Women In Tech4Good Hackathon

17 Czerwca 2021, 08:00-20:00 (Czwartek)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Bilet przeznaczony jest dla wszystkich uczestników hackathonu Women In Tech4Good Uczestnik

Bilet przeznaczony jest dla wszystkich uczestników hackathonu Women In Tech4Good

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Już 17 czerwca 2021 roku odbędzie się Hackathon Women in Tech4Good. Jest to projekt powstały w ramach wydarzenia Women in Tech Days, skierowany bezpośrednio do studentek oraz absolwentek kierunków technologicznych i nauk ścisłych do 35 roku życia. Całe wydarzenie odbędzie się online.

Hackathon będzie okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy, ale przede wszystkim do zmierzenia się z zadaniem z obszaru cyfrowej ekologii, pracy zespołowej i wygrania nagród. Uczestniczki hackathonu stworzą zespoły, a następnie opracują rozwiązanie zadania, które na koniec dnia zaprezentują jury. Spośród zaprezentowanych rozwiązań jury wybierze najlepsze, a zespół będący autorem tego rozwiązania otrzyma nagrody o wartości 10 tysięcy złotych.

Motywem przewodnim edycji jest #digitalecology. Tematem zadania, z którym zmierzą się uczestnicy podczas hackatonu będzie Cyfrowy Ślad Środowiskowy

Dlaczego?

Korzystanie z cyfrowych produktów i usług oznacza, że ich dostawcy zużywają zasoby związane m.in. z opracowaniem, wdrożeniem, dostarczaniem czy aktualizacją tych rozwiązań, a użytkownicy potrzebują sprzętu elektronicznego (komputerów, telefonów, tabletów itp.), który również zużywa zasoby, a z czasem starzeje się i zostaje wymieniony na nowszy model. Między innymi w ten sposób powstaje cyfrowy ślad węglowy. Nie jesteśmy bezsilni wobec tego zjawiska - podejmując świadome decyzje, możemy przyczynić się do ograniczenia negatywnego wpływu cyfrowych rozwiązań na środowisko naturalne.

Szczegóły zadania zostaną zaprezentowane na początku tego wydarzenia, 17 czerwca 2021. 

Organizatorami hackathonu są Bank Standard Chartered i Fundacja Edukacyjna "Perspektywy".

-----------------------------------------------

REGULAMIN WYDARZENIA

POLITYKA PRYWATNOŚCI

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Zobacz również:

inne