Wykłady na Targach Mamaville Kraków

location icon
EXPO Kraków ul.Galicyjska 9, Kraków
calendar icon
Od 17 mar 11:00 do 17 mar 19:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Ruszamy z zapisami na wykłady dla rodziców na Targach Mamaville Kraków!

Termin: 17 marca, godz. 11:00 - 19:00

Miejsce: EXPO KRAKÓW ul. Galicyjska 9, 31-586 Kraków, Polska

Wstęp: Warsztaty są bezpłatne, lecz ilość miejsc ograniczona. Wejście na targi jest płatne.


WYKŁADY DLA RODZICÓW

NIEDZIELA 11:15
Temat: "Fizjoterapia uroginekologiczna w przebiegu ciąży i po porodzie"


W czasie warsztatu dowiesz się, jakie zmiany zachodzą w ciele kobiety w czasie ciąży i jak możesz uniknąć dolegliwości bólowych. Porozmawiamy o rozejściu kresy białej oraz o wartości ćwiczeń aktywujących mięśnie dna miednicy. Zwrócimy uwagę na najważniejsze elementy przygotowania ciała do porodu, uwzględniając obszar krocza. Dzięki temu dowiesz się, co możesz zrobić, aby zminimalizować ryzyko okołoporodowych urazów krocza.
Poruszymy również tematykę wsparcia ciała po porodzie. Dowiesz się, czego możesz się spodziewać oraz jakie dolegliwości powinny skłonić Cię do wizyty u specjalisty.
Prowadzenie: Agata Potera
Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku fizjoterapia, a fascynacja fizjoterapią uroginekologiczną towarzyszy mi od początku zawodowej kariery. Zmienność i plastyczność kobiecego ciała motywują mnie do nieustannej edukacji i poszerzania wiedzy poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach. Dzielenie się wiedzą z zakresu profilaktyki dna miednicy traktuję priorytetowo, dlatego chętnie prowadzę warsztaty edukacyjne dla kobiet.

NIEDZIELA 12:15
Temat: "Jesteś głupia! Nie chcę! Nieeeeee! - jak 'ujarzmić' dziecięcą złość?"

Wybuchy złości dziecka są dla rodziców irytujące i zawstydzające. Są też całkiem normalne. Małe dzieci mają takie same emocje jak dorośli, lecz brakuje im słów na opisanie tych uczuć, brakuje im też umiejętności i kontroli impulsów, aby sobie z nimi poradzić. W rzeczywistości część mózgu, która jest odpowiedzialna za regulację emocjonalną i umiejętność samouspokojenia, nie jest całkowicie dojrzała.
Podczas warsztatów dowiesz się:
Co robić, kiedy Twoje dziecko się złości?Jak samemu nie wybuchnąć, kiedy Twoje dziecko aż kipi od złości?Pokażemy najczęstsze błędy, jakie popełniamy podczas reagowania na złość i podpowiemy, jak ujarzmić dziecięce emocje.Jeśli:
Chcesz zapanować nad złością Twojego dziecka i jednocześnie pozbyć się poczucia winy ze względu na swoją reakcję - przyjdź i posłuchaj, wybierz coś dla siebie i przetestuj.Pragniesz nauczyć swoje dziecko niezwykle ważnych kompetencji społecznych - wypróbuj narzędzia, o których opowiadamy.Chcesz, aby twoje dziecko współpracowało, zamiast się złościć - skorzystaj z naszego doświadczenia.Podczas warsztatów dowiesz się:
Dlaczego moje dziecko reaguje złością?Poznasz sposoby na opanowanie dziecięcej złości.Dowiesz się, jak samemu zachować spokój w sytuacji kryzysowej.Dzięki narzędziom Pozytywnej Dyscypliny, Twoje dziecko nauczy się, że w życiu zdarza się wiele wzlotów i upadków i że można sobie poradzić ze swoimi emocjami. Nauczy się także, że wybuchami nie osiągnie tego, na czym mu zależy, i że są inne metody wyrażania uczuć. Doświadczy Twojej spokojnej i jednoznacznej reakcji, co będzie zmniejszało intensywność i częstotliwość dziecięcych wybuchów złości.
Monika Pietruszka Pedagog, terapeuta pedagogiczny, Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny. Jestem mamą trójki dzieci oraz absolwentką trzech kierunków pedagogicznych - terapii pedagogicznej, resocjalizacji oraz psychoterapii dzieci i młodzieży. Pedagogika to nie tylko obszar mojego wykształcenia, ale prawdziwa pasja! 12 lat pracy w szkolnictwie i edukacji to z jednej strony fundament mojego doświadczenia pedagogicznego, ale z drugiej czas intensywnego poszukiwania coraz skuteczniejszych narzędzi wspierania dzieci i młodzieży. Bez wątpienia jednak największym odkryciem na mojej pedagogicznej drodze jest Pozytywna Dyscyplina, na którą trafiłam, kiedy sama byłam już mamą. Doświadczyłam ogromnej mocy narzędzi Pozytywnej Dyscypliny i od razu wiedziałam, że chcę się tym dzielić z innymi! Dziś z radością pomagam rodzicom rozwiązywać ich codzienne trudności wychowawcze, słucham, uspokajam i daję nadzieję. A wzruszające podziękowania za moją pracę, które od nich otrzymuję, pokazują mi jasno, że to co robię - ma sens i naprawdę działa!
Justyna Walicka Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, polonistka, dziennikarka, instruktorka zajęć teatralnych, szkoleniowiec, Jestem aktywną mamą dwójki dzieci. Moją prawdziwą pasją jest obserwowanie, jak kontakt ze sztuką, szczególnie teatrem, rozwija i rozpala młodych ludzi. Mam za sobą kilkanaście lat pracy jako instruktorka zajęć teatralnych dla dzieci i młodzieży w ośrodkach kultury i szkołach, pracowałam także jako nauczyciel i wychowawca. Te doświadczenia pokazały mi jasno, że budowanie relacji zaufania i stawanie po tej samej stronie z młodymi - to fundament wzajemnej współpracy, zaangażowania i twórczości.

