IT i Nowe technologie Biznes i Przedsiędsiębiorczość

Meet Up Perspektywy Women in Tech Community Kraków: Dlaczego AI nas (nie) zje oraz warsztaty Machine Learning

location icon
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ul. Rajska 1, Kraków
calendar icon
Od 20 kwi 16:00 do 20 kwi 19:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Chcesz spróbować swoich umiejętności w IT? Nigdy nie miałeś/łaś z tym styczności, a może jesteś ekspertem/ekspertką w tej dziedzinie? Dołącz do nas! Baw się i ucz nowych zdolności niezależnie od wiedzy, wieku czy płci.


🚀 Zapraszamy wszystkich na warsztaty, które odbędą się 20.04 o godzinie 16:00 w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie na ulicy Rajskiej 12. 

🎯 Dlaczego warto?

  • Nabędziesz praktyczną i teoretyczną wiedzę w zakresie programowania w Pythonie,
  • nauczysz się jak zaprogramować i wykorzystać bota w walce z propagandą,
  • spotkasz ekspertów w dziedzinie IT,
  • zapoznasz się z Machine Learning,
  • gwarancja dobrej zabawy :)


Wykład ekspercki, moderowany: Dlaczego AI nas (nie) zje, w której wezmą udział:

Dr inż. Filip Turoboś jest absolwentem kierunków matematyki i informatyki, obecnie zatrudnionym na Politechnice Łódzkiej w Zakładzie Analizy Danych Instytutu Matematyki. Naukowo zajmuje się wykorzystaniem metod analizy danych i sztucznej inteligencji w naukach społecznych, technicznych i geologii. Jako matematyk zajmuje się topologią przestrzeni metrycznych oraz teorią grafów. W czasie wolnym interesuje się grami komputerowymi i rozwiązywaniem problemów.

Nicole Meisner to logiczka, matematyczka i filozofka, obecnie studiująca na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania obejmują logiki nieklasyczne i statystykę, a w wolnych chwilach rozwiązuje problemy dra Turobosia.


W trakcie warsztatów połączonych z prelekcją dowiesz się o teoretycznych podstawach SVM. Maszyna wektorów nośnych (SVM) jest jednym z modeli uczenia maszynowego służących do rozwiązywania problemu klasyfikacji. Działa w oparciu o zadanie optymalizacyjne polegające na znalezieniu granicy decyzyjnej o "najszerszym marginesie". W trakcie wystąpienia zostaną przedstawione podstawy matematyczne, sformułowanie modelu, wykorzystanie tzw. kerneli oraz przykłady programistyczne obrazujące działanie SVM.

Warsztaty Machine Learning w walce z propagandą - tworzenie bota Natural Language Procesing do wykrywania rosyjskiej propagandy. Pomysł powstał w trakcie hackatonu Media 1991. Zdobyłam tam odpowiednie dane służące do przetrenowania algorytmu. Jeśli chodzi o użyte algorytmy to omówiony wyżej SVM, który ma bardzo dobre wyniki dla NLP.


Warsztat poprowadzi Joanna Michalska, która jest studentką matematyki stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim W Krakowie oraz Laureatką Programu Mentoringowego organizowanego przez Perspektywy Women in Tech- IT for SHE 2021. W trakcie mentoringu zdobywała wiedzę o machine learningu.


👉 Dla kogo?Dla wszystkich zainteresowanych tematyką kobiet w IT, nowymi technologiami itp.🔥 Porozmawiamy o podstawach SVM (Maszynie Wektorów Nośnych) i świecie nowych technologii, a przede wszystkim spotkamy się z inspirującymi liderkami i wolontariuszkami Tech & IT. Na warsztatach "Machine Learning w walce z propagandą" każdy będzie mógł stworzyć własnego bota z Naturasl Language Processing do wykrywania manipulacyjnych treści.


💥 Uczestniczki warsztatów prosimy o zabranie laptopów z zainstalowanym interpreterem Pythona, najlepiej w postaci Anacondy oraz z zainstalowanym językiem Python.





🎯 Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego już dziś zapraszamy do rejestracji

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Będę na spotkaniu

dostępnych: 11

już niedostępne -