Wizje Nowej Energetyki - konferencja podsumuwujaca

12 Stycznia 2023, 11:00 (Czwartek)

Online (platforma Webex Events),

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wizje Nowej Energetyki - konferencja podsumowująca
już niedostępne -

W imieniu organizatorów zapraszamy na konferencję podsumowującą cykl wykładów Wizje Nowej Energetyki, która odbędzie się 12 stycznia (czwartek) o godz. 11:00 w formule zdalnej, na platformie internetowej Webex.

W realiach kryzysu energetycznego spowodowanego m.in. agresją Rosji na Ukrainę oraz konsekwencjami pandemii COVID-19 realizatorzy projektu KlastER zaprosili wybitne autorytety do przedstawienia autorskich koncepcji transformacji polskiej energetyki.

Od czerwca do listopada 2022 r. wykłady wygłosili (kolejność chronologiczna): Jan Popczyk, Michał Kurtyka, Ireneusz Zyska, Grzegorz Onichimowski, Joanna Maćkowiak-Pandera, Wojciech Myślecki, Jerzy Buzek, Piotr Naimski, Rafał Gawin i Wojciech Suwała. W swoich wystąpieniach szukali odpowiedzi na narzucające się pytania: Jakie będą dla Polski długofalowe skutki kryzysu? Czy zostaną zahamowane procesy transformacyjne? A może obecny kryzys - tak jak kryzys naftowy z lat siedemdziesiątych - stwarza szansę na przyspieszenie procesów modernizacyjnych? Jeśli tak, to jakie działania należy podjąć, by tę szansę wykorzystać? W jakim kierunku powinna rozwijać się polska energetyka?

Podczas konferencji 12 stycznia wykładowcy przedstawią w syntetycznej formie swoje rekomendacje oraz będą uczestniczyć w dyskusji i odpowiadać na pytania uczestników.Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza rejestracyjnego.

 • Na adresy e-mail wszystkich osób, które zgłoszą swój udział, wysłany zostanie link umożliwiający udział w wirtualnej części wydarzenia na platformie Webex (w razie braku informacji na głównej skrzynce poczty e-mail, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM).
 • Zarejestrowani uczestnicy będą mogli m.in. zgłaszać swoje pytania do prelegentów na czacie spotkania, włączając się tym samym w dyskusję.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube projektu KlastER.


Ramowy program:

11:00 - 11:10    Otwarcie konferencji

Rafał Wiśniowski, Prorektor AGH ds. Współpracy

11:10 - 11:40    Wypowiedzi wykładowców - prezentacja kluczowych rekomendacji

    • Rafał Gawin, Prezes Urzędu Regulacji Energetyk
    • Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Środowiska w latach 2019 - 2021
    • Joanna Maćkowiak-Pandera, Prezeska Forum Energii
    • Wojciech Myślecki, Prezes Zarządu Global Investment Corporation, Przewodniczący Rady Nadzorczej Ekoenergetyka - Polska SA
    • Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej w latach 2015 - 2022
    • Jan Popczyk, Powszechna Platforma Transformacyjna Energetyki 2050
    • Wojciech Suwała, AGH w Krakowie
    • Ireneusz Zyska, Pełnomocnik Rządu ds. OZE, Wiceminister Klimatu i Środowiska

11:40 - 11:45    Wprowadzenie do dyskusji

Sławomir Kopeć, Pełnomocnik Rektora AGH ds. analiz strategicznych

11:45 - 12:30    Odpowiedzi na pytania, dyskusja otwarta 

Zobacz również:

konferencje