We Need More Space in Cracow #4

9 Stycznia 2020, 18:00-20:30 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka

dostępnych: bez ograniczeń

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Przedstawiamy Wam kolejną kosmiczną edycję krakowskiego We Need More Space

Potrzebujesz kosmosu tak bardzo jak my? Już 9 stycznia w HEVRE masz wyjątkową okazję spotkać innych pasjonatów kosmosu i posłuchać niesamowitych kosmicznych historii 🚀 

Na scenie pojawi się kilku niezwykłych prelegentów - oto i oni!

🗨️ Czy da się dogonić marzenia? Czyli od telefonu sznurkowego do łączności satelitarnej.

Niezwykła prezentacja z segmentu radiowo-satelitarnego o biciu rekordów w odległości dekodowania sygnałów z sond kosmicznych, ratowaniu obiektów znajdujących się na orbicie, a także o ostatnich polskich misjach satelitarnych KRAKsat i Światowid. Jeśli chcesz dowiedzieć się co słychać u japońskich sond kosmicznych oraz jaki jest cel wysyłania sygnału radiowego z zakodowanymi genomami DNA zwierząt zagrożonych wyginięciem w kierunku egzoplanet - to absolutne must see!

🛰️ Michał Zawada - aktywny radioamator-krótkofalowiec, pasjonat łączności satelitarnych, rejestrowania i analizy słabych sygnałów radiowych dobiegających z przestrzeni kosmicznej, właściciel segmentu naziemnego Spacecomm.cloud, dostawca usług TT&C dla polskich misji satelitarnych: KRAKsat oraz Światowid.

🗨️Jak stworzyć zdrowe społeczeństwo na Marsie? - czyli marsjańska gospodarka przy kieliszku wódki z regolitem.

Słyszeliście o bazie marsjańskiej Twardowsky? Projekt, stworzony na potrzeby konkursu Mars Colony Prize zdobył 2 miejsce w tej prestiżowej rywalizacji. Prezentacja omawiać będzie systemy podtrzymywania życia - aspektów medycznych oraz sposobu pozyskiwania jedzenia w warunkach marsjańskich. Poruszone również zostaną problemy socjo-ekonomiczne zaproponowanego w projekcie bazy modelu społeczeństwa.

🛰️ Natalia Ćwilichowska - studentka technologii chemicznej na Politechnice Wroclawskiej. Związana z takimi podmiotami jak Projekt Scorpio oraz Space is More. W swoim życiu zawodowym chce połączyć biotechnologię z inżynierią kosmiczna. Zaangażowana w projekt bazy Twardowsky, gdzie była odpowiedzialna za system przetwórstwa bio odpadów. Swoja prace dotyczącą koncepcji biorafinerii dla długoterminowych misji kosmicznych przedstawiła podczas International Astronautical Congress w Waszyngtonie.

🛰️ Dariusz Szczotkowski  - z wykształcenia socjolog, z zainteresowania ekonomista, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Komentator polityczny i działacz społeczny.

🗨️ Jak nie dać się zabić na Marsie, czyli technologiczna odsłona projektu Twardowsky.

Prezentacja dotyczyć będzie rozwiązań technologicznych i architektonicznych zaproponowanych w projekcie kolonii Twardowsky. Omówiona zostanie lokalizacja bazy, sposób pozyskiwania energii i procesy wytwórcze.

🛰️ Sławomir Małkowski - ukończył studia drugiego stopnia na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Elektronika. Pasjonat technologii kosmicznych, nowych rozwiązań w energetyce jądrowej oraz aparatury badawczej. Obecnie zajmuje się opracowaniem innowacyjnego mini-źródła promieniowania rentgenowskiego. W projekcie Twardowsky odpowiedzialny był za system wytwarzania energii, a zaprojektowany model zastosowania reaktora ciekłosolnego przedstawił na International Astronautical Congress w Waszyngtonie.

🛰️ Leszek Orzechowski - założyciel grupy badawczej Space is More oraz doktorant PWr. badający typologię architektury związanej z kosmosem i przestrzenią kosmiczną. Obecnie zarządza Placówką Badawczą LunAres, której celem jest prowadzenie badań nad psychologią i zdrowiem człowieka podczas symulowanych misji kosmicznych. Leszek prowadzi również badania i prace projektowe z paroma europejskimi instytucjami badawczymi nad zagadnieniami z pogranicza architektury i załogowych lotów kosmicznych.

A po prezentacjach - jak zawsze - zapraszamy na kosmiczną integrację ✨ Zachęcamy, aby wraz z nami zostać w Hevre i kontynuować kosmiczne rozmowy przy herbacie/piwie/winie 👩🚀

Po więcej kosmicznych wydarzeń i informacji zajrzyj na We Need More Space.

Zobacz również:

konferencje Astronomia Kosmos wydarzenia 31-058 Kraków