We Need More Space in Szczecin

17 Października 2019, 17:00-19:30 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka

dostępnych: bez ograniczeń

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Potrzebujesz kosmosu tak bardzo jak my? 17 października przyjdź do Technoparku i weź udział w niezwykłym kosmicznym wydarzeniu! 🚀

Jesteś pasjonatem astronomii? Interesuje Cię inżynieria kosmiczna? A może jeszcze mało wiesz o kosmosie, ale chiałbyś/chciałabyś wiedzieć więcej? Zapraszamy na kosmiczną konferencję w Szczecinie. Już niebawem ogłosimy naszych prelegentów i tematy ich prezentacji.

Spotkania z cyklu "We Need More Space in Poland" odbywały się do tej pory tylko w Warszawie i Krakowie, teraz przybywają do Szczecina.

🛰️ Jak polować na Satelity? - Robert Olejnik

Nad naszymi głowami krąży tysiące satelitów pogodowych, wystrzelonych przez entuzjastów, krótkofalowców czy uniwersytety. Ponadto stacja kosmiczna ISS regularnie umożliwia zarówno kontakt z astronautami, jak i organizuje okolicznościowe transmisje rożnego rodzaju danych. Dzięki globalnej sieci Open Source stacji bazowych SatNOGS możliwy jest odbiór danych i komunikacja z tymi satelitami. W tej prezentacji oprócz przybliżenia tematyki komunikacji satelitarnej pokaże jak łatwo dołączyć do sieci SatNOGS budując własna stacje bazowa.

Robert Olejnik jest przedsiębiorcą oraz inwestorem na rynku IT z ponad 20 letnim doświadczeniem. Obecnie prowadzi założony przez siebie w 2010 roku software house TEONITE a także Venture Builder: TEONITE Ventures. Prywatnie zapalony radioamator (licencjonowany krótkofalowiec), miłośnik Software Defined Radio, elektroniki, Open Source a także branży infosec (aktywny uczestnik konferencji: FOSDEM, DEF CON, Chaos Communication Congress, Troopers).

🌌 Dlaczego jesteś gwiezdnym pyłem? - Maciej Ardanowski

Każdy inny świat i jakiekolwiek życie na nim dzieli z nami te samą opowieść. Każdy świat jest tak jak my gwiezdnym pyłem.
Kosmologiczna podróż od wielkiego wybuchu aż do momentu, w którym to czytasz oraz dalej w nieskończenie daleką przyszłość, odpowiadająca na pytania:

  • Jak powstał i ewoluował kosmos?
  • Co musiało się stać aby mogła powstać Ziemia?
  • W jakich warunkach rozwinęło się życie?
  • Skąd wzięły się atomy, które Ciebie tworzą?
  • Czemu możemy dumnie nazywać się dziećmi gwiazd?

Maciej Ardanowski - Samouk, coach edukacyjny, trener zdolności metakognitywnych, pasjonat fizyki i kosmologii. Twórca Simplearning'u - neurokognitywnej wielozmysłowej metodyki samonauki, popularyzator samorozwoju bazującego na neurokognitywistyce.

🚀 Kosmiczna 🇵🇱 Polska - Radek Grabarek

Co się dzieje w kosmosie w Polsce pod koniec drugiej dekady XXI wieku i jakie są plany na następne dziesięciolecia? Polska w kosmosie to nie tylko Kopernik, Heweliusz czy Hermaszewski. Polska astronomia od lat jest w czołówce światowej. W ciągu ostatnich kilkunastu lat intensywnie rozwija się polska branża kosmiczna, a szczególnie inżynieria, czego dowodem jest polska flaga na Marsie, która wylądowała w 2019 razem z misją NASA InSight. W swojej prezentacji opowiem o tym pasjonującym okresie dla polskiego kosmosu oraz o planach na najbliższe lata, bo będzie działo się dużo i kosmicznie!

Radek Grabarek jest dziennikarzem. Przez wiele lat zajmował się tłumaczeniem zawiłości technologii informatycznych swoimi tekstami. Zaczynał w Gazeta.pl, a potem w Barcelońskich startupach. Od zawsze zafascynowany kosmosem, eksploracją wszechświata i astronautyką. Od ponad trzech lat wyjaśnia tajemnice wszechświata w założonym przez siebie serwisie internetowym We Need More Space oraz organizuje kosmiczne konferencje w Warszawie, Krakowie i innych miastach. 

Zapraszamy do zarezerwowania sobie wolnego wieczoru 17 października i pobrania bezpłatnej wejściówki.

Po więcej kosmicznych wydarzeń i informacji zajrzyj na We Need More Space.

Zobacz również:

konferencje Astronomia Kosmos wydarzenia 71-441 Szczecin