Webinar TLA - Rozliczenia podatkowe w SSE - praktyczne rozwiązania

22 Czerwca 2020, 11:00-12:00 (Poniedziałek)

link do transmisji zostanie przesłany do uczestników w wiadomości potwierdzającej rejestrację,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny udział
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Rozliczenia podatkowe w SSE - praktyczne rozwiązania

Kancelaria TLA wspólnie z Klientami działającymi w Specjalnych Strefach Ekonomicznych od wielu lat mierzy się z podatkową problematyką rozliczeń strefowych. Specjaliści z TLA już wielokrotnie przekonali administrację podatkową (niestety często dopiero przez NSA) jak rozliczenie nietypowego przychodu powinno wyglądać. Część uzyskanych przez TLA wyroków dotyczących rozliczeń strefowych jest wyrokami prekursorskimi w temacie. W trakcie webinarium doradca podatkowy Krzysztof Koniewski oraz radca prawny Maciej Kubica podzielą się z Państwem swoim praktycznym doświadczeniem, w ich opinii, w najciekawszych obecnie kwestiach dotyczących działalności w SSE lub PSI.

Na webinarium:

 1. Kwalifikacja nietypowych przychodów jako strefowych/pozastrefowych na wybranych przykładach: 
  • przedstawienie wyroków uzyskanych dla Klientów TLA oraz omówienie ich znaczenia dla możliwej kwalifikacji przychodów otrzymanych w związku z wsparciem COVID-19;  
 2. "Stare zezwolenia" a nowa inwestycja w ramach PSI:  
  • jak ewidencjonować przychody (wspólnie czy odrębnie) - czyli dlaczego DKIS nie ma racji w wydawanych interpretacjach;  
 3. Kalkulacja wyniku podatkowego:  
  • omówienie stosowania art. 15 ust. 2-2b ustawy o CIT na podstawie interpretacji indywidualnej uzyskanej dla Klienta (dwa zakłady produkcyjne, otrzymana dywidenda);  
 4. MDR a obniżenie stawek amortyzacyjnych w SSE:  
  • działanie dozwolone (są opinie zabezpieczające), ale czy do zgłoszenia Szefowi KAS (schemat podatkowy)?  
 5. COVID-19 a zmiana warunków zezwolenia/decyzji o wsparciu:  
  • kiedy możliwe i jakie szanse na zmianę? 
Prowadzący: 

Krzysztof Koniewski (krzysztof.koniewski@tla-kancelaria.pl)- partner w Kancelarii TLA, licencjonowany doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w takich firmach jak Roedl & Partner, PwC, Deloitte. Pełniąc funkcje menedżerskie był odpowiedzialny za zespół German Desk, ukierunkowany na obsługę klientów niemieckojęzycznych. Rozwijając specjalizację w zakresie podatków pośrednich, skutecznie i z wieloma sukcesami doradzał klientom również w zakresie podatków dochodowych. Krzysztof na konto swoich osiągnięć zawodowych może zapisać w szczególności bardzo wysoką skuteczność w sporach z organami podatkowymi oraz wdrożenie u klientów wielu rozwiązań istotnie poprawiających strukturę rozliczeń podatkowych.

Maciej Kubica (maciej.kubica@tla-kancelaria.pl)radca prawny, ale z wykształcenia także ekonomista. Interdyscyplinarne przygotowanie zawodowe umożliwia mu kompleksową realizację projektów związanych z szeroko pojętymi przekształceniami i zmianami organizacyjnymi polegającymi na tworzeniu nowych struktur prawnych. Wspiera klientów działających w specjalnych strefach ekonomicznych, jak również dopiero ubiegających się o korzystanie z pomocy publicznej. Prowadząc spory z organami podatkowymi poszukuje nieszablonowych rozwiązań.

Zapraszamy

Kancelaria TLA

Zobacz również:

konferencje