Kolacja Biznesowa Poznań

location icon
Hotel Kolegiacki plac Kolegiacki 5, Poznań
calendar icon
Od 15 maj 19:00 do 15 maj 19:00
ticket icon
Od 129,00 zł

Budowanie relacji biznesowych, czyli współpraca z PTG i Polską Izbą Biznesu.

Daj sobie szansę na zdobycie nowych klientów oraz rozwój swojej firmy! 


Dlaczego warto przyjść na Kolację Biznesową?

Poznasz nowych przedsiębiorców z Poznania i nawiążesz relacje biznesowe.

Networking, o skuteczności którego przekonało się już wielu członków naszej organizacji. Spotkasz przedsiębiorców z wielu branż, do których na co dzień trudno jest dotrzeć. To Twoja szansa na pozyskanie nowych klientów, partnerów i dostawców. W końcu biznes to relacje! Te prawdziwe, wartościowe, inspirujące, oparte na wzajemnym zaufaniu, nie na nachalnych próbach sprzedaży swoich produktów czy usług. Jeśli chcesz nawiązać znajomości, wymienić się wiedzą i doświadczeniem, a to wszystko bez obaw o kłopoty z asertywnością - nasze wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Sposoby na rozwiązanie problemów biznesowych

W naszej społeczności nigdy nie jesteś sam ze swoimi wyzwaniami. Zawsze może liczyć na wsparcie sprawdzonych i zweryfikowanych ekspertów. Martwią Cię wysokie podatki i myślisz o korzystnej optymalizacji? Koszty Twojego biznesu rosną (np. gaz, prąd) i zastanawiasz się jak je ograniczyć? Chcesz zatrudniać zaangażowanych pracowników i usprawnić proces delegowania? Szukasz możliwości na pozyskanie finansowania? A może interesują Cię nowe sposoby pozyskiwania klientów i skuteczny marketing? Podczas naszego wydarzenia uzyskasz porady na różne problemy biznesowe. Prosto od doświadczonych przedsiębiorców, którzy zjedli zęby na prowadzeniu firm w Polsce.

Wiedza prosto od praktyków

Zyskasz cenną wiedzę od praktyków na temat efektywnego i regularnego budowania relacji biznesowych. A to nie wszystko. Nasi prelegenci podzielą się swoją cenną wiedzą o tym, w jaki sposób skorzystać z doświadczenia doradcy i członka rad nadzorczych w prawie 50 firm krajowych i zagranicznych. 

Inspiracja

Motywacja, jakiej nie jesteś w stanie dać sobie sam! Inni przedsiębiorcy, ich sukcesy i energia sprawią, że wrócisz do codziennych wyzwań ze zdwojoną siłą! Zyskasz okazję do wymiany doświadczeń, przedstawienia swojej marki, wysłuchania pomysłów innych osób na jej rozwój. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele można zobaczyć, stając na moment z boku i konfrontując swoje wyobrażenia o branży z jej postrzeganiem przez innych przedsiębiorców.


Dodatkowo! Każdy uczestnik wydarzenia może otrzymać:

  • video na temat budowania sieci relacji,
  • ebook - przewodnik po relacjach biznesowych dla zapracowanych przedsiębiorców, 
  • darmową konsultację podczas spotkania 1 na 1 o najlepszych praktykach networkingowych, 
  • dostęp do prywatnej, zamkniętej grupy na Facebooku dla przedsiębiorców z całej Polski oraz lokalnej, biznesowej grupy wsparcia na Whatsappie,
  • możliwość zadawania konkretnych pytań dotyczących networkingu oraz umawiania się na spotkania 1:1.


Zapowiedź wystąpienia - wywiad z prof. Jackiem Żakiem:

https://log24.pl/news/niekonczaca-sie-rewolucja/

Pierwsza prelekcja:  

Doświadczenia doradcy i członka Rad Nadzorczych w prawie 50 firmach krajowych i zagranicznych

