To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Fundacja Women in Law wraz z Kancelarią Rymarz Zdort Maruta

zapraszają na

Spotkanie społeczności Fundacji Women in Law

Transakcja - rzeczownik rodzaju żeńskiego 😉

13 czerwca 2023 r. godz. 18.00 - 22.00

Miejsce wydarzenia

Kawiarnia "Coffee Runner"

5 p. budynku Mennica Legacy Tower

ul. Prosta 18, Warszawa


Plan spotkania

18.00 - 18.10 Powitanie - Kamila Kurkowska - prezeska fundacji Women in Law

18.10 - 19.30 "Kobiety w świecie transakcji" - panel dyskusyjny


Rola kobiet w świecie doradztwa transakcyjnego stale rośnie. O prowadzeniu skomplikowanych i często bardzo dynamicznych projektów oraz godzeniu wielu ról porozmawiamy wspólnie z uczestniczkami panelu, które przybliżą nam różne oblicza transakcji i związane z nimi wyzwania. Panel będzie doskonałą okazją do poznania ich doświadczenia, opinii oraz rad. Będą to z pewnością historie o realizacji celów, sukcesach, trudnościach, jak również wpływie różnorodności na biznes.
Moderatorka: Katarzyna Łukaszewicz, Partnerka w departamencie regulacyjnym Rymarz Zdort Maruta

Panelistki:


  • Karolina Drozdowska, General Counsel, Innova Capital
  • Dr Marta Laskowicka, Chief Transaction Lawyer w Polenergii S.A.
  • Ewa Bober, Partnerka kierująca praktyką rynków kapitałowych kancelarii Rymarz Zdort Maruta
  • Ewa Podgórska, Chief Legal Counsel & Senior Partner, Chief Compliance Officer - Griffin Capital Partners
  • Dominika Niewiadomska - Siniecka, General Counsel CEE, Top25 Female Lawyers by Forbes Women, Managing Director - Restructuring and Legal matters, VeloBank S.A.

19.30 - 19.45 - przerwa

19.45 - 20.30 Moja droga od urzędniczki i ministry do bycia przedsiębiorczynią - rozmowa Kamili Kurkowskiej z prawniczką Anną Streżyńską.

20.30 - 22.00 - networking

(organizator zastrzega prawo do zmiany prelegentek i tematów)


Bio prelegentek:

Katarzyna Łukaszewicz
Adwokat, partnerka w departamencie regulacyjnym Rymarz Zdort Maruta. Specjalizuje się w prawie korporacyjnym, transakcjach fuzji i przejęć oraz kwestiach regulacji sektora finansowego. Jej doświadczenie obejmuje m.in. doradztwo korporacyjne i regulacyjne przy największych transakcjach fuzji i przejęć polskich banków, kompleksowe doradztwo w ramach projektów integracji działalności maklerskiej z działalnością bankową oraz wsparcie prawne innych krajowych i zagranicznych podmiotów, w tym uczestników rynku finansowego, w transakcjach łączenia, podziałów i przejęć aktywów. Ponadto Katarzyna świadczy bieżące doradztwo na rzecz instytucji finansowych w związku z aspektami regulacyjnymi prowadzonej przez nie działalności gospodarczej w Polsce, w szczególności w obszarze bankowości oraz działalności maklerskiej oraz reprezentuje podmioty regulowane w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego.


Karolina Drozdowska

General Counsel. Karolina Drozdowska dołączyła do zespołu Innova Capital w 2016 roku, wcześniej przez 10 lat pracowała w warszawskim biurze kancelarii Greenberg Traurig, koncentrując się na transakcjach fuzji i przejęć w sektorze finansowym.

Pani Drozdowska specjalizuje się w bieżącej obsłudze prawnej oraz doradztwie korporacyjnym i handlowym, zapewniając wsparcie przy złożonych transakcjach fuzji i przejęć oraz przy procesach negocjacyjnych

Pani Drozdowska ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 2008 roku oraz zrealizowała program Centrum Prawa Amerykańskiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz na University of Florida Fredric G. Levin College of Law. W 2013 roku po ukończonej aplikacji radcowskiej została wpisana na listę radców prawnych.


