Kurs Mindfulness MBLC (zajęcia wstępne NAGRANIE)

25 Października 2021, 10:00 (Poniedziałek) - 8 Listopada 2021, 23:30 (Poniedziałek)

online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
masz pytania? Napisz: kontakt@karo-tashi.com zajęcia wstępne (nagranie)

masz pytania? Napisz: kontakt@karo-tashi.com

już niedostępne 35,00 zł -

Większość z nas na co dzień "działa na autopilocie", bez przerwy myślimy o tym, co było a mogłoby być inaczej oraz o tym co być może będzie. W nawale obowiązków, zatracamy naturalną zdolność bycia w pełni obecnymi w danym momencie.

Często przegapiamy przy tym ważne chwile i tracimy kontakt z rzeczywistością lub nawet doprowadzamy do pogorszenia się naszego samopoczucia poprzez skupiania się na zamartwianiu.

Umiejętność Mindfulness, czyli Uważnej Obecności, można wyćwiczyć poprzez szereg praktyk medytacyjnych oraz ćwiczeń, których celem jest zwiększenie zdolności świadomego radzenia sobie z trudnymi emocjami.

To również umiejętność regulowania napięć z większą wprawą i empatią.

🌿 DARMOWA EDUKACJA I PONIEDZIAŁKOWA PRAKTYKA W GRUPIE OGRODY MIDFULNESS TUTAJ: https://bit.ly/3uTpRwe
🌟 Zostańmy w kontakcie: poniedziałkowe newslettery z inspiracjami na uważne i życzliwe życie. Zapisz się tutaj: https://bit.ly/3DnS6si


    

WPŁYW REGULARNEJ PRAKTYKI MINDFULNESS

Dzięki prostym, praktycznym metodom efektywnie redukujemy stres, doświadczamy większej przejrzystości, większego spokoju wewnętrznego.

Rozkwita w nas autentyczna życzliwość oraz głębsze zrozumienie dla siebie i świata wokół.

Budzi się mądrość asertywnego stawiania granic. Uczymy się zwalniać, być obecnymi w ciele i z oddechem. Zaprzyjaźniamy się z naszym wewnętrznym krajobrazem, ujarzmiamy głos wewnętrznego krytyka.

Bardziej świadomie podejmujemy decyzje, które są dla nas zdrowsze na dłuższą metę, niż te podejmowane w natłoku myśli i w lęku, pod presją czasu.

Dzięki praktyce Uważnej Obecności (Mindfulness) poznajemy siebie oraz swoje potrzeby lepiej, zyskujemy zdolność świadomego przekierowywania uwagi w stronę wewnętrznego poczucia dostatku i spokoju.


AKTYWNIE UCZESTNICZĄC W KURSIE MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ:

 • spadku poziomu niepokoju i stresu
 • poprawy nastroju i jakości życia
 • zwiększonej umiejętności koncentracji
 • i przyswajania nowych informacji
 • poprawy radzenia sobie z chronicznym bólem
 • rozwijania inteligencji emocjonalnej
 • poprawy w relacjach osobistych oraz zawodowych
 • zmniejszenia poziomu hormonów stresu we krwi

KURS MBLC (Mindfulness Based Living Course / Kurs Życia Opartego na Uważności), został stworzony przez Prof. Rob Nairn- współzałożyciela brytyjskiego Mindfulness Association, organizacji dbającej o wysoką jakość treningów Mindfulness w UK i na świecie.

 • Kameralne grupy (max 15 osób) ruszą w drugim tygodniu października (kurs potrwa 9 tygodni, w tym Dzień Uważności).
 • Zajęcia będą odbywać się co tydzień o tych samych porach. Spotkania będą nagrywane (bez wypowiedzi uczestników, tylko Karo Tashi, w ramach chronienia prywatności). Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu i potrwają max do 2 godzin 45 minut.
 • Dzień Uważności (w weekend siódmego tygodnia kursu) to możliwość głębszego zanurzenia się w praktykę, łącznie trwa około 5 godzin z przerwą na lunch.Karo Tashi zdobyła akredytacje nauczycielska w 2017 roku w UK, certyfikaty kursu MBLC mogą być wydawane w języku angielskim lub polskim.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE MBLC?

1.Pierwszym krokiem jest wzięcie udziału w ZAJĘCIACH WSTĘPNYCH (na żywo poprzez platformę Zoom lub z nagrań).