Prelegent: prof. dr hab. inż. Jacek Żak

Dr hab. inż. Jacek Żak (ur. 16. 08. 1963 r. w Poznaniu) jest Profesorem Politechniki Poznańskiej, twórcą poznańskiej transportowo - logistycznej grupy badawczej oraz Zakładu Logistyki Politechniki Poznańskiej, którym kierował w latach 2008 - 2016. Aktualnie realizuje misję budowy silnej transportowo - logistycznej grupy badawczej na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Przez wiele lat był także wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu; pełnił funkcję konsultanta w Instytucie Logistyki i Magazynowania oraz w firmie konsultingowej F5 (dawniej W. Frąckowiak i Partnerzy) w Poznaniu. Jest wykładowcą - trenerem w Centrum Edukacji Logistycznej w Poznaniu, a także udziałowcem i współzałożycielem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Prof. J. Żak w różnych okresach pełnił funkcję doradcy, coacha i członka Rad Nadzorczych w ok. 50 przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych, m.in. w takich firmach jak: City Nav. Sp. z o.o. zarządzająca ogólnopolskim portalem www.jakdojade.pl, IKEA Poland, VW Poznań Sp. z o.o., Kompania Piwowarska, Alcatel - Teletra Poznań, Lanahan Lumber, Jacksonville - USA; Triad Direct, Canton - USA; CalTrans, San Francisco - USA; Cussons Polska SA - Warszawa; MPK - Poznań, Spółdzielnia Mieszkaniowa Poznań - Koziegłowy; Centrum Edukacji Logistycznej - Poznań; Urząd Miasta Poznania; Urząd Miasta Częstochowa.

Prof. J. Żak posiada wykształcenie techniczne, ekonomiczne i humanistyczne. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej (1987) - studia inżynierskie i Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu (1991) - studia filologiczne. W latach 1992 - 93 ukończył podyplomowe studia menedżerskie na Uniwersytecie Harwarda i w Massachussetts Institute of Technology w Bostonie, USA w zakresie "General Management" i "Operations Management". Doktoryzował się w 1995 roku na Politechnice Poznańskiej, na podstawie rozprawy doktorskiej nt.: "Modelowanie i optymalizacja wielokryterialna funkcjonowania systemów transportowych komunikacji miejskiej". Jego studia doktorskie były sponsorowane przez Harvard Bussines School w Bostonie, USA. W 2007 roku obronił pracę habilitacyjną pt. "Wielokryterialne wspomaganie decyzji w transporcie drogowym" na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Profil zawodowy Prof. Jacka Żaka jest kompozycją licznych doświadczeń naukowo - dydaktycznych i badawczych (akademickich), biznesowych, konsultingowych (doradczych) i inwestorskich. W środowisku poznańskim Prof. Jacek Żak jest cenionym "Aniołem Biznesu" i inicjatorem szeregu start-upów technologicznych. Pełnił też funkcję mentora w wielu przedsięwzięciach inicjowanych przez młodych inwestorów. Uczestniczył w procesach inwestycyjnych takich firm i przedsięwzięć jak: City Nav. Sp. z o.o.; Naviexpert Sp. z o.o.; PromoHunter Sp. z o.o.; Car pooling / sharing portal; Balonodrom Sp. z o.o.; Komputerowy system wspomagania decyzji dla transportu pasażerskiego; System zarządzania taborem - Fleet Control; Elektoroniczna Platforma Logistyczna; szereg inicjatyw e-learningowych; program inwestycyjny WSL i CEL; Elektroniczny katalog produktów.

Prace badawcze i doradcze Prof. Jacka Żaka dotyczą: modelowania, optymalizacji i wspomagania decyzji w systemach transportowych i logistycznych; zarządzania logistycznego; jakości wyrobów i usług; marketingu i obsługi klienta (zwłaszcza w sferze usług); teorii i praktyki podejmowania decyzji menedżerskich, restrukturyzacji przedsiębiorstw. Prof. J. Żak brał udział w około 120 krajowych projektach badawczych i konsultingowych o tematyce logistycznej oraz w ponad 20 projektach międzynarodowych, w tym w projektach 5, 6 i 7 Programu Ramowego Unii Europejskiej oraz w projektach bilateralnych Polska - USA; Polska - Kanada; Polska - Australia; Polska - Indie; Polska - Chiny. W większości z nich był kierownikiem i koordynatorem projektów. Prof. Jacek Żak jest autorem 20 oryginalnych programów szkoleniowych oraz realizatorem blisko 50 dedykowanych szkoleń dla przedsiębiorstw różnych branż. Programy szkoleniowe Prof. J. Żaka oparte są o aktywne metody szkoleniowe, w tym "harwardzką metodę przypadków".

