To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rezerwacja miejsca
już niedostępne -

Konferencja What's Next przy Wystawie Pierwszych Dyplomów Wzornictwa

Konferencja towarzysząca Wystawie Pierwszych Dyplomów Wzornictwa skupia się na haśle przewodnim wydarzenia "what's next". Jej celem jest poszerzenie sposobu myślenia o przyszłości oraz zmieniającej się roli i etyki projektanta we współczesnym świecie. Każda z zaproszonych osób opowie jak, w kontekście swojego doświadczenia zawodowego, postrzega hasło "what's next" oraz jakie widzi potencjalne drogi rozwoju designu, wraz z zagrożeniami i szansami, które mogą czekać na młodych projektantów. Konferencja zakończy się panelem dyskusyjnym, podczas którego chcemy podjąć rozmowę o tym czy i jak możemy kształtować przyszłość poprzez projektowanie.


Program konferencji

10:00 Uroczyste otwarcie

10:15 Agata Kiedrowicz

10:45 Jakub Koźniewski

11:15 Agnieszka Polkowska

11:45 Przerwa na kawę

12:00-13:00 Panel dyskusyjny


Agata Kiedrowicz

Krytyczka designu, projektantka, kuratorka, edukatorka. Pracuje interdyscyplinarnie, na styku humanistyki, sztuki i designu. Interesuje ją szeroko rozumiane projektowanie jako narzędzie eksploracji i krytyki rzeczywistości oraz sensoryczny wymiar dizajnu. Publikuje teksty i wywiady z obszaru dizajnu, mody i trendów na łamach branżowej prasy (m.in. Design Alive, Newsweek Slow, KUKBUK, NN6T, FUTU, Monitor Magazine). Wykłada w School of Form, Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Collegium da Vinci, gdzie kieruje studiami podyplomowymi z obszaru mody i nowych mediów. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki w Polsce i za granicą. Kuratorka wielu wystaw, m.in. "Polish Design Island", "To czuć! Projektowanie dla zmysłów" pokazywanych m.in. na Arena Design 2017, w ramach konferencji TEDx "Senses", podczas Vienna Design Week, Brussels Design September, Łódź Design Festival oraz w przy ambasadzie RP w Kopenhadze.

Zajmuje się także researchem trendów, kreatywną strategią oraz publikacjami wizerunkowymi dla marek z obszaru mody i dizajnu (m.in. YES, PURO Hotels). Prowadzi szkolenia, wykłady i warsztaty z obszaru design thinking, trendów i projektowania marki dla instytucji, brandów i klientów indywidualnych.

http://agatakiedrowicz.com

https://www.instagram.com/agata_kiedrowicz/


Jakub Koźniewski

Projektant i artysta nowych mediów, wielokrotny juror konkursów dotyczących projektowania i innowacji, edukator, autor tekstów na temat relacji nowych technologii i projektowania. Współzałożyciel kolektywu panGenerator, gdzie działa na granicy designu, sztuki i inżynierii, tworząc instalacje i obiekty interaktywne i kreując innowacyjne formy komunikacji. Jako członek kolektywu współpracował zarówno z muzeami i instytucjami kultury (Filharmonia Szczecin, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego ), jak i markami komercyjnymi (Disney, Sony, Škoda). Prace grupy prezentowane były w licznych galeriach sztuki i designu oraz na wystawach i festiwalach na całym świecie, w tym m.in. podczas Ars Electronica, Dutch Design Week, Milan Design Week, Pause Fest Melbourne. Ich eksperymentalne projekty wykorzystują nowoczesną technologię do zacierania granicy pomiędzy światem cyfrowym a fizycznym, wkraczając w sferę designu spekulatywnego i otwierając odbiorców na nowe doświadczenia. Wraz z kolektywem panGenerator został laureatem Paszportu Polityki w Kulturze Cyfrowej i zdobywcą Złotego Lwa na festiwalu Cannes Lions. Prowadzi zajęcia na podyplomowych studiach Creative Coding na School of Form.

https://pangenerator.com


Agnieszka Polkowska

Doktor w dyscyplinie sztuk projektowych. Z wykształcenia projektantka wzornictwa, z powołania trendwatcherka i strateżka. Założycielka pierwszego w Polsce studio obserwacji i wdrażania trendów TRENDSPOT. Wykłada m.in. na studiach Total Design Management i współpracuje z takimi instytucjami jak Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Łódź Design Festival. Przez prawie 10 lat pracowała w LPP. W latach 2015-2018 współtworzyła POP UP GRUPĘ na stanowisku Head of Trends - pierwszy w Polsce kolektyw strategiczny, gdzie zajmowała się rozwojem takich marek jak Loft37, BOHOBOCO, Fiore, TOVA czy Abriga. Obecnie realizuje projekty badawcze i wdrożeniowe m.in. dla MTV, born2be oraz współpracuje z markami Play, Vogue Polska, YES, Top Secret, Benericetti oraz markami wzorniczymi. Jej unikatowe podejście do budowania scenariuszów przyszłości docenił m.in. holenderski think tank MARE Amsterdam oraz portal trendwatching.com, dla których Agnieszka pracuje w charakterze eksperta. Członkini rady ekspertów plebiscytu must have na Łódź Design Festival. W 2017 roku zasiadała w jury konkursu Dobry Wzór.

http://trendspot.pl


WHAT'S NEXT

Akademia Sztuki w Szczecinie zaprasza na Otwarte Obrony oraz Wystawę Pierwszych Dyplomów Wzornictwa pod hasłem "What's next", będące podsumowaniem pierwszego cyklu edukacji na tym kierunku. Wśród prezentowanych prac znajdą się projekty z takich dziedzin jak komunikacja wizualna, moda oraz projektowanie produktu. To doskonała okazja, by zapoznać się z działalnością Wydziału Wzornictwa oraz dokonaniami wchodzących na rynek, młodych projektantów.

Poszczególne wydarzenia odbywać się będą od 10 do 15 marca w budynkach i galeriach Akademii Sztuki w Szczecinie oraz w przestrzeniach apartamentowca Black Pearl, udostępnionych na tę okazję przez współorganizatora wydarzenia - firmy Idea-Inwest Sp. z o.o.


Wzornictwo AS

https://www.facebook.com/wzornictwoasszczecin/

https://www.instagram.com/akademia_sztuki_wzornict...

Autor animacji i obiektów 3d: Piotr Glura

___

10 lat Akademii Sztuki w Szczecinie


Patronat Honorowy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin

ORGANIZATORZY:
Akademia Sztuki w Szczecinie
Idea-Inwest Sp. z o.o.

PATRONAT: STGU

PARTNERZY:
TRAFO Trafostacja Sztuki
Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne OSWAJANIE SZTUKI

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Szczecin