Pokaz DVD Grubsona i spotkanie z artystą

21 Grudnia 2015, 19:00-21:00 (Poniedziałek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Weź udział
już niedostępne -

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, firma Złoty Melon oraz Narodowy Instytut Audiowizualny w Warszawie zapowiadają wyjątkowy wieczór z muzyką zarejestrowaną na tegorocznym Przystanku Woodstock. W najbliższy poniedziałek 21 grudnia o godzinie 19:00 odbędzie się specjalny, premierowy pokaz obszernych fragmentów nowego wydawnictwa, zawierającego tegoroczny, woodstockowy koncert Grubsona. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, więc prosimy o przybycie mniej więcej 15 minut przed transmisją. 

Spotkanie z Grubsonem było chwilą, podczas której każdy fan muzyki, który dopiero pojawiłby się na naszym festiwalu - byłby święcie przekonany, że bawi się pod Dużą Sceną. Doskonałe nagłośnienie, moc światła, dekorów i oczywiście artysta nadawały wielkoformatowy ton w bardzo wielu koncertach. Grubson i jego specjalnie powołana na ten koncert ekipa pokazali wielkoformatowe show. Doskonała umiejętność kontaktu z publicznością, co w przypadku spotkania z rapem jest rzeczą pierwszorzędną, przez Grubsona i jego załogę zostało wykorzystane w 101%. Do tego przekaz, który daleko, bardzo daleko wykracza poza standardowe i wyświechtane raperskie tematy o nieprzystosowaniu, biedzie, chłodzie i wszystkich złych tego świata, pozwolił oddać się fantastycznej zabawie podkręcanej dodatkowo dzięki byciu częścią tego wielkiego, radosnego tłumu. Jesteśmy pełni podziwu, że ten rozbawiony tłum nie tyle podśpiewywał z wokalistą płynny refrenu, ale odśpiewał całą grubsonową publicystykę, pełną humoru, abstrakcji i dystansu do świata. Ten koncert miał pomysł na ten dzień, na to spotkanie, na tę scenę i na ten festiwal. Wystarczy włączyć, aby to sprawdzić i przy okazji świetnie się bawić, tak jak to czyni artysta, publiczność i my - wydawcy tej płyty.

Po prezentacji odbędzie się spotkanie autorskie z Grubsonem, będzie można zadać pytanie i porozmawiać o wydawnictwie i koncercie artysty.

O Instytucie: Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) już od dekady zajmuje się digitalizacją, rekonstrukcją, archiwizacją i rozpowszechnianiem polskiego dziedzictwa audiowizualnego. NInA jest otwarta na użytkowników i ich zmieniające się potrzeby, kieruje swoje działania zarówno do dzieci, młodzieży, osób starszych, jak i do profesjonalistów. Dzięki zmodernizowanej siedzibie i dziedzińcowi może nie tylko w jeszcze bardziej różnorodny sposób promować polskie dziedzictwo, ale także kształcić świadomego odbiorcę i twórcę kultury audiowizualnej. Ponad połowa programu rocznego NInA powstaje z udziałem lub w konsultacji z odbiorcami - zarówno organizacjami i instytucjami, jak i firmami, stowarzyszeniami czy pojedynczymi osobami - w formie otwartych naborów, inicjatyw czy głosowań nad elementami programu.

www.nina.gov.pl

O Festiwalu: Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

21. Przystanek Woodstock odbył się w terminie 30 lipca - 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentowało się blisko 70 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki, sportu. Na nocnych koncertach na ASP wystąpiły: Urszula oraz Julia Marcell. Jednym z ważniejszych wydarzeń był również spektakl "Central Park West" Teatru 6.piętro. Uczestnicy Festiwalu brali udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażowali się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentowały się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowana była cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

O Złotym Melonie: Złoty Melon to spółka, w której Fundacja WOŚP posiada 100% udziałów, a jej powołanie podyktowane było chęcią wyraźnego oddzielenia działalności statutowej od działalności gospodarczej. Celem spółki Złoty Melon jest wspieranie Fundacji w zakresie jej działalności, oraz pomoc w optymalizacji kosztów i pozyskiwaniu dodatkowych źródeł przychodów, które są przekazywane do Fundacji w postaci dywidendy. Złotym Melon m.in. prowadzi działalność wydawniczą. Największym sukcesem na tym polu jest seria wydawnictw z muzyką zarejestrowaną na festiwalach Przystanek Woodstock. Dzięki nim Złoty Melon to największy dziś polski wydawca muzyki koncertowej. Zysk ze sprzedaży wydawnictw pozwala wesprzeć działalność Fundacji i organizację Przystanku Woodstock. 

Zobacz również:

szkolenia Koncert Rozrywka wydarzenia Warszawa