Javeloper Meetup Lublin

location icon
Pub u Szewca Grodzka 18, Lublin
calendar icon
Od 28 mar 18:00 do 28 mar 18:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Data: 28 marca 2023 roku, godz. 18:00
Miejsce: Pub u Szewca, ul. Grodzka 18, 20-112 Lublin (na parterze)

BEC Poland zaprasza na wydarzenie Javeloper Meetup Lublin, które odbędzie się 28 marca 2023 roku w Pubie u Szewca ( ul. Grodzka 18, 20-112 Lublin - na parterze). Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, wejście za okazaniem biletu, który można pobrać przez Evenea: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/javeloperlublin


AGENDA


17:30 - 18:00 Rejestracja uczestników, sprawdzenie biletów

18:00 - 18:15 Otwarcie wydarzenia i przywitanie uczestników
18:15 - 18:55 Prezentacja nr 1: Open architecture - droga do "bank as a service" - Przemysław Lech
18:55 - 19:00 Przerwa
19:00 - 19:30 Prezentacja nr 2: Modularyzacja - miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle :-( - Sławomir Sobótka
19:30 - 19:40 Przerwa
19:40 - 20:10 Prezentacja nr 3: Czy Polacy bardziej duńscy niż Duńczycy polscy? - Ola Rakocińska-Szczęsna
20:10 - 21:00 Networking przy piwie i cateringu


OPISY PREZENTACJI


Open architecture - droga do "bank as a service" - Przemysław Lech
Czy open architecture to tylkokolejny buzzword, bez wielkiego znaczenia dlaświata IT? Czy ma zastosowanie w instytucjach finansowych? Co BEC ma wspólnego z otwartą architekturą? Czym różni się komunikacja za pomocą API od Event'ów? To tylko niektóre z pytań na które postaram się odpowiedzieć podczas mojej prezentacji. Zapraszam na wspólną wycieczkę przez otwartą architekturę aplikacji.

Modularyzacja - miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle :-( - Sławomir Sobótka
Z jednej strony mamy Event Stormingi na różnych poziomach jako techniki komunikacji i zbierania informacji. Z drugiej strony mamy C4 do skupiania uwagi na odpowiednich driverach architektonicznych. Niestety intuicyjne przejście z jednego do drugiego wychodzi rzadziej niż częściej. W trakcie prezentacji dowiesz się jak przekładać informacji ze stormingu na decyzje architektoniczne dzięki strategicznym narzędziom DDD: destylacji kontekstów i mapowaniu kontekstów. Skupimy się na kilku konkretnych heurystykach, które podpowiadają jak dążyć do modularnego monolitu lub microservices, które mają realną autonomię dzięki: projektowani single source of truth i unikaniu single point of failure.

Czy Polacy bardziej duńscy niż Duńczycy polscy? - Ola Rakocińska-Szczęsna
Skandynawski styl życia od lat pobudza naszą wyobraźnię. Ale co to właściwie jest? Kiedy zaczynałam pracę w BEC moja ekspozycja na kulturę skandynawską ograniczała się do częstych wizyt w znanym sklepie meblarskim. Słyszałam też hasła ""hygge" I "work-life balance" co było dobrym tropem, ale zdecydowanie mi nie wystarczało. Dziś, po prawie czterech latach wiem zdecydowanie więcej. Jeśli lubicie słuchać anegdot przy automacie do kawy, opowiem wam jak Polacy radzą sobie w środowisku opanowanym przez potomków Wikingów.


PRELEGENCI


Przemyslaw Lech - Od ponad 16 lat pracuję w dużych organizacjach finansowych, budując, utrzymując a przez ostatnie lata projektując wysokodostępne i wysokoskalowane rozwiązania informatyczne. Swoją przygodę w IT rozpocząłem od stanowiska administratora UNIX/AIX, później zajmowałem się niemal każdym z obszarów infrastruktury informatycznej. Przez ostatnie 6 lat projektowałem infrastrukturę informatyczna w różnych częściach świata dla banku Credit Suisse, a w styczniu tego roku dołączyłem do świetnego zespołu Enterprise Architecture w BEC. Prywatnie jestem maniakiem gór, latem zdzieram buty na górskich szlakach, zimą zdzieram ślizgi na narciarskich stokach.

Sławomir Sobótka - Od ponad 13 lat jestem właścicielem firmy szkoleniowo doradczej Bottega IT Minds zrzeszającej 60 ekspertów technicznychRównolegle współpracuję jako inwestor i CTO z kilkoma startupami: Cortivision - obrazowanie pracy mózgu w bliskiej podczerwieni sceny VR dla dzieci z deficytami uwagi Augmented Neural Systems - sceny VR wspomagające system hormonalno-odpornościowy w walce z rakiem Augmented Reality Training Systems - rzeczywistość dopełniona w treningach strzeleckich oraz Devskiller - automatyzacja rekrutacji izarządzanie kompetencjami w organizacjach IT W ciągu 19 lat pracy w branży IT pełniłem role programisty, architekta, lidera zespołu, mentora trenera. W codziennej pracy integruję: Domain Driven Design, wzorce, style architektoniczne, zwinne procesy wytwórcze zdrowy rozsądek. Stosuję nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy do czynienia dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia. Hobbystycznie interesuję się psychologią pozytywną kognitywistyką.

Ola Rakocińska-Szczęsna - Certyfikowana Scrum Masterka (PSM II). W IT od 12 lat, od 8 latczynniepraktykuję i propaguję zwinność tak w pracyjak i w życiu. W zasadzie od samegopoczątku współpracuję z ludźmirozsianymipocałymświecie, dlategotemat wielokulturowości jest mi bardzobliski. Stworzenieefektywnegozespołu w jednym miejscu i przyudzialeludzitejsamejnarodowościbywatrudne. A co jeśli zebrać ludzi których nie dość, że dzielą tysiące kilometrów, to jeszcze wychowani zostali w dwóch, lubnawettrzechróżnychkulturach? W BEC to codzienność, dlatego wspieram kolegów i koleżankiwarsztatami z budowania kompetencji kulturowych. Kiedy nie szkolę, zajmuję się rysowaniem (@ola_rsysuje), pochłanianiemksiążek i serialiorazspacerowaniem z moją suczką Sabą.


SPONSOR WYDARZENIA



WAŻNE INFORMACJE

1. Prosimy, aby na wydarzenie rejestrowały się jedynie osoby, które są pewne, że będą mogły wziąć udział.
2. Sprawdzenie biletów odbywa się na parterze budynku od godziny 17:30
3. Vouchery na napoje w barze otrzyma pierwsze 100 osób, które pojawi się, na wydarzeniu. Prosimy o punktualność.
4. Przebywając na obiekcie, prosimy o stosowanie się do instrukcji Organizatora, pracowników firmy BEC Poland oraz obsługi lokalu.


ZAPRASZAMY!
Team BEC Poland oraz Javeloper Meetup Lublin

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet bezpłatny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc