Kodowanie lektur szkolnych! Warsztat dla nauczycieli klas 1-3 SP.
30 Marca 2021, 18:00-20:30 (Wtorek)
Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog,

Opis szkolenia:
Kodowanie i język polski? Jak najbardziej. Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz bibliotekarki i bibliotekarzy, którzy na co dzień pracują z dziećmi z klas 1-3 SP. Podczas warsztatów zobaczymy, że lektury można omawiać w niecodzienny sposób, z czego skorzystają wszyscy - uczniowie i uczennice oraz osoby prowadzące zajęcia.
Na warsztatach spróbujemy opracować wybrane lektury w nieco inny sposób, niż to robimy zazwyczaj w szkole. Wykorzystamy do tego m.in. program Scratch Junior oraz platformę Scratch. Spróbujemy uwolnić lektury z kart książki, zeszytów i bloków rysunkowych. Uczestnicy oraz uczestniczki warsztatów stworzą projekty, wygenerują pomysły, które już następnego dnia będą mogli wykorzystać w swojej pracy.
Maksymalna liczba osób: 30
Ramowy program szkolenia:
- Kreatywna rozgrzewka na dobry początek.
- Opracowanie lektur inaczej, czyli wykorzystanie m.in. Scratcha i Sctatcha Jr podczas omawiania utworów literackich. Ćwiczenia.
- Pomysły na zakodowanie lektur: "Detektyw Pozytywka", "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" oraz "O psie, który jeździł koleją". Ćwiczenia, inspiracje i dobre praktyki.
- Wspólne podsumowanie warsztatów.
Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?
- Poznasz konkretne narzędzia - m.in. Scratch i Scratch Junior - i nauczysz się wykorzystywać ich możliwości podczas pracy z lekturą.
- Proponowane pomysły z łatwością dopasujesz do aktualnie omawianych w klasie lektur.
- Twoje zajęcia z lekturą będą bardziej angażujące dla uczniów i uczennic oraz pobudzą ich kreatywność.
A ponadto:
- Spędzisz twórczy czas w świetnej atmosferze.
- Otrzymasz certyfikat.
Kto prowadzi szkolenie?
Agnieszka Chomicka-Bosy: nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i polonistka. Zaangażowana w propagowanie idei nowoczesnej edukacji wśród nauczycieli i uczniów. Jako trenerka kompetencji cyfrowych współpracuje z wieloma organizacjami i działa w wielu prestiżowych programach i projektach edukacyjnych m.in. Zaprogramuj Przyszłość, Informatyka Bez Granic czy Amazon STEM Kindloteka. Była związana także z projektem Centralny Dom Technologii. Miłośniczka nauki programowania, która swoją programistyczną pasję rozwija w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
Autorka wielu materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, uczniów i rodziców.