To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spacer architektoniczny po Wildzie

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc


Kto zbudował Wildę?

Architekci, budowniczowie, sztukatorzy, inwestorzy, Bambrzy, w końcu mieszkańcy Wildy... Ola Nyka, znana wildecka entuzjastka i przewodniczka zabierze Was w podróż po tej urokliwej dzielnicy Poznania. Podczas 1,5-godzinnego spaceru poznamy twróców Wildy oraz ich architektoniczne dziedzictwo. Zaczynamy przy Rynku Wildeckim, a potem wędrujemy przez Górną Wildę, Wierzbięcice, Poplińskich i Różaną. Ostatnie 30 minut spędzimy na tarasie widokowym - 15. piętrze budynku Nowy Rynek E.

Na architektoniczny spacer zaprasza firma Wunderman Thompson, która od niedawna zajmuje biuro w przestrzeni Nowego Rynku i w ten sposób chce się przywitać z mieszkańcami.

Plan zwiedzania:

  • 10.00 - Spotkanie na Rynku Wildeckim
  • 10.00 - 11.30 - Spacer architektoniczny z przewodniczką
  • 11.30 - Zwiedzanie tarasu widokowego na 15. piętrze budynku E na Nowym Rynku

Ważne informacje

  • Uczestnicy spaceru mogą liczyć na drobny poczęstunek oraz pamiątkowe nagrody-niespodzianki za aktywność.
  • W przypadku deszczu organizatorzy zastrzegają sobie prawo przełożenia spaceru na 28.10.2023.
  • Możesz oznaczać nas na swoich mediach społecznościowych:

O organizatorach

Ola Nyka - wildzianka z wyboru i pasjonatka Poznania. Na co dzień inżynierka, po godzinach przewodniczka miejska i twórczyni profilu wildeckie_fiksmatynta na Instagramie.

Wunderman Thompson 

Poznańska część globalnej sieci Wunderman Thompson. Na rodzimym rynku obecna już od 18 lat (wcześniej pod marką Cognifide), jako oddział Commerce & Technology. Zespół w Polsce odpowiada za technologiczne rozwiązania dla m.in. marki Ford, Coca-Cola, Shell czy Greene King. Programiści i specjaliści IT budują tu złożone platformy webowe i tworzą rozwiązania, oparte na sztucznej inteligencji. Firma od lat angażuje się także we wsparcie lokalnej społeczności. Jako partner Politechniki Poznańskiej i UAM organizuje zajęcia i staże studenckie. W ramach patronatu wspiera także uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Łączności. To tu narodziła się też akcja społeczna Project Shoebox, polegająca na zbiórce środków higienicznych i kosmetyków dla kobiet w trudnej sytuacji.

Latem 2023 roku firma wprowadziła się do nowego biura na Nowym Rynku. Pracownicy mają do dyspozycji ponad 2000 m.kw. nowoczesnej i funkcjonalnej przestrzeni, która doskonale zaspokaja potrzeby pracy hybrydowej. 

Zobacz również:

kultura i sztuka Spacer Zwiedzanie Zwiedzanie z przewodnikiem wydarzenia Poznań