To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  dostęp
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Jakie znaczenie ma ilustracja w procesie kształtowania świadomego odbiorcy? Jaką rolę odrywa błąd, przypadek i eksperyment w tworzeniu projektów? Jak odnaleźć się na rynku wydawniczym i jak wygląda zaplecze ilustratora? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania zapraszamy na webinar w ramach "Dziewczyny na warsztat".

Już 16 lutego porozmawiamy z Agatą Królak o tym, dlaczego praca ilustratorki nigdy się nie nudzi. Poznamy skuteczne metody interakcji z odbiorcą i stymulacji aktywności twórczej u dzieci w każdym wieku.

Porozmawiamy o twórczych wyzwaniach, a także o tym, czym zajmuje się ilustrator, kiedy ma już dość obrazków. Zapytamy naszego gościa o kondycję współczesnej polskiej ilustracji i o to, jak zmieniały się rodzime tendencje.

Agata Królak

Projektuje i ilustruje dla dzieci w każdym wieku. Absolwentka wydziału Grafiki gdańskiej ASP, gdzie obecnie pracuje jako asystentka. W 2018 roku obroniła pracę doktorską zatytułowaną "Rozmawianie obrazem. Książka obrazkowa a rozwój języka wizualnego". Królak jest laureatką plebiscytu MUST HAVE Festiwalu Łódź Design, nagrody KTR, wyróżnień IBBY i Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Jej ilustracje były prezentowane na festiwalach i wystawach m.in. w Nowym Jorku, Tokio, Toronto, Londynie, Brukseli i Paryżu. Stypendystka programu NCK "Młoda Polska" w 2016 roku.

webinar: Agata Królak. Dlaczego praca ilustratorki nigdy się nie nudzi?

rozmowa online z Agatą Królak

moderacja: Aleksandra Banaś

kiedy? 16.02.2021 | godz. 17:00

gdzie? online

dostęp bezpłatny, wymagane zapisy 

więcej informacji TUTAJ

regulamin wydarzenia.


"Dziewczyny na warsztat"

To historie reprezentantek pierwszego pokolenia projektantek, dorastającego po '89 roku. Przekonaj się, jak wyglądała ich droga do sukcesu. Nasze bohaterki są reprezentantkami takich dziedzin, jak: ceramika i szkło, meble i akcesoria, grafika, tkaniny, a także kreatorki. To doskonała okazja, aby zajrzeć do warsztatów projektantek oraz dowiedzieć się więcej na temat umiejętności, narzędzi oraz procesu projektowego, wykorzystywanych w ich codziennej pracy.


W programie:


webinar: Serfenta. Rzemiosło w nowoczesnym świecie.

rozmowa online z Łucją Cieślar

moderacja: Joanna Kurkiewicz

kiedy? 2.02.2021 | godz. 17:00

gdzie? online

dostęp bezpłatny, wymagana rejestracja


webinar: Agata Królak. Dlaczego praca ilustratorki nigdy się nie nudzi?

rozmowa online z Agatą Królak

moderacja: Aleksandra Banaś

kiedy? 16.02.2021 | godz. 17:00

gdzie? online

dostęp bezpłatny, wymagana rejestracja


oprowadzanie kuratorskie

kiedy? 5.02.2021 | godz. 17:00

gdzie? live Facebook CentrumDesignuGdynia


warsztaty online z miszkomaszko

kiedy? 2.03.2021 | godz. 17:00

gdzie? Instagram @centrumdesignu.gdynia


"Dziewczynom na warsztat" towarzyszyć będzie także wirtualny przewodnik, w którym przybliżone zostaną sylwetki projektantek. Jak tylko będzie to możliwe, wystawa zostanie otwarta dla zwiedzających, o czym poinformujemy w naszych mediach społecznościowych. Do tego czasu będzie można je oglądać w witrynach budynku IV PPNT Gdynia. Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów, aby być na bieżąco z aktualnościami.

kiedy? 29.01.2020 - 14.03.2021


organizatorzy: PPNT Gdynia | Centrum Designu, Instytut Designu Kielce

partnerzy: Pangolin Print, Muza, Zwykłe Życie

patroni medialni: Targi Rzeczy Ładnych, Kraft, Papierowy Dizajn, Radio Gdańsk, Prestiż, Linia


Zobacz również:

inne Webinar Wzornictwo