Prof. J. Żak jest dwukrotnym stypendystą Fulbrighta. W kategorii "Senior" odbywał staż na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, USA (2003-2004), a w kategorii "Junior" na Uniwersytecie Harwarda w Bostonie, USA (1994 - 95). W 2013 roku Prof. Jacek Żak uczestniczył w Międzynarodowym Programie "Top 500 Innovators" na Uniwersytecie Stanforda w Palo Alto, USA w zakresie "Innowacji i komercjalizacji prac badawczych". W 2011 roku zainicjowane przez Prof. J. Żaka przedsięwzięcie (elektroniczny planer podróży "www.jakdojade.pl") otrzymało I nagrodę w konkursie "Akademicki Lider Przedsiębiorczości Miasta Poznania". W tym samym roku Prof. J. Żak w plebiscycie czasopisma "Logistyka a Jakość" został włączony do grona "100 Twarzy Polskiej Logistyki". W 2009 roku Prof. J. Żak został nagrodzony prestiżową, kanadyjską nagrodą PUTRUM (Public Transit for Urban Mobility) FELLOW REWARD, przyznawaną za szczególne osiągnięcia badawcze w obszarze publicznego transportu miejskiego. Prof. Jacek Żak jest również stypendystą Rządu Japońskiego (staż studialny w Japonii w 1991 roku) oraz Fundacji Volvo Car Corporation. Został również nagrodzony stypendium Fundacji Nauki Polskiej (1992), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2000) oraz Medalem za Długoletnią Służbę (2008). W 2007 roku uzyskał Nagrodę Naukową Wydziału IV Polskiej Akademii Nauk oraz Nagrodę Ministra Infrastruktury dla najlepszej pracy habilitacyjnej w dziedzinie transportu. W 2017 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przyznał Prof. Jackowi Żakowi Brązowy Krzyż Zasługi za szczególne, międzynarodowe osiągnięcia naukowo - badawcze.

Prof. Jacek Żak jest redaktorem (Editor) czasopisma z listy filadelfijskiej "Journal of Advanced Transportation" oraz członkiem Rad Naukowych (Editorial Boards) kilku innych prestiżowych czasopism naukowych, takich jak: Journal of International Transportation; Transportation Research Proceedia, Transportation Research - Part E (Logistics); Archives of Transport. Pełnił funkcję redaktora (Guest Editora) i recenzenta w takich czasopismach jak: European Journal of Operational Research, Journal of Advanced Transportation, Transportation Research - Part C i Part E. W latach 2012 - 2020 jako jedyny reprezentant Europy Środkowo - Wschodniej był członkiem Komitetu Naukowego Europejskiej Transportowej Grupy Roboczej - EURO Working Group on Transportation i Stowarzyszenia Światowej Konferencji Badań Transportowych - World Conference on Transport Research Society. Był zapraszany jako Visiting Professor do ok. 50 ośrodków akademickich na całym świecie, w takich krajach jak: USA, Kanada, Meksyk, Brazylia, Chiny, Indie, Korea, Japonia, Australia, Nowa Zelandia, Niemcy, Wielka Brytania, Belgia, Holandia, Hiszpania, Włochy, Portugalia, Grecja, Francja, Czechy. Między innymi występował z prelekcjami i wykładami zapraszanymi (w tym branżowymi) w takich krajach i ośrodkach, jak: MIT - USA; UC Berkeley - USA; HEC - Montreal - Kanada; University of Calgary - Kanada; University of Sydney - Australia. Prof. Jacek Żak jest członkiem 10 różnych stowarzyszeń, organizacji i klubów zawodowych o zasięgu międzynarodowym (np. Klub Absolwentów Uniwersytetu Harwarda, członek Stowarzyszenia Absolwentów Programu Fulbrighta, Sekcja Logistyki Komitetu Transportu PAN).

Dorobek publikacyjny Prof. J. Żaka obejmuje około 150 publikacji, w tym: 10 książek, monografii, rozpraw i podręczników akademickich, 60 artykułów i 80 publikowanych (recenzowanych) prezentacji konferencyjnych. Większość prac w języku angielskim. Artykuły Prof. dr hab. J. Żaka zostały opublikowane m. in. w następujących czasopismach z listy filadelfijskiej: Journal of Advanced Transportation, European Journal of Operational Research, Transportation Research. Prof. Jacek Żak występował, jako wykładowca plenarny na ok. 40 cenionych konferencjach zagranicznych i krajowych. Współorganizował szereg konferencji o zasięgu kontynentalnym i światowym. Posiada stale rosnące indeksy cytowań. Aktualnie jego indeks Hirscha wynosi 19, a Impact Factor ponad 70. Ogólna liczba międzynarodowych cytowań przekracza 150.

