XXVI OLIMPIADA SPORTOWA W CHOSZCZÓWCE

17 Września 2023, 12:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zawodnik XXVI Olimpiady Sportowej w Choszczówce

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Dla radosnej zabawy, dla sportowej rywalizacji, dla wspólnej sprawy

Stowarzyszenie Nasza Choszczówka od ponad dwudziestu lat organizuje Olimpiady Sportowe w Choszczówce, w zielonym zakątku warszawskiej Białołęki. Co roku, we wrześniową niedzielę zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, by sprawdziły swych sił w "dziewięcioboju choszczówkowym". To unikalna mieszanina dyscyplin. Biegamy, rzucamy, skaczemy, podskakujemy i ślizgiem pokonujemy dmuchany zamek. Naszym zawodnikom towarzyszy duża grupa młodzieży, oni opiekują się grupami, pomagają sędziom, dbają o sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów. Olimpiada to zawsze doskonała zabawa, budowanie sportowego ducha w dzieciakach, zdrowej rywalizacji, współpracy i zamiłowania do aktywności fizycznej. Pokazujemy, że nie wynik jest ważny, ale sam fakt uczestniczenia w lokalnym święcie. Dla dorosłych współorganizujących olimpiadę, rodziców, sąsiadów i nauczycieli (bo ci też z nami współpracują) to wyśmienita okazja do wspólnej radości, integrowania lokalnego środowiska, zacieśniania relacji, a nawet - nie boimy się tego stwierdzenia - budowania międzypokoleniowych mostów. A przy okazji wszyscy jesteśmy świadkami wyławiania nowych, sportowych talentów.

Ale sport i zabawa to nie wszystko. Każdego roku staramy się w olimpijską atmosferę wpleść trochę empatii. Dbamy także o tych, którzy w olimpiadzie wziąć udziału nie mogą, którym nie jest dane wieść beztroskiego życia, którzy mają do pokonania bariery zdrowotne, finansowe, edukacyjne. Olimpiada to okazja, by zmobilizować lokalne środowisko do pomocy, przypomnieć o potrzebach innych, uczyć współodpowiedzialności i mieć z tego satysfakcję. Tak, bo nasza olimpiada to wielka frajda!

Zapraszamy do udziału w XXVI Olimpiadzie Sportowej w Choszczówce wszystkie dzieci od 6 do 12 roku życia!

Rejestracja otwarta jest do 5.09.2023 r. godz. 23:00 lub do wyczerpania puli miejsc.

Olimpiadę zaczynamy w niedzielę 17 września o godz. 12.00, odbiór pakietów startowych od godz. 11.30.

Olimpiada Sportowa w Choszczówce zostanie przeprowadzona przy współudziale środków finansowych m.st. Warszawy w ramach Inicjatywy Lokalnej oraz Dzielnicy Białołęka.


Komitet Organizacyjny XXVI Olimpiady Sportowej w Choszczówce
Stowarzyszenie Nasza Choszczówka

www.naszachoszczowka.wordpress.com
www.facebook.com/naszachoszczowka/

Kontakt: [email protected]

Zobacz również:

Zobacz również:

sport i rekreacja wydarzenia Warszawa