World Space Week Wrocław 2022 - Rola kobiet w nauce i inżynierii

1 Października 2022, 11:00 (Sobota) - 2 Października 2022, 18:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Rejestrujesz się na drugi dzień konferencji popularnonaukowej World Space Week Wrocław - Rola kobiet w nauce i inżynierii.
Wejściówka ta uprawnia Cię także do skorzystania z targów pracy oraz strefy warsztatowo-pokazowej.
Na część elementów wydarzenia, jak: warsztaty dla dzieci i młodzieży, strefa networkingowa oraz spotkania autorskie, obowiązują osobne zapisy, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. Szczegóły na stronie: www.worldspaceweek.pl.

Bądź z nami na Wyspie Słodowej 7 od godziny 11:00.

Do zobaczenia!
2 dzień - Konferencja popularnonaukowa World Space Week Wrocław - Rola kobiet w nauce i inżynierii

Rejestrujesz się na drugi dzień konferencji popularnonaukowej World Space Week Wrocław - Rola kobiet w nauce i inżynierii.
Wejściówka ta uprawnia Cię także do skorzystania z targów pracy oraz strefy warsztatowo-pokazowej.
Na część elementów wydarzenia, jak: warsztaty dla dzieci i młodzieży, strefa networkingowa oraz spotkania autorskie, obowiązują osobne zapisy, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. Szczegóły na stronie: www.worldspaceweek.pl.

Bądź z nami na Wyspie Słodowej 7 od godziny 11:00.

Do zobaczenia!

już niedostępne -

Aktualności!

Zapisy na 1 dzień konferencji zostały zamknięte. Zostały jeszcze miejsca na niedzielną część.

Przypominamy, że konferencja będzie także transmitowana na żywo.

Pula biletów z gwarantowanym zestawem konferencyjnym została wykorzystana.

Nadal zapraszamy do udziału w konferencji i pozostałych strefach wydarzenia, szczególnie polecamy spotkania autorskie oraz warsztaty i prezentacje w strefie networkingowej.

Wybierz bilety na poszczególne dni wydarzenia!

World Space Week Wrocław - Rola kobiet w nauce i inżynierii

1-2 października 2022

1. O wydarzeniu - liczby, historia

World Space Week Wrocław to ogólnopolskie wydarzenie popularyzacyjno-edukacyjne kierowane do szerokiego grona odbiorców, odbywające się we Wrocławiu od roku 2017. Trzy pierwsze edycje miały formułę stacjonarną,
z udziałem max. 3 500 uczestników, dwie pozostałe hybrydową - zamkniętą, w których udział wzięło przeszło 10 000 uczestników. Choć wydarzenie wpisuje się w ogólnoświatową inicjatywę World Space Week, organizatorzy mają na nią własny pomysł i co roku dostosowują tematykę do zagadnień aktualnych dla Polski. Formułą stacjonarna, jej złożoność i dostosowanie do szerokiego odbiorcy przyniosły wydarzeniu ogromną popularność i uznanie.

Strona internetowa: www.worldspaceweek.pl

2. Opis i cele projektu

Szósta edycja World Space Week Wrocław będzie poświęcona zagadnieniom związanym z dorobkiem kobiet
w naukach ścisłych i inżynierii. Wydarzenie odbędzie się w stacjonarnej z elementami transmisji.

Termin: 1-2 października 2022 r.

Miejsce: Concordia, Wyspa Słodowa 7, Wrocław

W ciągu dwóch dni konferencji (sobota-niedziela) odbędzie się szereg prelekcji, paneli dyskusyjnych, sesji aktywizujących dla uczestników, a także spotkań w kuluarach.

Powrócimy do stosowanej przez nas w latach wcześniejszych formuły interdyscyplinarności: połączenia konferencji ze strefą rodzinną, spotkaniami autorskimi oraz przestrzenią do nawiązywania kontaktów i współpracy (strefą networkingową).

