weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY

21 Sierpnia 2021, 20:45-22:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatna wejściówka. Transza 2
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Bepłatna wejściówka. Transza 3
już niedostępne -

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprasza na niezwykły spektakl plenerowy weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY. Wyjątkowe artystyczne widowisko ukazuje związki pomiędzy niepohamowaną produkcją i konsumpcją a zmianami klimatu i migracjami.

>> SPEKTAKL BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ 21 SIERPNIA, NA BŁONIACH POD STADIONEM ARENA LUBLIN. OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

PROSIMY O PRZYBYCIE MIN. 15 MINUT PRZED SPEKTAKLEM.

Na zaproszenie Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie włoska trupa nowoczesnego cyrku MagdaClan, przedstawi interpretację dramatyczną kryzysów klimatycznych rozgrywających się w różnych zakątkach planety. Artyści i artystki wcielą się w całe populacje doświadczone przez powodzie, topnienie wiecznej zmarzliny w Arktyce, pustynnienie i pożary. A wszystko to w celu zaangażowania publiczności i opowiedzenia o globalnych efektach naszych jednostkowych działań.

>> ZOBACZ TEASER

Spektakl weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY to jedno z pierwszych wydarzeń, jakie odbędzie się na żywo w popandemicznej rzeczywistości wielu miast Europy. Plenerowy pokaz zaczyna się od ukazania prawdziwych historii przedstawiających globalne zjawiska i pokazuje także spektakularyzację ludzkich dramatów - wykorzystywanie i nadużywanie obrazów z życia migrantów. Dlatego migranci i migrantki klimatyczne są przedstawieni jako mieszkańcy nie-miejsca, zawieszonego poza czasem i przestrzenią.

PARTNERZY:
Centrum Kultury w Lublinie, Fundacja Sztukmistrze, Miasto Lublin, Lublin Europejska Stolica Młodzieży 2023, MOSiR, Arena Lublin

#KlimatNaZmiany to europejska kampania, która ma na celu rozwój świadomości młodych obywatelek i obywateli UE na temat związku między zmianami klimatu a migracją oraz zaangażowanie ich w tworzenie ruchu na rzecz nie tylko zmiany stylu życia, ale także wspierania globalnej sprawiedliwości klimatycznej. Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie jest polskim partnerem kampanii. Projekt "Klimat na zmiany" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a w Polsce również przez NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-1030.
Zobacz również:

imprezy wydarzenia Lublin