NOW Webinar: Komunikacja kulturowa a wyzwania rynku pracy

25 Listopada 2020, 16:00-18:00 (środa)

webinar,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Webinar
już niedostępne -

Webinar poświęcony jest komunikacji międzykulturowej i pracy w zróżnicowanych kulturowo zespołach - umiejętnościach wymienianych jako jedna z kompetencji przyszłości. Odgrywają one ważną rolę w wielu obszarach współczesnego rynku pracy. Gdańskie firmy są uczestnikiem zglobalizowanej gospodarki - pracują dla zagranicznych klientów lub są częścią wielkich światowych marek. Wymaga to od pracowników umiejętności pracy z międzynarodowych zespołach łączących ludzi z różnych kultur, dlatego ważne jest rozwijanie świadomości tego zagadnienia wśród nauczycieli i młodzieży. Webinar skierowany jest przede wszystkim do kadry szkół ponadpodstawowych (nauczycieli, szkolnych doradców zawodowych).Prowadząca:

Ellina Lolis - Menedżerka o pochodzeniu wielokulturowym mówiąca biegle w trzech językach (polski, angielski, rosyjski) i swobodnie posługująca się językiem francuskim. Od początku swojej kariery pracowała w środowisku międzynarodowym, zdobywając doświadczenie na rynkach Rosji, krajach byłej WNP, Polski i Bliskiego Wschodu. W swoim portfolio ma wiele międzynarodowych projektów, podczas realizacji których współpracowała z przedstawicielami różnych narodowości oraz zarządzała licznymi zespołami wielokulturowymi. Bezpośrednio zarządzała pracownikami z ponad 10 skrajnie różnych środowisk kulturowych. Obecnie ściśle współpracuje na co dzień z przedstawicielami ponad 20 narodowości. Jest dyrektorem zarządzającym i wice prezesem w JF Hillebrand Poland jak również prezesem JF Hillebrand Russia, odpowiadając dodatkowo za 12 biur spółki w takich krajach jak Łotwa, Białoruś oraz Kazachstan. 
Akcentuje wagę znajomości różnic kulturowych. A także, będąc członkinią SIETAR (Society for Intercultural Education, Training and Research), rozpowszechnia wiedzę i dzieli się doświadczeniem w zakresie zarządzania różnorodnością kulturową w biznesie. Prowadzi szkolenia i warsztaty z komunikacji międzykulturowej i globalnego przywództwa, pomagając rozwijać kompetencje i inteligencję kulturową.


Organizatorem wydarzenia jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Webinar odbywa się w ramach projektu "NOW - zawodowe wyzwania nowej generacji" skierowanego do kadry szkół ponadpodstawowych, przedstawicieli pomorskiego rynku pracy oraz młodzieży. Projekt zakłada wielotorowe działania wspierające wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz nawiązywanie relacji między przedsiębiorcami a przedstawicielami środowisk edukacyjnych. 

Więcej informacji o projekcie: http://now.inkubatorstarter.pl/


Facebook STARTERA dedykowany edukacji: https://www.facebook.com/StarterEdukacja/

Zapraszamy także na naszą grupę gdzie znajdą Państwo materiały ze wszystkich naszych webinarów: Grupa STARTER Edukacja

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Zobacz również:

szkolenia Edukacja