To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Pula 01
Wyprzedane 20,00 zł Wyprzedane
  Pula 02
już niedostępne 30,00 zł -

Yegor Zabelov jest jednym z najbardziej unikatowych akordeonistów w Europy Wschodniej. Jako kompozytor ma w swoim dorobku artystycznym muzykę do spektakli teatralnych oraz filmów.Zabelov poświęca swoją pracę odkrywaniu możliwości instrumentu, w którym się specjalizuje, niejednokrotnie docierając jego granic. Akordeon staje się w jego rękach narzędziem kreowania przeżyć mistycznych, a występy przybierają formę muzycznego rytuału.W ciągu ostatnich kilku lat Zabelov skupił się na swojej karierze solowej. Muzyk jest częstym gościem Europejskich festiwali, między innymi w Polsce, gdzie zagrał podczas Ethno Port w Poznaniu oraz Ethniesach w Bydgoszczy.Obecnie Zabelov mieszka w Gdańsku, gdzie pracuje nad swoją drugą solową płytą.
Yegor Zabelov jest stypendystą programu Gaude Polonia prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury dla artystów z Europy Środkowo-Wschodniej. Opiekunem projektu w ramach stypendium jest Maksym Kohyt.

Katarzyna Podpora - freelancerka działająca w polu sztuki wizualnej i dźwiękowej, skupiona na nasłuchiwaniu przestrzeni - rzeczywistej, emocjonalnej, językowej - biografiach rzeczy, fenomenie zapisu dokonywanego za pośrednictwem różnych mediów; w swoich pracach porusza kwestie uwrażliwienia na niestabilne procesy pamięci, budowania narracji i postrzegania otoczenia w relacji z jego materialnością; jako 'połowa' duetu PODPORA/KOHYT - tworzącego muzykę eksperymentalną, elektroakustyczną, improwizowaną - używa zmiennego instrumentarium, na które składają się liczne obiekty znalezione, instrumenty nietypowe, zdezelowane, preparowane przy pomocy przedmiotów różnego pochodzenia, płyty gramofonowe, taśmy z nagraniami terenowymi; wszystkie te obiekty posiadają swoje historie i niosą z sobą znaczenia, które wyrażają się i łączą w dźwięku.

Bilet 20 / 30 plnDla posiadaczy Kart Kolonijnych wstęp wolny.

Zobacz również:

koncerty wydarzenia Gdańsk