Życie dla pracy czy życie po pracy? Work-life balance dla społeczników (28.11.2019)
28 Listopada 2019, 17:00-20:00 (Czwartek)
Co zyskasz biorąc udział w szkoleniu?
- Przyjrzysz się swoim indywidualnym stylom działania, przekonaniom i nawykom oraz zidentyfikujesz te, które mogą być przyczyną przepracowania
- Poznasz kilka technik i trików, które pomogą Ci radzić sobie z "wrogami planowania"
- Określisz swoje priorytety i opracujesz indywidualne narzędzie pomocne w świadomym odwoływaniu się do nich na co dzień
- Zaplanujesz jak konkretnie możesz zadbać o swój dobrostan i odpoczynek
Dla kogo?
- Szkolenie przeznaczone dla osób, które są pracownikami NGO lub działają społecznie poza pracą zawodową w sposób regularny i ustrukturyzowany.
- Szkolenie skierowane dla osób, które pracują min. 3 lata i identyfikują u siebie problemy z zarządzaniem czasem, przepracowaniem, zmęczeniem, spadkiem motywacji.
Co w programie?
- Na rozgrzewkę: prezentacja idei wolontariatu pracowniczego
- Wrogowie planowania: 3 x P perfekcjonizm, prokrastynacja i przeszkadzacze - skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić - sprytne sposoby odwracania przekonań, które nie są dla nas wspierające i proste techniki, które mogą nam pomóc
- Ty decydujesz! Czy rezygnacja to porażka? Umiejętność odpuszczania jako dojrzałe narzędzie ochrony własnego dobrostanu
- Moje priorytety - budowa indywidualnego drzewka decyzyjnego
- Zarządzanie czasem a zarządzanie energią czyli jaki styl życia jest dla nas zdrowszy i wspiera efektywność i dobre samopoczucie - podejście indywidualne
- Dla każdego coś miłego - dlaczego przestaliśmy robić różne miłe rzeczy i jak wrócić do sprawiania sobie przyjemności
Szkolenie prowadzone będzie w oparciu o aktywne metody warsztatowe m.in. dyskusją w grupie i parach, ćwiczenia z testem i tekstem, ćwiczenia z własnym i fikcyjnym kalendarzem jako casestudy.
Jak przygotować się do szkolenia?
Na szkolenie proszę przynieść swój : notatnik, planer, przykładową listę zadań - coś czego używa się do planowania i co obrazuje bieżący tryb życia.
Gdzie i kiedy?
- 28.11.2019, godziny 17.00-20.00
- Biuro Inicjatyw Społecznych, ul. Krasickiego 18 (Podgórze)
Kto poprowadzi?
Olga Glińska-Z wykształcenia psycholog, od 14 lat pracuje w projektach społecznych: pisze wnioski, rozlicza finanse, koordynuje projekty, zarządza organizacjami, prowadzi szkolenia, spotkania, networkingi, konsultacje społeczne, działa jako animatorka społeczności lokalnych oraz doradczyni.
Szkolenie realizowane jest w ramach projektu "Festiwal szkoleń dla NGO 2019" realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Do udziału w projekcie zapraszamy przedstawicieli małopolskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.
UWAGA!
Warunkiem udziału w szkoleniach jest rejestracja za pomocą formularza zgłoszeniowego (dostępny przy opisie każdego ze szkoleń). Zgłoszenia przyjmowane są do momentu wyczerpania miejsc, pozostali zainteresowani wpisani zostaną na listę rezerwową.
Z udziału w szkoleniu można zrezygnować do 2 dni przed jego terminem. W przypadku późniejszego odwołania udziału uczestnik zobowiązany jest do zapewnienia zastępstwa. Osoby, które wycofają się z udziału w szkoleniu bez zastępstwa lub w ogóle bez poinformowania organizatorów mogą zostać w konsekwencji skreślone z listy uczestników kolejnych szkoleń w ramach Festiwalu Szkoleń dla NGO oraz innych działań edukacyjnych Biura Inicjatyw Społecznych.
Miejsce
ul. Krasickiego18, 1 piętro, Kraków