We Need More Space in Gliwice #1

8 Grudnia 2022, 18:00-20:00 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka

dostępnych: bez ograniczeń

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Potrzebujesz kosmosu tak bardzo jak my? Przedstawiamy Wam pierwszą kosmiczną edycję We Need More Space w Gliwicach8 grudnia przyjdź do klubu Spirala przy ul. Pszczyńskiej i weź udział w wyjątkowym kosmicznym spotkaniu.

Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Na scenie pojawi się aż czworo niezwykłych prelegentów! Oto i oni:

🗨️ Patodeweloperka w kosmosie. Jak urządzić mieszkanie na Marsie? - Wiktoria Dziaduła

Zastanawiasz się, kiedy zamieszkamy w kosmosie? Ciekawi cię, kiedy powstanie miasto na Marsie zaprezentowane przez Elona Muska? A może nie możesz się doczekać aż spędzisz urlop w hotelu orbitalnym? Opowiem o najnowszych koncepcjach związanych z architekturą kosmiczną. O oficjalnych projektach kosmicznych habitatów prosto od agencji rządowych, powstałych we współpracy z największymi biurami architektonicznymi świata. Przestawię także wizję sektora prywatnego - od prywatnych stacji kosmicznych po hotele orbitalne. Poznasz też punkt widzenia architekta - czyli na ile te wszystkie projekty mogą zostać realizowane i kiedy.

Wiktoria Dziaduła - Specjalizuje się w architekturze kosmicznej. Doktorantka na Politechnice Śląskiej na Wydziale Architektury, gdzie prowadzi badania związane z samowystarczalnością w środowiskach ekstremalnych, w tym kosmicznym. W 2021 roku wzięła udział w symulowanej misji w habitacie LunAres. Do tej pory współpracowała m.in. z Polską Agencją Kosmiczną, Space is More, Extremo Technologies, czy Deep Space Initiative.

🗨️ Jak zbudować satelitę? Kręta droga na orbitę - Radosław Smalec

Krótka opowieść o problemach, z jakimi mierzą się inżynierowe podczas projektowania i budowy satelitów. Będzie o oprogramowaniu, elektronice, termice i mechanice. Zainteresowani? To wskakujcie do rakiety i lecimy!

Radosław Smalec - Absolwent Politechniki Śląskiej, w pracy w KP Labs robi wszystko, żeby elektronika to satelitów powstała i na dodatek najlepiej działała. Prywatnie pasjonat elektroniki, programowania, kolarstwa enduro oraz przesiadywania godzinami w garażu przy budowie i renowacji samochodów.

🗨️ Technika w służbie astronomii - doświadczenia badaczy Politechniki Śląskiej - prof. Adam Popowicz

W wystąpieniu Adam Popowicz opowie o rozmaitych doświadczeniach pracowników Politechniki Śląskiej w zakresie wykorzystania nauk technicznych w astronomii. Dowiemy się czegoś o ratowaniu misji satelitarnej BRITE, o nowo-powstałej grupie badawczej SUTO oraz o sieci obserwatoriów astronomicznych Wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki obserwującej dla licznych międzynarodowych projektów badawczych.

prof. Adam Popowicz - profesor na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Od 18 lat zajmuje się zagadnieniami technicznych aspektów pomiarów astronomicznych. Członek zarządu naukowego misji satelitarnej BRITE oraz współpracownik podmiotów przemysłu kosmicznego w Polsce. Założyciel sieci obserwatoriów oraz grupy badawczej skupionej na technologiach kosmicznych - Silesian University of Technology Obserwatoria (SUTO). Autor ponad 80 prac badawczych w recenzowanych międzynarodowych czasopismach naukowych.

🗨️ Inwazja krasnoludków: małe rakiety orbitalne opanowują świat? - Kuba Hajkuś

Wielkie konstelacje satelitarne, powrót ludzi na Księżyc i kolonizacja Marsa. Chcemy wysyłać w kosmos więcej i więcej, a do tego potrzebujemy megarakiet. Rzecz w tym, że dzisiaj w Stanach i Europie najbardziej rozrabiają twórcy małych rakiet orbitalnych. Co się dzieje?

Kuba Hajkuś - twórca popularnonaukowego kanału YouTube To Jakiś Kosmos! o rakietach orbitalnych i kosmicznej inżynierii.

A po prezentacjach... kosmiczna integracja ✨ Zachęcamy, aby wraz z nami zostać w Spirali i kontynuować kosmiczne rozmowy przy herbacie/piwie/winie 👩🚀

Po więcej kosmicznych wydarzeń i informacji zajrzyj na kanał We Need More Space na YouTube.

Zobacz również:

konferencje Astronomia Kosmos wydarzenia 44-100 Gliwice