Dr Marta Laskowicka

Jest odpowiedzialna za obszar szeroko pojętych transakcji w Grupie Polenergia, w tym za wszystkie procesy finansowania, M&A i inne projekty (w tym z obszaru wodoru). W Polenergii pracuje od ponad 6 lat, w tym okresie brała udział w licznych projektach finansowania, refinansowania i restrukturyzacji zadłużenia farm wiatrowych i fotowoltaicznych, wstępnych pracach nad koncepcjami finansowania farm off-shore oraz projektów wodorowych, transakcjach zbycia spółek z Grupy, nabycia spółki Edison S.A., negocjacjach joint venture z Grupą Modus na Litwie, czy negocjacjach inwestycyjnych z Grupą Brookfield, a także emisjach akcji Polenergii S.A. Przed dołączeniem do Polenergii była partnerką w butikowej kancelarii Czabański&Gałuszyński, a wcześniej prawnikiem finansowym w kancelarii Wolf Theiss (wcześniej pod nazwą Beiten Burkhardt).


Ewa Bober

Ewa Bober jest radczynią prawną i partnerką kierującą praktyką rynków kapitałowych kancelarii Rymarz Zdort Maruta.

Specjalizuje się w prawie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem transakcji na rynkach kapitałowych i regulacji dot. spółek publicznych. Przez ponad 19 lat doradzała emitentom, oferującym oraz bankom inwestycyjnym w wielu ofertach papierów wartościowych przeprowadzanych na krajowym i międzynarodowych rynkach kapitałowych. Ponadto świadczy kompleksowe doradztwo prawne na rzecz spółek publicznych, a także przy wezwaniach, delistingach, skupach akcji własnych oraz transakcjach fuzji i przejęć spółek publicznych.

W prestiżowych rankingach publikowanym przez Chambers & Partners, The Legal 500 oraz IFLR1000 Ewa Bober jest zaliczana do grona najlepszych specjalistów w Polsce w dziedzinie rynków udziałowych papierów wartościowych (ECM).


Dominika Niewiadomska-Siniecka

General Counsel CEE, dyrektorka ds. Prawnych, regulacyjnych i komunikacji korporacyjnej, członkini zarządu, działającą w branżach telekomunikacyjnych, mediów, nowych technologii, bankowości i fintech. Na rynku prawniczym od ponad 20 lat. Jako General Counsel operatora telekomunikacyjnego PLAY budowała wartość firmy począwszy od 3 mln klientów do 15 mln wprowadzając spółkę na giełdę (IPO). Tworzyła pierwszy w pełni cyfrowy bank w chmurze Googla w modelu subskrypcyjnym - Aion Bank wraz z Wojciechem Sobierajem oraz banking as a service w Vodeno IT. Przeprowadziła jako członek zarządu transakcję sprzedaży UPC przez Liberty Global wartą 7 mld PLN. Obecnie prowadzi kolejny unikatowy na skalę europejską projekt restrukturyzacji i sprzedaży instytucji pomostowej VeloBank S.A. Prawniczka, menedżerka do zadań specjalnych, którą nie zastąpi sztuczna inteligencja. Zaczynała karierę w międzynarodowych kancelariach prawnych takich jak Clifford Chance, Beiten Burkhardt, CMS Cameron McKenna.

Poza działaniami zawodowymi angażuje się w stowarzyszeniu LiderShe zrzeszającym kobiety liderki i działa na rzecz kobiet, poprzez wsparcie, prace dydaktyczne, networking, coaching, mentoring. Współtworzyła Akademię Przywództwa Kobiet LiderShe, studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego działając w radzie programowej jak również jako wykładowca (Top program Executive Education CEE). Dwukrotnie na liście General Counsel Power List CEE - The Legal 500 oraz wyróżniona w rankingu Forbes Women i Women in Law Fundation jako Top 25 Women Lawyers in Business.


Anna Streżyńska

Z wykształcenia prawnik, przez całe życie zawodowe zaangażowana w ICT. W latach 2006-2012 regulator rynku telekomunikacyjnego oraz autor pierwszej ustawy kompleksowo ułatwiającej inwestycje szerokopasmowe w telekomunikacji. W latach 2013- 2015 CEO Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej i Internetu dla Mazowsza, łącznie 10 tys. km światłowodów zbudowanych w ramach inwestycji o wartości blisko 1 mld złotych.

W latach 2015-2018 Minister Cyfryzacji, twórca Strategii Informatyzacji Państwa - Planu Działań Ministra Cyfryzacji oraz inicjator projektów w zakresie cyfryzacji państwa w obszarze cyfrowej tożsamości (takich jak profil zaufany logowany przez bankowość elektroniczną, podpis zaufany, mObywatel).

Uhonorowana m.in. Nagrodą im. Andrzeja Bączkowskiego, Odznaką Honorową Bene Merito i Nagrodą im. Marka Cara. 

Obecnie CEO firmy IT pod nazwą MC2 Innovations w grupie LUX MED.


🔺 Ważne!
Rejestracja na spotkanie jest obowiązkowa.

🔺Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

🔺 Rejestracja będzie otwarta do 13 czerwca do godziny 16:00.

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa