Bezpieczeństwo w Erze Cyberataków. Nowe wyzwania i rozwiązania.

location icon
PNT w Opolu Technologiczna 2, Opole
calendar icon
Od 31 maj 10:00 do 31 maj 14:30
ticket icon
Od 0,00 zł



Bezpieczeństwo w Erze Cyberataków. Nowe wyzwania i rozwiązania to konferencja poświęcona tematyce SOC (Security Operations Center) - jednego z kluczowych narzędzi w dzisiejszym świecie cyberbezpieczeństwa. Podczas konferencji zaprezentujemy kompleksowe podejście do SOC, omówimy definicję, korzyści z posiadania SOC oraz dlaczego budowa SOC samodzielnie może być ryzykowna.

Dowiecie się Państwo, także o roli szyfrowania w ochronie danych i kto powinien mieć dostęp do kluczy. Przyjrzymy się również cyberatakowi, jak się do niego przygotowują hakerzy oraz omówimy przykłady realnych włamań hakerskich.

W trakcie konferencji omówimy ideę ochrony praw osób, które zgłaszają naruszenia prawa, nadużycia, korupcję lub inne nieprawidłowości w swoim miejscu pracy lub organizacji w oparciu o projekt ustawy o tzw. Sygnalistach.

Na zakończenie konferencji przewidziany jest obiad oraz networking, dający możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Dołącz do nas, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat SOC i zwiększyć świadomość w zakresie cyberbezpieczeństwa!

Start godzina 10.00
Koniec ok. godziny 14.30

1.Otwarcie, przywitanie gości przedstawienie się.

2.Zalety korzystania z zewnętrznych usług SOC (Security Operations Center) dla zwiększenia bezpieczeństwa informacji w organizacji 1 h


Przerwa 15min


3.Szyfrowanie szyfrowaniem, ale kto ma klucze? 45min

4.Cyberatak - co to jest, jak się przygotowują do tego hakerzy. Przykłady włamań hakerskich. 1h


Przerwa 15 min

5 Sygnaliści w administracji. Jak w prosty sposób spełnić nowy obowiązek regulacyjny. 45 min

6.Zakończenie 15 min

Lunch, networking


Miejsce: PNT w Opolu, ul. Technologiczna 2, 45-839 Opole

Prelegenci:

Dariusz Jędryczek
Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Lider projektu Centrum Usług Wspólnych IT (CUI) we Wrocławiu, który został rozszerzony o usługi finansowe dla 250 jednostek miejskich. Jest prekursorem zmian organizacyjnych na Wydziale Informatyki UM Wrocławia, pozwalających na transformację z wydziału technicznego na wydział usługowy zgodnie z ITIL (ISO20000). Jest twórcą i współtwórcą ważnych projektów związanych z budową bezpiecznej sieci transmisji danych, centrów przetwarzania danych oraz bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców. Obecnie pracuje jako Doradca Zarządu ds. Cyberbezpieczeństwa w firmie z kapitałem amerykańskim, przeprowadza szkolenia związane z cyberbezpieczeństwem i współpracuje z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w zakresie architektury informacyjnej Państwa oraz wdrożenia cyberbezpieczeństwa w samorządach.

Katarzyna Abramowicz

Radczyni prawna, była przedstawicielka KIRP w Brukseli. Współtworzyła takie serwisy jak Przelewy24.pl, Bilety24.pl, Sygnanet.pl, Specfile.pl, Specprawnik.pl oraz OdUslug.pl.Od ponad 20 lat interesuje się przekazywaniem informacji i danych przez Internet, e-commercem, nowymi technologiami oraz obszarami cybersec, regtech i fintech. Prelegentka wielu konferencji i paneli dyskusyjnych LegalTech i Cybersecurity, mentorka Women in Law oraz Global Legal Hackathon, laureatka 50 najbardziej kreatywnych w biznesie, nominowana do nagrody European Women of Legal Tech 2020 oraz wykładowczyni SWPS na studiach podyplomowych "Legaltech i innowacje w branży prawniczej".

Przemysław Kucharzewski

Współzałożyciel i General Manager w Cypherdog Security, doradca firm z obszaru cyberbezpieczeństwa w obszarze budowy kanałów sprzedaży, członek Rady Nadzorczej Columb Technologies SA. Od 28 lat w branży technologicznej, związany z dystrybucją IT, Interim Manager u integratorów i producentów rozwiązań IT, skupiony na budowie świadomości cyberzagrożeń i kanału sprzedaży, podcaster, autor wielu publikacji z obszaru cybersecurity. Członek organizacji biznesowych i zajmujących się cyberbezpieczeństwem: ISSA Polska, Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych, SABI - Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych oraz Rady Biznesu Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.
Tomasz Bukowski

Jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Specjalizował się w zarządzaniu strategicznym i finansach, które to przedmioty wykładał na PWr oraz w Wyższej Szkole Bankowej. Posiada obszerną wiedzę na temat rozwoju rynku i technologii branży ICT w Polsce. Jego ponad 20 letnia kariera zawodowa związana jest z rozwojem branży telekomunikacyjnej, pracując dla ogólnopolskich operatorów telekomunikacyjnych rozwijał rynek makroregionu południowo-zachodniej Polski. Prowadził projekt budowy wdzwanianych węzłów dostępowych do Internetu, realizował  projekty transmisji danych w oparciu o technologie radioliniowe oraz budował światłowodowe sieci szerokopasmowe. Obecnie jako współzałożyciel i CEO rozwija firmę technologii informacyjno-komunikacyjnych ICT Future skupionej na dostarczaniu dla biznesu projektowych rozwiązań. Jest członkiem ogólnopolskiego stowarzyszenia firm technologicznych IT Corner oraz Stowarzyszenia BCB4 - Absolwentów Studiów Polsko Amerykańskiej Szkoły Biznesu Executive MBA.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  wejściówka
już niedostępne -