To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Warsztat 22.09. "Spokojniej w rodzinie - 5 kroków do samoregulacji i współregulacji" Natalia Fedan
już niedostępne 119,00 zł -
  Warsztat 22.09. "Dogadać się ze sobą - o docieraniu do potrzeb i ich komunikacji." Sylwia Włodarska
już niedostępne 119,00 zł -

Mamy dla Was niezwykłą okazję! W tym roku IV Konferencja Wychowanie w szacunku może dla Was potrwać nawet 2 dni! Dzięki Natalii Fedan oraz Sylwii Włodarskiej w niedzielę 22.09.2019r. odbędą się całodniowe warsztaty, na które już dzisiaj Was zapraszamy! Warsztaty będę odbywały się w tym samym czasie od godz 10:00 do godz 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


WARSZTATY CAŁODNIOWE 22.09.2019r. (DZIEŃ PO KONFERENCJI)

data: 22.09.2019r.

godziny: 10:00-16:00

miejsce: Legnicka 72, Wrocław (budynek przedszkola Sowia Akademia)


Do wyboru:

1. Natalia Fedan "Spokojniej w rodzinie - 5 kroków do samoregulacji i współregulacji"

Być może czasem marzysz o tym, by było łatwiej. Wciąż te same sytuacje, konflikty, emocje. A może różne, ale masz wrażenie jakbyś był(a) pośrodku bombardowania i jesteś zwyczajnie zmęczona/y tym, że ciągle coś. Normalne życie w rodzinie. Trudne poranki z bitwą o punktualne wyjście, trudne rozstania w przedszkolu, kłopoty w szkole, ciągłe sprzeczki rodzeństwa, walka o zasypianie itp., itd.

Bywa tak, że rodzina tkwi w błędnym kole stresu, nawet nie do końca o tym wiedząc. Piętrzą się kolejne napięcia i dochodzi do wyładowań, które zmniejszają napięcie na krótką metę, ale równocześnie mocno zużywają energię.

A może mogłoby być nieco łatwiej, spokojniej, inaczej?

Nie dam Ci recepty na idealne życie rodzinne. Ale podczas warsztatu przyjrzymy się typowym sytuacjom w rodzinie, które wyprowadzają cię z równowagi. Popatrzymy na nie łagodnie przez lupę samoregulacji - zobaczymy typowe schematy reagowania i momenty, w których automatyczne reakcje wywołują kaskadę dalszych napięć - u ciebie i u innych. Nauczysz się rozpoznawać sygnały budującego się napięcia - przede wszystkim u siebie, ale też u innych oraz wybierać reakcję, która nie doleje oliwy do ognia. Dzięki Self-Reg popatrzysz na siebie i innych łagodniej, ale też prawdziwiej.

Poszukamy przyczyn w stresorach wszystkich członków rodziny i rozwiązań mogących zredukować stres. Zastanowimy się nad sposobami "ładowania baterii", by trudności były wyzwaniami, a nie problemami.

Warsztat ma charakter praktyczny i jest przeznaczony dla osób zaznajomionych z ideą Self-Reg, jednak nie wymaga dużej wiedzy i można go potraktować jako pracę z emocjami, potrzebami i schematami.


NATALIA FEDAN

Natalia Fedan - psycholożka i anglistka, mama trójki dzieci, tłumaczka książki Stuarta Shankera "Self-Reg" i pierwsza w Polsce propagatorka podejścia w Polsce z oficjalnym przedstawicielstwem ośrodka twórcy podejścia, the Mehrit Centre. Prowadzi kursy online i warsztaty dla rodziców oraz nauczycieli.


lub2. Sylwia Włodarska "Dogadać się ze sobą - o docieraniu do potrzeb i ich komunikacji."

Tak często chcemy dogadać się z innymi, zanim sami dowiemy się o co nam właściwie chodzi, zanim dogadamy się z samym sobą.

Chcemy wyrażać siebie bez jasności czego chcę, dlaczego tego chcę i jak można by o tą potrzebę zadbać. Warsztat "Dogadać się ze sobą" jest dla osób, które chcą zatrzymać się i przyjrzeć się z uważnie potrzebom o jakie na codzień starają się zadbać. Wsłuchać się w siebie, by lepiej rozumieć czego doświadczają i czym chcą dzielić się w rozmowie z drugim człowiekiem. Uczestnicy poznają sposoby na pełne i otwarte wyrażanie siebie, w sposób który może zwiększyć prawdopodobieństwo bycia usłyszanym. Bazą do pracy nad tym będzie Porozumienie bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga.

SYLWIA WŁODARSKA 

"Cześć, jestem Sylwia Włodarska i lubię myśleć, że jestem Panią swojego Szczęścia w najbardziej odpowiedzialnym i najważniejszym projekcie - swoim własnym życiu. Pracuje jako mediatorka NVC, coach i trenerka komunikacji zorientowanej na potrzeby. Mam na swoim koncie wystąpienie TEDx. Zorganizowałam konferencję online dla rodziców "Bliżej potrzeb, bliżej szczęścia". Jestem współzałożycielką Fundacji Rozwoju Rodziny RoRo. Współpracuję z Ośrodkiem Wsparcia i Rozwoju Bliskie Miejsce. Jestem główną szczęściarą na blogu paniswojegoszczescia.pl. Lubię czytać i być blisko natury i mojej Trójcy, która jest niewyczerpanym, choć często wyczerpującym źródłem inspiracji."W cenie biletu zapewniamy catering kawowy i przekąski. Możliwość wykupienia obiadu na miejscu.


KONTAKT:

kontakt@wychowaniewszacunku.pl

te.605202284

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Wrocław