Webinar ISP 3: Wyspy energetyczne - technologie dające nadzieję na niezależność energetyczną
9 Lipca 2020, 13:00 (Czwartek)
Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Lider ISP 3: "Technologie ekoefektywne w produkcji, przesyle, dystrybucji i zużyciu energii i paliw oraz w budownictwie", ma przyjemność zaprosić na webinar: Wyspy energetyczne - technologie dające nadzieję na niezależność energetyczną.
Wydarzenie odbędzie się 9 lipca o godzinie 13:00 na platformie Zoom. Link do spotkania zostanie Państwu przesłany na wskazany w formularzu adres e-mail.
Podczas spotkania skupimy się na m.in. na zagadnieniach związanych z:
1. Łataniem "czarnych plam" na energetycznej mapie Polski - przykład Skórcza i Ryczywołu, problemy gmin;
2. Problematyką sieci ciepłowniczych i LNG;
3. Szansami i barierami na drodze do rozwoju własnych źródeł energii.
W gronie ekspertów : Artur Sarosiek - Menadżer rynku energetyki z bogatym doświadczeniem. Jest współtwórcą i prezesem zarządu Energy Solution Sp. z o.o. - spółki zajmującej się doradztwem energetycznym w Polsce, Rumunii, Czechach, Słowacji i na Węgrzech (spółka powstała w 2008 r., działa m.in. na rynku energii elektrycznej, gazu ziemnego i świadectw pochodzenia, zarządza portfelem obrotu energią na rzecz klientów końcowych o wartości powyżej 150 mln PLN, wśród jej klientów są: zakłady produkcyjne, międzynarodowe sieci handlowe, duże banki i samorządy). Pełni jednocześnie funkcję prezesa w spółkach Green Investment Sp. z o.o. oraz GI-City Therm Sp. z o.o., które inwestują w ekologiczne źródła wytwarzania energii (np. w Skórczu). Spółki z grupy GI mają swój wkład w łatanie czarnych plam na energetycznej mapie Polski - m.in. poprzez doradztwo energetyczne w gminach oraz budowanie i zarządzanie układami kogeneracyjnymi. Doświadczenie zawodowe zdobywał wcześniej m.in. w LNG Energia Sp. z o.o. - spółce zajmującej się utrzymaniem technicznym stacji LNG (2012 r.-obecnie), RWE Polska S.A. (Business Customers Manager, 2007-2008r.), T-matic Grupa Computer Plus Sp. z o.o. w Białymstoku (trener oprogramowania, 2004-2006r.). Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu w Białymstoku (2008 r.) oraz Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej (2006r.).