Celem konferencji jest ukazanie dorobku naukowo-technologicznego Polek i Polaków, inspirując tym samym dziewczęta i chłopców do podjęcia ścieżek kariery w obszarze nauk ścisłych i inżynieryjnych. Wydarzenia towarzyszące mają na celu wzmocnienie przekazu konferencji, a także szerzenie znaczenia i atrakcyjności nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Celem projektu jest m.in. wsparcie procesu tworzenia kadry dla sektora naukowego i technologicznego, szczególnie dynamicznie rozwijającego się sektora kosmicznego w Polsce. Wydarzenie kierowane jest do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży, pasjonatów, a także całych rodzin, oraz profesjonalistów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: prof. Grzegorz Wrochna (Prezes POLSA) - oraz wielu innych przedstawicieli POLSA jako współorganizatora wydarzenia, dr. Olga Malinkiewicz (Saule Technologies), prof. Agnieszka Zalewska IFJ PAN (była przewodnicząca rady naukowej CERN) - online, prof. Sara Seager (MiT, NASA) - online, dr Anna Burzykowska (ESA), dr Anna Fogtman (ESA), Katarzyna Malinowska (Akademia Leona Koźmińskiego), dr Anna Chrobry, Wiktor Niedzicki, reprezentacja CBK PAN i inni.

3. Elementy projektu

World Space Week Wrocław będzie składał się z elementów:

Konferencja popularnonaukowa

Prelekcje niezwykłych kobiet i mężczyzn, którzy tworzą polską i światową naukę i technologie.

Panele dyskusyjne i przestrzeń do rozmowy z publicznością. Powrócimy do stosowanej przez nas w latach wcześniejszych formuły dyżuru gości specjalnych - czasu zarezerwowanego wyłącznie na swobodne rozmowy z uczestnikami.

Strefa "networkingowa"

Przestrzeń integracyjna dla doświadczonych naukowców, inżynierów, specjalistów oraz młodych naukowców, studentów, czy uczniów. Sekwencyjnie na małej scenie będą występować reprezentanci instytutów naukowych, firm technologicznych oraz kół studenckich i naukowych drużyn szkolnych. W trefie tej odbędzie się ponadto szereg paneli dyskusyjnych, szkoleń i sesji mentorskich prowadzonych przez najwybitniejszych specjalistów w kraju.

W przestrzeni tej będzie odbywała się aktywna integracja doświadczonych środowisk z początkującymi, dając obydwu szansę do wspólnego rozwoju i współpracy.

Na udział w strefie networkingowej obowiązują oddzielne zapisy! Szczegóły na www.worldspaceweek.pl.

Potkania autorskie i targi książki

Na wydarzeniu odbędzie się szereg spotkań autorskich z twórcami książek popularnonaukowych dla dorosłych oraz dla dzieci, podczas których będzie okazja do rozmów z wybitnymi autorami książek, zdobycia autografu i książki.

Strefa warsztatowo-pokazowa

Strefa rodzinna złożona ze stanowisk warsztatowych i pokazowych instytucji, kół studenckich, wydawnictw naukowych/popularnonaukowych, firm warsztatowych oraz NGO. W strefie tej dzieci i rodzice będą mogli odkrywać tajniki nauki, doświadczać i majsterkować. Będzie można także spotkać się z autorami popularnych książek dla dzieci i dorosłych.

Na warsztaty dla dzieci i młodzieży obowiązują osobne zapisy! Szczegóły na www.worldspaceweek.pl.

4.Organizatorzy, współorganizatorzy i partnerzy

  • Stowarzyszenie WroSpace
  • Polska Agencja Kosmiczna
  • Fundacja Empiria i Wiedza
  • Bank Gospodarstwa Krajowego
  • Fundacja BOŚ
  • Centrum Badań Kosmicznych PAN
  • ESERO PL
  • Centrum Nauki Kopernik
  • Polskie Towarzystwo Astronomiczne
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Europejskiej Agencji Kosmicznej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Zapraszamy!

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Wrocław