To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  MIASTOmovie: Łódź / Why we cycle + dyskusja

dostępnych: 19

już niedostępne -

Dla Holendrów jazda na rowerze jest jak oddychanie. Twórcy dokumentu przyglądają się fenomenowi tego kraju, rozmawiają ze zwykłymi użytkownikami ścieżek rowerowych i specjalistami w dziedzinach zrównoważonego transportu, urbanistyki. Wspólnie próbują odpowiedzieć na pytanie, co stało się przyczyną takiej popularności rowerów. Film z tych badawczo-przyglądających się. Być może właściwe osoby będą potrafiły wyciągnąć z niego właściwe wnioski i zaimplementować je na rodzimym podwórku.

W dyskusji po seansie udział wezmą: p. Hubert Barański (Fundacja Normalne Miasto Fenomen) i p. dr hab. inż. arch. Małgorzata Hanzl (Politechnika Łódzka)
moderacja: p. Maciej Trojanowski (Radio Łódź)

Po raz pierwszy w Łodzi! Znana marka MIASTOmovie, czyli festiwal filmów o mieście i architekturze, który regularnie wyrusza w podróż z Wrocławia do innych miejsc w Polsce, gdzie również inicjowana jest dyskusja o wyzwaniach dla współczesnych miast. Przed nami weekend 7-8 grudnia w Łódzkiej Okręgowej Izbie Architektów, w ramach którego obejrzymy 4 filmy i zorganizujemy 4 rozmowy po projekcjach.

Zobacz również:

film wydarzenia Łódź