Gdy po udziale w zajęciach wstępnych, nadal będziesz rozważał wzięcie udziału w kursie, umówimy Cię na :

2. KONSULTACJĘ telefoniczną lub online, bezpośrednio z prowadzącą kurs Karo Tashi. Rozmowa zwykle trwa 30 minut, jest bezpłatna i ma charakter niezobowiązujący, pomaga obydwóm stroną podjąć decyzję czy jest to właściwy moment na udział w kursie.


DOŚWIADCZENIE ZMIANY

Medytacja wycisza umysł, ale nie powoduje, że tracisz na żywotności czy też odlatujesz w bezruchu. Twoja, pasja, czy też silne emocje, zyskują szanse na rozkwit w pożytecznym, zdrowym kierunku.

Dzięki praktyce Mindfulness kwiaty Twojej osobowości zyskują życzliwe nawodnienie przez tą pełną życia glebę, by w pełni mogły rozkwitać co rano na nowo.

W podejściu Medytacji Mindfulness szczęście nie jest celem, ale pojawia się jako skutek uboczny. Z tej perspektywy każdy dzień jest darem, każda trudność nauczycielem i okazją na świadome zastosowanie narzędzi Uważnej Obecności.

Ludzkie życie nie jest łatwe, każdy z nas z czymś się boryka. Każdy z nas w pewnym momencie doświadcza kryzysu, załamuje się, czuje zagubienie.

Kursy grupowe Medytacji Mindfulness (MBLC) pięknie otwierają bezpieczną przestrzeń, by odkryć wspólne człowieczeństwo.


MODUŁY, zajęcia odbywają się co tydzień o tej samej porze. Składają się z poniższych modułów:

1. Co to jest Mindfulness i po co praktykować? Zacznij w miejscu, w którym jesteś.

2. Ciało jako miejsce bycia obecnym

3. Wprowadzenie oparcia uważności

4. Praca z rozkojarzeniem

5. Badanie strumienia myśli. Praktyka w codzienności

6. Postawa obserwatora

Dzień uważności, (5 godzin podzielone na 2 sesje, pomiędzy przerwa na lunch).

7. Samoakceptacja.

8. Życie w oparciu o Mindfulness. Podsumowanie - reszta życia.

9. Spotkanie podsumowujące


KAMERALNA GRUPA

Liczba osób jest ograniczona do 15 uczestników.


CENA:


KOSZT KURSU MEDYTACJI MINDFULNESS (MBLC):
1350 zł.


OFERTA CZASOWA: Jeśli po telefonicznej konsultacji z
Karo Tashi zdecydujesz się na kurs i dokonasz opłaty
w 24h, otrzymasz promocyjną cenę kursu w
wysokości 1.150zł.


DOSTĘPNE SĄ RATY.


TERMINY kursów jesień / zima 2021 (kolejne kursy dopiero w 2022):

Kurs rusza 06.11.21

Soboty rano: (godz. 10.00-12:30) ZAPISUJĄC SIĘ NA KURS OTRZYMUJESZ:

 • 24 godziny zajęć grupowych
 • Edukacyjne materiały w postaci PDF i MP3 + dostęp do nagrań z warsztatów na platformie Zoom (nagrywana jest tylko prowadząca nie uczestnicy).
 • CERTYFIKAT UKOŃCZENIA KURSU MBLC:

Certyfikaty otrzymują osoby, które wzięły udział w 75 % spotkań (jest możliwość wydania certyfikatu w języku angielskim). Otrzymanie certyfikatu uczestnictwa upoważnia do podjęcia kolejnego etapu ścieżki szkolenia, np. trening Compassion, Inside lub kontynuowania treningu dla przyszłych nauczycieli MBLC.


PROWADZĄCA:

Nazywam się Karo Tashi i jestem z wykształcenia psychologiem , z pasji eksploratorem umysłu. Moi nauczyciele (Buddyjscy Mistrzowie medytacji), nazywają mnie Tashi, co po Tybetańsku oznacza

to "pomyślny znak", "dobry omen". Studiowałam w międzynarodowych uznanych szkołach uczących empirycznej pracy z umysłem poprzez medytacje.

Łącznie posiadam 5 lat podyplomowych studiów formalnych, ponad 12 lat zaangażowanej praktyki medytacyjnej i regularnych świeckich odosobnień medytacyjnych oraz odosobnień Buddyjskich.

Miałam również ogromne szczęście otrzymania nauk od Tybetańskich Buddyjskich Mistrzów oraz pionierów naukowo opracowanej metody - Medytacji Mindfulness, czyli treningu Uważnej Obecności.

