To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet normalny / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 15,00 zł -
  Bilet dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 13,00 zł -

Nominacja do Oscara, Złota Palma na Festiwalu w Cannes oraz kilkadziesiąt innych wyróżnień i nagród. Statuetka Cezara oraz nominacje do Złotego Globu, Independent Spirit Awards, BAFTA i Asian Film Awards. Na najbliższym Forum Filmów Nie-Zwyczajnych pokażemy film "Złodziejaszki" Hirokazu Kore-edy. Spotkanie tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości jak również wykładowca PWTW.

OPIS FILMU:

To historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążą koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się zaniedbana dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

To piękny film o prawdziwym rodzinnym szczęściu. Zabawny i wzruszający z zaskakującym zwrotem akcji. "Złodziejaszki" skradły moje serce
- Grażyna Torbicka.

Hirokazu Koreeda (ur. 1962) należy do czołówki współczesnych reżyserów japońskich i jest najpopularniejszy przedstawicielem tej kinematografii w Polsce. W ostatnich kilku latach kinowa publiczność miała okazję obcować z jego głośnymi, nagradzanymi obrazami "Po burzy" (2016), "Nasz młodsza siostra" (2015), "Jak ojciec i syn" (2013). Krytycy nazywają go kontynuatorem filmowej tradycji japońskiego mistrza Yasujirô Ozu. Jednak sam Koreeda uważa, że bliżej mu do Kena Loacha. Podobnie jak on używa kamery do sportretowania społecznych nierówności i absurdów współczesnego świata.

zlodziejaszki_1

Złodziejaszki to niezwykły film budzący u widza wiele skrajnych emocji i wzruszeń, na długo zapadający w pamięć po wyjściu z kina.

zlodziejaszki_4

Po canneńskiej premierze, na której "Złodziejaszki" nagrodzono blisko siedmiominutową owacją na stojąco, film Kore-edy podbija serca publiczności i krytyki na całym świecie. W prestiżowym serwisie Rotten Tomatoes otrzymał 99% ocen pozytywnych, zaś recenzenci podkreślają mądrość i wrażliwość prezentowanej historii oraz doceniają precyzję reżyserii, która trafia prosto serce, unikając zarazem emocjonalnego szantażu.

zlodziejaszki_plakat

ZŁODZIEJASZKI

13.09.2020 r. godz.: 18:00.

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Szczegóły: www.dobremiejsce.org

Zobacz również:

film Film fabularny wydarzenia Warszawa