Prof. Jacek Żak rozwinął intersujące metodyki badawcze związane z planowaniem i optymalizacją transportu, zarządzaniem łańcuchem logistycznym, obsługą klienta i wspomaganiem decyzji w transporcie i logistyce. Do metodyki prac badawczych w obszarze transportu i logistyki wprowadził szereg oryginalnych elementów o charakterze interdyscyplinarnym. Połączył takie sfery jak: inżynieria; zarządzanie operacyjne; psychologia i zarządzanie zasobami ludzkimi; marketing; sztuczna inteligencja. Opracował bardzo użyteczne warsztaty metodyczne dla młodych badaczy (doktorantów i habilitantów) w zakresie: doskonalenia procesu badawczego i zarządzania projektami badawczymi: "Design Thinking" oraz doskonalenia umiejętności pisania artykułów w czasopismach z listy filadelfijskiej.

Prof. Jacek Żak mieszka w Poznaniu - Strzeszynie. Jego pasje i zainteresowania obejmują: niekonwencjonalną architekturę, poezję, kulturę latynoską i panamerykańską oraz sport: żeglarstwo, tenis, lotnictwo i narciarstwo. Profesor Jacek Żak mówi płynnie po polsku, angielsku i hiszpańsku. Ponadto, zna w stopniu satysfakcjonującym język niemiecki i język rosyjski. Swoje umiejętności językowe wykorzystuje w trakcie licznych, często egzotycznych podróży. Zwiedził ok. 80 krajów na wszystkich kontynentach. 


Program wieczoru:

19.00 - Rozmowy kuluarowe, networking.
19.15 - Wystąpienie pierwszego prelegenta
19.45 - Pytania i dyskusja
20.00 - Kolacja i networking
20.30 - Sesja autoprezentacji wszystkich uczestników.
21.00 - Rozmowy kuluarowe, integracja i networking


Każdy z uczestników spotkania będzie miał możliwość aby zaprezentować swoją działalność w ramach sesji autoprezentacji.


Zobacz fotorelację z jednego z naszych spotkań:


Wymagana jest rejestracja przez niniejszą stronę.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O Polskim Towarzystwie Gospodarczym

Ideą Polskiego Towarzystwa Gospodarczego jest to, aby jak najwięcej firm członkowskich rozwijało się oraz aby tworzyć w Polsce jak najlepsze warunki do prowadzenia biznesu. Dlatego naszymi Członkami są najczęściej właściciele, prezesi i managerowie dużych, średnich i małych firm (często produkcyjnych), którzy są bardzo aktywni zawodowo i społecznie oraz cenią takie wartości jak: zaufanie, szacunek do człowieka, patriotyzm, pracowitość i gospodarność. Mamy już ponad 900 firm członkowskich, które łącznie zatrudniają ponad 454.000 pracowników, a ich łączny obrót wynosi ponad 313 miliardów złotych. 

Organizujemy również ogólnopolskie konferencje biznesowe oraz inicjatywy integracyjne na przestrzeni całego roku. Każde takie wydarzenie jest ogromną dawką inspiracji dla przedsiębiorców i okazją do wymiany doświadczeń.

Link do naszej strony internetowej:  www.iptg.pl

Logotypy części firm członkowskich PTG:

Szczegóły wydarzenia:

- Kiedy: 15 maj, środa godz. 19.00

- Miejsce: Hotel Kolegiacki, plac Kolegiacki 5, 61-841 Poznań

- Prosimy o zabranie ze sobą wizytówek


Kontakt ws. spotkania:

Michał Osiej
Dyrektor ds. Rozwoju
tel. 509-38-48-58
[email protected]

Do zobaczenia! Znajdź nas w social mediach

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Rejestracja na spotkanie biznesowe (ostatni tydzień)

dostępnych: 37

15 Maja 2024, 19:00 179,00 zł
  Rejestracja na spotkanie - wcześniejsze zapisy (pula 20 miejsc) tylko do 8.05

dostępnych: 8

8 Maja 2024, 23:59 129,00 zł