To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zapisz się na bezpłatne wydarzenie
już niedostępne -

Podobno jedyną pewną rzeczą na świecie jest zmiana, dlatego zapraszamy na drugi z cyklu panel z ekspertem na temat transformacji VUCA, czyli o zmiennym, niepewnym, złożonym i niejednoznacznym świecie.

Podczas cykl poruszymy tematy związane z edukacją, rekrutacją oraz rynkiem pracy. Podejmiemy dyskusję na temat tego, czy ciągła zmienność musi być zawsze niekorzystna i wzbudzająca negatywne emocje, czy - z drugiej strony - może być pozytywnym wyzwaniem. Zastanowimy się, jak odnaleźć się w tej trudnej sytuacji i jak dodatkowo obrócić ją na swoją korzyść.

Wybory edukacyjne w świecie VUCA

Drugi panel dyskusyjny pt. Wybory edukacyjne odbędzie się 18 marca 2021 roku w godz. 16:00 - 17:30 w formie online i jest skierowany do rodziców, nauczycieli i 8-klasistów/-ek.

Podczas drugiego panelu poruszymy tematy związany z dokonywaniem wyboru ścieżki edukacyjnej po szkole podstawowej. Zastanowimy się, jak pomóc młodym ludziom zrozumieć świat VUCA i potrafić na niego reagować.

Ekspertem z zakresu edukacji będzie:

Marcin Stiburski - nauczyciel z przypadku, który przez całe życie zawodowe pracował w dziedzinach technicznych. 2,5 roku temu przez przypadek został nauczycielem w szkole podstawowej ucząc fizyki i matematyki. W szkole zastał to co było aktualne także 30 lat temu. Lęk dziecka. Opisując swoje refleksje o szkole zainicjował grupę FB Szkoła Minimalne, która obecnie odwiedzana jest przez przeszło 20 tys. osób. Marzy o szkole bez lęku dziecka, o szkole wolnościowej, o dostrzeżeniu w dziecku pełnoprawnego człowieka. Analizuje przepisy, które wydają się całkiem dobre, a główny problem szkoły upatruje w skostniałych, starych przyzwyczajeniach.

Moderatorkami spotkania będą doradczynie zawodowe Urszula Stachowiak oraz Sylwia Zalewska.

Więcej informacji na: www.centrumtalentow.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Link do platformy zoom.pl, dzięki któremu będzie można dołączyć do spotkania, wyślemy co najmniej dzień przed planowaną datą spotkania.

Zobacz również:

konferencje