2 Wieczór Kolekcjonerski w Xanadu

8 Listopada 2019, 19:00-22:00 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
już niedostępne 79,00 zł -

Dlaczego sztuka postrzegana jest w Polsce jako coś elitarnego i niedostępnego? Kto kolekcjonuje sztukę i dlaczego? Na te i inne pytania odpowie podczas 2 Wieczoru Kolekcjonerskiego w Galerii Xanadu Agnieszka Gniotek - marchand rynku sztuki, krytyk oraz kurator wystaw i aukcji, właścicielka Galerii Xanadu.

Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich osób zainteresowaniach sztuką, przede wszystkim współczesną. Zarówno dla tych, którzy planują zakup pierwszego dzieła sztuki, które ma wzbogacić ich wnętrze domowe lub firmowe, jak i dla tych, którzy posiadają już mniejsze lub większe zbiory, a także przemyślane kolekcje.

Poruszane podczas spotkania tematy dotyczyć będą m.in. takich zagadnień jak: sylwetki najciekawszych polskich kolekcjonerów i ich zbiory. Najważniejsze kolekcje publiczne sztuki współczesnej w Polsce, które warto znać.

Podczas spotkania padną także odpowiedzi na inne pytania np. Czy każdy zna się na sztuce? Czy każdy ma gust? Czy można gust wyćwiczyć i jak to robić. Czym różni się kolekcjoner od miłośnika sztuki i od osoby w sztukę inwestującą?

Oraz to najważniejsze: jak zacząć kupować sztukę, wydając racjonalne kwoty i unikając podstawowych błędów debiutantów. Wiele ciekawych informacji i porad wyniosą ze spotkania zarówno osoby, które rozważają inwestowanie w sztukę pod kontem bezpiecznego lokowania nadwyżki kapitału lub zabezpieczenia emerytalnego, jak i te które w atrakcyjny sposób chcą urządzić biuro lub mieszkanie.

Spotkanie odbywa się w cyklu comiesięcznych szkoleń na temat sztuki, kolekcjonowania, rynku sztuki i inwestowania w sztukę, które prowadzone są w Xanadu.

Agenda spotkania:

19.00-19.15 Inauguracja spotkania przy filiżance kawy

19.15-19.30 Przedstawienie prowadzącej i uczestników spotkania

19.30-21.00 Wykład na temat kolekcjonowania i inwestowania w sztukę współczesną prowadzony przez Agnieszkę Gniotek

21.00-22.00 Pytania uczestników, praktyczne porady i swobodna dyskusja

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa