświadczenie w śpiewie ludowym, a które chciałyby poszerzyć swoje umiejętności.

Prowadzenie warsztatów uznaję za jedną z najważniejszych misji życiowych, ponieważ staram się rozkochać ludzi w folklorze i w autentycznym, słowiańskim śpiewie.

Czego można się nauczyć i doświadczyć biorąc udział w dwudniowych warsztatach śpiewu białego (tradycyjnego)?

  • Biały śpiew to nie tylko sposób śpiewania, ale także sposób na zadbanie o zdrowe ciała i umysł. Omówienie wszystkich właściwości białego głosu i jego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne.
  • Oddech naturalny. Teoretyczne omówienie i praktyka oddechu pierwotnego i zdrowego. Ćwiczenia oddechowe oparte na badaniach naukowo-praktycznych ośrodków folklorystycznych Europy Wschodniej.
  • Rezonatory i otwarty głos. Higiena białego głosu. Zasady naturalnego śpiewu z uwzględnieniem pracy twarzą, ciałem i wyobraźnią. Ćwiczenia, które pomogą szybciej rozbudować własne wokalne możliwości.Praktyka śpiewu i poznanie pieśni folkloru polskiego. Podstawą do pracy są jednogłosowe i wielogłosowe pieśni słowiańskie wywodzące się z tradycyjnych społeczności wiejskich.
Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek. Tych, którzy marzą o odkryciu w sobie białego głosu i którzy pragną go usłyszeć! Specyfiką białego głosu jest to, że daje on człowiekowi odczuć swój indywidualizm, a także potrafi przywołać ducha natury i nasze odwieczne tradycje! Nie bój się go odkryć w sobie.
Jeśli chcesz doświadczyć na własnej skórze ile przyjemności może dawać "białe śpiewanie", czekam na Ciebie!

warsztaty_spiewu_bialego_anna_zagorska

Zobacz również:

kultura i sztuka Muzyka Warsztaty wydarzenia Warszawa