Po ukończeniu studiów z Psychologii w Edynburgu, dostałam się do The Three Doors Academy (stworzonej przez tybetańskiego Mistrza Tenzin Wangyal Rinpoche . Tam przeszłam solidny kilkuletni trening. Po 5 latach zdyscyplinowanej praktyki medytacyjnej, zostałam zaproszona na trening nauczycielski, przez Fay Adams (jedną z pierwszych podopiecznych prof. Roba Narin, współzałożycielkę Brytyjskiego Mindfulness Association).


The 3 Doores Academy, Europe.


Każdy dzień zaczynam medytacją. Odbywam regularnie samotne i grupowe odosobnienia medytacyjne już od 2010r. Prowadzę treningi online oraz treningi wyjazdowe już od 2013 roku.

Największą radość sprawia mi dzielenie się moim doświadczeniem w sposób lekki i zorientowany na zabawę z uczestnikami warsztatów.

Podstawą mojej praktyki jest życzliwość (Compassion). Cieszy mnie, przekazywanie tej praktyki w lekki, ale głęboki i autentyczny sposób. Dzięki temu uczestnicy mogą zajrzeć w siebie i zaprzyjaźnić się ze swoim umysłem, z jego jasnymi i ciemnymi stronami.

Od 21 roku życia podążając za głosem serca opuściłam dom rodzinny podróżowałam (UK, Europa, Chille, Nowa Zelandia) obecnie żyję nomadycznie przemieszczając się po Portugalii , okazjonalnie odwiedzając Polskę. Udzielałam wywiadów w telewizji (http://bit.ly/35l3DJR oraz http://bit.ly/3kevFuA ), gościnnie piszę dla portalu Radio Zet (https://bit.ly/2IvRc4K).


OPINIE KLIENTÓW

"Karo to rewelacyjna trenerka Mindfulness. Warsztaty z nią są pełne akceptacji dla tego kim jesteśmy i z czym przychodzimy, nie musimy już udawać dzielnych i dających sobie radę ze wszystkim, samo przebywanie w jej towarzystwie jest kojące"

- Ewelina Kania, fotografka i podróżniczka."Podoba mi się w Karo, że choć naucza medytacji w formacie Mindfulness, to ma doświadczenia o wiele większe i głębsze, niż to co oferuje ta metoda. (...) Druga ogromna siła Karo Tashi to jej osobowość i metamumiejętnosci. Karo jest bardzo naturalna i prawdziwai w lekkim stylu łatwo skraca dystans, twarzy ramę na spokój i zaufanie w grupie, wspiera, nie pośpiesza, pokazuje współczucie (bardziej dokładne jest tu angielskie słowo compassion) w akcji. Praktykowanie w takiej przestrzeni robi dużo łatwiejsze. Można też nauczyć się wielu wartościowych rzeczy. Serdecznie polecam."

- Wojtek Pierga, psychoterapeuta, coach.


"Wielkie serce, oddanie, otwartość, cierpliwość, radość dzielenia się doświadczeniem, życzliwość, a przede wszystkim szacunek do drugiego człowieka. Tym charakteryzuje się Karo Tashi i jej podejście do pracy indywidualnie i w grupie. A do tego wielki dystans do siebie i poczucie humoru. Jeśli szukasz prostych nauk, które działają (pod warunkiem, że je stosujesz, na co dzień), to praca z Karo jest dla Ciebie!"

- Mata Trojanowska, lektor języka japońskiego, UW.

"Karo zajmuje się czymś, co prawdopodobnie nie jest jeszcze zbyt uświadomione, a przez to popularne, wśród polskiego społeczeństwa, więc o tyle ma trudniejsze zadanie, by przekonać, a może bardziej zachęcić do zauważenia jak bardzo nie dbamy o siebie.

Albo jak bardzo pozornie dbamy o siebie: gonimy króliczka zupełnie nie rozumiejąc jak bardzo jesteśmy w błędzie, będąc przekonanymi, że to, co poza nami samymi nas uszczęśliwi, da poczucie spełnienia.

Karo z pełną wyrozumiałością, miękkością i otwarciem przeprowadza przez powyższy proces i prowadzi drugą stronę do zrozumienia, że "tu i teraz" to właściwie wszystko, czego potrzebujemy.

Nie traktuje kursu usługodawca - usługobiorca, ale jako spotkanie z drugim, któremu ona pomaga w dochodzeniu tam skąd przyszedł, wracaniu do samego siebie; tylko świat mu to trochę wszystko pomieszał.''

- Renata Sulek, anglistka.
UWAŻNOŚĆ JEST JAK MIĘSIEŃ. MOŻESZ JĄ WYĆWICZYĆ (MINDFULNESS) - wywiad z Karo Tashi

Zobacz również:

szkolenia