Kiedy zostałam mamą, wiele czasu poświęciłam na szukanie sposobu, jak zbudować trwałe, oparte na miłości i szacunku relacje z dziećmi. Pozytywna Dyscyplina stała się wspaniałą odpowiedzią na wszystkie moje rodzicielskie poszukiwania! Dziś jestem Certyfikowaną Edukatorką Pozytywnej Dyscypliny i z pasją dzielę się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z innymi rodzicami.


NIEDZIELA 13:15
Temat: Wpływ zaburzeń centralnego przetwarzania słuchowego na funkcjonowanie społeczne i emocjonalne u dzieci.

Wykład "Wpływ zaburzeń centralnego przetwarzania słuchowego (APD) na życie dzieci" skupi się na tym, jak APD wpływa na funkcjonowanie społeczne, emocjonalne oraz zdolności edukacyjne dzieci, w tym na koncentrację, skupienie i trudności z uczeniem się. Omówimy, w jaki sposób problemy z rozumieniem dźwięków mimo prawidłowego słuchu mogą prowadzić do frustracji, izolacji oraz wyzwań w nauce. Zostaną przedstawione strategie i techniki wspierające, które mogą pomóc dzieciom z APD w szkole i życiu codziennym, podkreślając znaczenie holistycznego podejścia do wsparcia. Wykład ma na celu zwiększenie świadomości o APD i pokazanie, że z odpowiednią pomocą, dzieci mogą osiągnąć sukcesy edukacyjne i dobre samopoczucie.
Prowadzenie: Beata Solowska, Maciek Tomik

NIEDZIELA 14:15
Temat: Chusty i nosidła - jak zdrowo nosić dzieci?

Nie ma dzieci, których się nie nosi. A gdy noszenie na rękach staje się kłopotliwe, z pomocą przychodzą chusty i nosidełka. Jak wybrać narzędzie odpowiednie dla swojego dziecka? Kierować się wiekiem, wagą, wzrostem? Czy można w nosidełku nosić od urodzenia? Jak dobierać rozmiar, splot i wiązanie chusty? Czy dobre nosidło musi być drogie? O tym wszystkim opowie Certyfikowana Doradczyni Noszenia z Centrum Noszenia - Agnieszka Feliks-Długosz.
Prowadzenie: Agnieszka Feliks-Długosz jest Certyfikowanym Doradcą Noszenia ClauWi®, ukończyła kurs z pielęgnacji neurorozwojowej niemowląt w pierwszym roku życia u Agnieszki Słoniowskiej. Z wykształcenia jest socjologiem, pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po godzinach uwalnia rodzicom ręce. Prowadzi indywidualne konsultacje z chustonoszenia, warsztaty grupowe, pogadanki, dobiera nosidła, prowadzi wraz z siostrą Dorotą Centrum Noszenia w Krakowie. Jest przewodniczącą Krakowskiego Stowarzyszenia Noszenia Dzieci. Brała udział w organizacji dwóch edycji Krakowskiego Festiwalu Chustowego.

NIEDZIELA 15:30
Temat: Karmienie piersią - co warto wiedzieć? oraz problemy z laktacją - pytania i odpowiedzi.

Serdecznie zapraszamy rodziców oczekujących dziecka oraz tych, którzy są na początku mlecznej drogi na nasz wykład! Podczas spotkania omówione zostaną najczęstsze problemy laktacyjne: Karmienie naturalne? Czy karmienie mlekiem modyfikowanym - która opcja jest dla mnie? Poród drogami natury i pierwsze karmienie. Cięcie cesarskie - kiedy pierwsze karmienie? Nawał laktacyjny - co robić? KPI - co to jest i czy może jest dla mnie? Gdzie szukać pomocy, jeśli będzie potrzebna? Jak wybrać odpowiedni laktator? Czym się sugerować przy doborze sprzętu wspomagającego karmienie?
Prowadzenie: Lena Siwonia-Witkowska, Doświadczona położna sali porodowej, położna rodzinna, doradca laktacyjny, entuzjastka porodów naturalnych, propagatorka karmienia naturalnego, mama dwóch malutkich chłopców, doradca laktatorów Neno.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  NIEDZIELA 17.03 / 11:15 / Temat: "Fizjoterapia uroginekologiczna w przebiegu ciąży i po porodzie
już niedostępne -
  NIEDZIELA 17.03 / 12:15 / Temat: "Jesteś głupia! Nie chcę! Nieeeeee! - jak 'ujarzmić' dziecięcą złość?"
już niedostępne -
  NIEDZIELA 17.03 / 13:15 / Temat: Wpływ zaburzeń centralnego przetwarzania słuchowego na funkcjonowanie społeczne i emocjonalne u dzieci.
już niedostępne -
  NIEDZIELA 17.03 / 14:15 / Temat: Chusty i nosidła - jak zdrowo nosić dzieci?
już niedostępne -
  NIEDZIELA 17.03 / 15:30 / Temat: Karmienie piersią - co warto wiedzieć? oraz problemy z laktacją - pytania i odpowiedzi.
już niedostępne -