weekend z designem

25 października 2019, 18:30 (piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  weekend z designem
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Inspirujący wieczór z Oskarem Ziętą


W dniach 25-27 października odbędzie się WEEKEND Z DESIGNEM - trzy dni pełne inspirujących wydarzeń i wyjątkowych atrakcji. To wydarzenie, poświęcone designowi, wystawom, spotkaniom
z architektami i projektantami oraz kreatywnym warsztatom, na stałe zagościło w kalendarzu trójmiejskich imprez.

Gościem honorowym pierwszego dnia będzie wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie Oskar Zięta -architekt, założyciel i dyrektor generalny Zieta Prozessdesign. Urodzony w 1975 r., ukończył szwajcarską Eidgenössische Technische Hochschule w Zurychu. Po jej ukończeniu pracował tam jako asystent naukowy na wydziale CAAD -Computer Aided Architectural Design. Wybrane nagrody: nagroda AUDI -Mentor-Price 2011, Red DotAward 2008, DMY Award za innowacje w procesie produkcji 2008, YDMI 2008, nagroda German Design Council 2009, nagroda Forum Aid Awards 2009, nagroda technologiczna -Materialica 2009, MUST HAVE Design Łódź 2011. Swoje projekty, które nazwał "meblami przyszłości", trafiły do wielu prestiżowych kolekcji, w tym Centre Pompidou w Paryżu, Pinakothek der Moderne w Monachium, Zurich Design Museum i Baden State Museum w Karlsruhe. Swój stosunek do designu nazywa Prozessdesign i tak nazywają się jego dwa studia projektowe we Wrocławiu i Zurychu. Podczas Weekendu z Designem będzie można obejrzeć wystawę jego prac oraz wysłuchać wykładu/prezentacji "Think big, be stupid" z demonstracją ekspansji wolumetrycznej charakterystycznej dla technologii FIDU, opracowanej przez Oskara Ziętę.

W piątek, tj. 25 października, zostanie ogłoszona czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu dla projektantów "Inspirujący produkt na…", organizowanego przez gdańską Galerię Wnętrz City Meble. Konkurs ma promować młodych projektantów, którzy stawiają pierwsze kroki w projektowaniu. To także możliwość do nawiązania kontaktów na linii projektant - producent - odbiorca. Jak co roku nagrodą za pierwsze miejsce jest wyjazd na prestiżowe, międzynarodowe targi mebli i designu w Mediolanie - Salone del Mobile Milano 2020. Ponadto, zwycięski projekt zostanie wyprodukowany przez współorganizatora konkursu, firmę TRE i włączony do kolekcji marki. Zwycięzca konkursu będzie miał okazję współpracować z zespołem TRE przy rozwoju i wdrożeniu do produkcji zwycięskiego projektu, opracowywaniu strategii sprzedaży i wprowadzaniu produktu na rynek.

Agenda:

25 października

• 18.30 - wernisaż prac Oskara Zięty

• 19.00 - ogłoszenie kolejnej edycji konkursu "Inspirujący produkt na…"

• 19.15 - wykład gwiazdy designu Oskara Zięty pt. "Think big, be stupid"

• 20.00 - bankiet

Na piątkowe wydarzenie obowiązują zapisy na evenea.pl.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdańsk