Polskie rakiety kosmiczne

location icon
Online
calendar icon
Od 25 maj 18:00 do 25 maj 18:00
ticket icon
Od 0,00聽z艂

馃敶  Transmisja na 偶ywo odb臋dzie si臋 na:

Nie tylko NASA, SpaceX czy Ariane Space konstruuje rakiety. Tak偶e w Polsce prowadzone s膮 prace nad rakietami, kt贸re przekrocz膮 granice kosmosu. Kto konstruuje i buduje takie rakiety? Jakie maj膮 one parametry? Kiedy polec膮 w kosmos? Sk膮d? Co dalej po pierwszym locie, kto b臋dzie z nich korzysta膰? O tym dowiecie si臋 podczas tej edycji SpaceHUBa. 

Rakieta ILR-33 BURSZTYN 2K - przygotowania do lot贸w na granic臋 kosmosu

Sie膰 Badawcza 艁ukasiewicz - Instytut Lotnictwa przeprowadzi艂 do tej pory 3 udane testy lotne rakiety BURSZTYN w wersji podstawowej. Na bazie tych wynik贸w rozpocz臋艂y si臋 przygotowania do zwi臋kszenia osi膮ganego pu艂apu jak i przyj臋cia na pok艂ad 艂adunki u偶yteczne potencjalnych klient贸w. Nowa wersja rakiety otrzyma艂a oznaczenie "2K". Podczas prezentacji przedstawione zostan膮 post臋py w pracach rozwojowych - dotycz膮ce zar贸wno samej rakiety jak i infrastruktury wsp贸艂pracuj膮cej.

Micha艂 Pakosz swoj膮 przygod臋 z technologiami rakietowymi rozpocz膮艂 podczas studi贸w na Politechnice Warszawskiej, gdzie by艂 cz艂onkiem Studenckiego Ko艂a Astronautycznego i jednym z lider贸w Sekcji Rakietowej. Od 2014 r. pracuje w Dziale Technologii Kosmicznych w 艁ukasiewicz - Instytucie Lotnictwa, gdzie kieruje projektem rakiety ILR-33 BURSZTYN. Od 2019 roku liderowa艂 Sekcji Technologii Rakietowych, a od 2022 roku prowadzi Dzia艂 Technologii Rakietowych.

Perun - najwi臋ksza polska rakieta suborbitalna

Perun to rakieta suborbitalna projektowana i budowana przez polsk膮 firm臋 SpaceForest z Gdyni. Jej zadaniem jest wynie艣膰 50 kg 艂adunku na wysoko艣膰 co najmniej 100 km, aby zapewni膰 dost臋p do wysokiej jako艣ci mikrograwitacji. W celu obni偶eniu koszt贸w lotu rakieta wyposa偶ona jest w spadochronowy system odzysku, kt贸ry pozwoli na wielokrotne wykorzystanie tej samej rakiety. W tej prezentacji przedstawione zostan膮 najwa偶niejsze cechy rakiety Perun oraz plany na pierwsze loty i rozpocz臋cie dzia艂alno艣ci komercyjnej. Grafika przedstawiaj膮ca Peruna znajduje si臋 na ok艂adce tego wydarzenia.

Marek Lubieniecki - uko艅czy艂 kierunek Aerospace Engineering na Technical University of Delft w 2018 r. Od 2019 r. pracuje w projekcie rakiety Perun, w kt贸rym zajmuje si臋 aerodynamik膮, modelowaniem silnika, systemami odzysku oraz symulacjami lotu rakiety. W 2021 r. rozpocz膮艂 studia doktoranckie na Politechnice Warszawskiej w dziedzinie silnik贸w rakietowych na ciek艂e materia艂y p臋dne.

Ta edycja SpaceHUBa odb臋dzie si臋 w 100% online. Zarejestrowanym osobom wy艣lemy link do transmisji na 偶ywo na Facebooku i YouTube.

馃實 SpaceHUB jest organizowany przez firm臋 konsultingow膮 z bran偶y kosmicznej Absiskey Polska oraz co-working Brain Embassy.

To trzydzieste 贸sme wydarzenie z serii spotka艅 SpaceHUB.

Do艂膮cz do wydarzenia

Do艂膮cz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dost臋pne do Liczba
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc