To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Udział w warsztatach
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Instytut Kultury Miejskiej oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku w ramach Tygodnia twórczego pisania zapraszają na spotkanie:

Jak pracować z wyobraźnią? Warsztaty dla nauczycieli (i przyszłych nauczycieli)

4 grudnia 2021, godz. 14.00-16.00 | Biblioteka pod Żółwiem, ul. św. Ducha 111/113

Prowadzące: Paulina Niedzielska, Agnieszka Salamądry

Czy creative writing to aktywność, która może pomóc uczniom w oswajaniu trudnych emocji? 4 grudnia wspólnie spróbujemy udzielić odpowiedzi na to pytanie!

W ramach Tygodnia twórczego pisania zapraszamy nauczycieli i nauczycielki z trójmiejskich szkół oraz osoby, które myślą o tym zawodzie na warsztaty "Jak pracować z wyobraźnią". Pierwszą, niezmiernie ważną częścią tego spotkania będzie dyskusja o problemach, z jakimi młodzież mierzyła się w ostatnich miesiącach. Następnie uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się, czym jest twórcze pisanie i jak tę metodę pracy można wykorzystać podczas zajęć szkolnych o charakterze arteterapeutycznym. Prowadzące zademonstrują przykłady z książki "Jak pracować z wyobraźnią? Księga konspektów" pod redakcją Izabeli Morskiej, w której znajdują się między innymi ich autorskie scenariusze zajęć.

Uczestnicy i uczesniczki będą mieli również okazję stworzyć własny krótki tekst i tym samym osobiście prześledzić proces wykonywania ćwiczenia literackiego. Zdobyta podczas warsztatu wiedza może stać się podstawą do przeprowadzenia tematycznej lekcji wychowawczej lub przedmiotowej.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece pod Żółwiem, ul. św. Ducha 111/113, w godzinach od 14:00 do 16:00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.

Agnieszka Salamądry. Absolwentka Zarządzania Instytucjami Artystycznymi oraz Policealnej szkołu aktorskiej Lart StudiO. Na co dzień działa w stowarzyszeniu kulturalno-feministycznym Babizna NGO, gdzie realizuje się jako organizatorka wydarzeń (Gradova 2021, Chodzą słuchy). Członkini trupy teatralnej El Trupa Kabra.

W czasie wolnym podróżuje po Skandynawii.

Paulina Niedzielska. Absolwentka Zarządzania Instytucjami Artystycznymi, studentka Zarządzania. Obecnie pracuje jako content designerka i copywriterka w zjednoczenie.com. Współautorka treści merytorycznych projektu Between.Edukacja Kosmopolis 2020, koordynatorka edycji 2021.

Interesuje się interkulturowym teatrem dramatycznym, w wolnych chwilach praktykuje vinyasa jogę.

Prowadzące są autorkami jednego z konspektów zajęć twórczego pisania opublikowanych w książce "Jak pracować z wyobraźnią? Księga konspektów" pod redakcją Izabeli Morskiej.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdańsk