Kolacja Biznesowa Polskiego Towarzystwa Gospodarczego Poznań

location icon
Hotel Kolegiacki plac Kolegiacki 5, Poznań
calendar icon
Od 17 sty 18:00 do 17 sty 18:00

Budowanie relacji biznesowych

czyli współpraca z Polskim Towarzystwem Gospodarczym.

Daj   sobie   szansę na zdobycie nowych klientów oraz rozwój swojej firmy! 


Dlaczego warto przyjść na Kolację Biznesową PTG?

Poznasz nowych przedsiębiorców z Wielkopolski i nawiążesz relacje biznesowe.

Networking, o skuteczności którego przekonało się już wielu członków naszej organizacji. Spotkasz przedsiębiorców z wielu branż, do których na co dzień trudno jest dotrzeć. To Twoja szansa na pozyskanie nowych klientów, partnerów i dostawców. W końcu biznes to relacje! Te prawdziwe, wartościowe, inspirujące, oparte na wzajemnym zaufaniu, nie na nachalnych próbach sprzedaży swoich produktów czy usług. Jeśli chcesz nawiązać znajomości, wymienić się wiedzą i doświadczeniem, a to wszystko bez obaw o kłopoty z asertywnością - nasze wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Sposoby na rozwiązanie problemów biznesowych

W naszej społeczności nigdy nie jesteś sam ze swoimi wyzwaniami. Zawsze może liczyć na wsparcie sprawdzonych i zweryfikowanych ekspertów. Martwią Cię wysokie podatki i myślisz o korzystnej optymalizacji? Koszty Twojego biznesu rosną (np. gaz, prąd) i zastanawiasz się jak je ograniczyć? Chcesz zatrudniać zaangażowanych pracowników i usprawnić proces delegowania? Szukasz możliwości na pozyskanie finansowania? A może interesują Cię nowe sposoby pozyskiwania klientów i skuteczny marketing? Podczas naszego wydarzenia uzyskasz porady na różne problemy biznesowe. Prosto od doświadczonych przedsiębiorców, którzy zjedli zęby na prowadzeniu firmy w Polsce.

Wiedza prosto od praktyków

Zyskasz cenną wiedzę od praktyków na temat efektywnego i regularnego budowania relacji biznesowych. A to nie wszystko. Nasi prelegenci - doradcy podatkowi z firm Moore Polska oraz Kancelaria Jasna 3 podzieli się swoją wiedzą o tym, jak przygotować firmę na wprowadzenie Krajowego Sytemu e-Faktur - co to oznacza w praktyce dla każdej firmy oraz odpowiemy sobie na pytanie - jaką formę opodatkowania wybrać dla swojej firmy w nowym roku? 

Inspiracja

Motywacja, jakiej nie jesteś w stanie dać sobie sam! Inni przedsiębiorcy, ich sukcesy i energia sprawią, że wrócisz do codziennych wyzwań ze zdwojoną siłą! Zyskasz okazję do wymiany doświadczeń, przedstawienia swojej marki, wysłuchania pomysłów innych osób na jej rozwój. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele można zobaczyć, stając na moment z boku i konfrontując swoje wyobrażenia o branży z jej postrzeganiem przez innych przedsiębiorców.


Dodatkowo! Każdy uczestnik wydarzenia może otrzymać:

  • video na temat budowania sieci relacji,
  • ebook - przewodnik po relacjach biznesowych dla zapracowanych przedsiębiorców, 
  • darmową konsultację podczas spotkania 1 na 1 o najlepszych praktykach networkingowych, 
  • dostęp do prywatnej, zamkniętej grupy na Facebooku dla przedsiębiorców z całej Polski oraz lokalnej, biznesowej grupy wsparcia na Whatsappie,
  • możliwość zadawania konkretnych pytań dotyczących networkingu oraz umawiania się na spotkania 1:1.

Temat spotkania 1: Dlaczego KSeF to rewolucja dla Twojej firmy?

Prelegent: Arkadiusz Szczesiak
Moore Polska

Doświadczenie z zakresu prawa podatkowego nabyłem w Pierwszym Wielkopolskim Urzędzie Skarbowym w Poznaniu, gdzie pracowałem Dziale Rachunkowości Podatkowej - stanowisko ds. zaległości trudnych, Dziale Podatków Pośrednich - stanowisko ds. prowadzenia postępowań podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług oraz Dziale Postępowań Podatkowych - koordynator zespołu ds. postępowań podatkowych (VAT, PCC, PIT oraz CIT). Odbyłem aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Po złożeniu egzaminu, uzyskałem wpis na listę doradców podatkowych. Jestem absolwentem Podyplomowych Studiów Międzynarodowych Strategii Podatkowych przy Szkole Głównej Handlowej, jak również Podyplomowych Studiów Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ponadto, byłem uczestnikiem kursów z rachunkowości organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych. Korzystając z doświadczeń nabytych podczas pracy w Urzędzie Skarbowym w Poznaniu, reprezentuję podatników przed organami Krajowej Administracji Skarbowej i sądami administracyjnymi w sporach podatkowych, celnych i dotyczących egzekucji administracyjnej. W zakresie podatku od nieruchomości doradzam nie tylko podatnikom, ale i organom podatkowym. Zajmuję się ogólnym doradztwem podatkowym dla przedsiębiorców, a ponadto obsługą spółek w zakresie postępowania rejestrowego m.in. w zakresie zakładania spółek, ich przekształcania, łączenia i podziałów.


Dzięki prelekcji dowiesz się: 

Podczas spotkania rozwiniemy temat "Jak przeprowadzić projekt wdrożenia KSeF", skupiając się na kluczowej analizie prawno-podatkowej. Przeanalizujemy:

1. Czym jest KSEF?: KSeF i faktury ustrukturyzowane

Przyjrzymy się definicji Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) i zrozumiemy, jak faktury ustrukturyzowane wpisują się w tę innowacyjną platformę.

2. Dla kogo KSEF?: Zakres podmiotowy, przedmiotowy i wyłączenia

Odkryjemy zakres podmiotowy i przedmiotowy KSeF, identyfikując, kto jest objęty tym systemem, a także wskażemy wyłączenia, które mogą mieć wpływ na konkretne branże.

3. Co dalej z fakturami zaliczkowymi i korygującymi?

Przyjrzymy się praktycznym aspektom faktur zaliczkowych i korygujących, analizując, jak KSeF wpłynie na ich przetwarzanie i jak należy dostosować obecne procedury.

4. Sankcje

Omówimy potencjalne sankcje związane z nieprzestrzeganiem przepisów KSeF, zapewniając pełne zrozumienie konsekwencji i sugerując najlepsze praktyki, aby uniknąć ewentualnych problemów.


Temat spotkania 2: Jak działa estoński CIT i jaką formę opodatkowania wybrać w 2024 roku?

Prelegent: Mec. Kamil Lala, Adwokat
Kancelaria Jasna 3

Mecenas Kamil Lala jest założycielem i partnerem zarządzającym w kancelarii JASNA 3 GLEŃ LALA SPÓŁKA KOMANDYTOWO - AKCYJNA. Specjalizuje się w prawie podatkowym oraz prawie spółek handlowych, a także w obsłudze transakcji: aportów, przekształceń, podziałów spółek oraz akceptowalnej przez organy podatkowe optymalizacji zobowiązań podatkowych. Z powodzeniem prowadzi dla klientów Kancelarii postępowania przed sądami powszechnymi .Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, adwokat i członek Izby Adwokackiej w Lublinie.

Pomógł już wielu firmom poukładać sprawy podatkowe zgodnie z literą prawa, dzięki czemu w firmie zostawało więcej środków do dyspozycji. Pamiętajmy, że firmy mają czas na te zmiany do 20. lutego.

W trakcie prezentacji będzie mowa m.in. o:

1. Wyborze opodatkowania 

2. Wpływie formy prawnej prowadzonej działalności na wysokość podatku 

3. Procesach i skutkach zmian formy prowadzonej działalności w kontekście podatków dochodowych 

4. Estońskim CIT - jako instrumencie dofinansowania własnego biznesu 


Program wieczoru:

18.00 - Rozmowy kuluarowe, networking 
18.15 - Przywitanie Gości i wystąpienie 1. prelegenta + pytania
18.45 - Kolacja i rozmowy
19.15 - Wystąpienie 2. prelegenta + pytania
19.45 - Sesja autoprezentacji wszystkich uczestników
20.15 - Rozmowy kuluarowe, integracja i networking


Zobacz fotorelację z jednego z naszych spotkań:


Wymagana jest rejestracja przez niniejszą stronę.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O Polskim Towarzystwie Gospodarczym

Ideą Polskiego Towarzystwa Gospodarczego jest to, aby jak najwięcej firm członkowskich rozwijało się oraz aby tworzyć w Polsce jak najlepsze warunki do prowadzenia biznesu. Dlatego naszymi Członkami są najczęściej właściciele, prezesi i managerowie dużych, średnich i małych firm (często produkcyjnych), którzy są bardzo aktywni zawodowo i społecznie oraz cenią takie wartości jak: zaufanie, szacunek do człowieka, patriotyzm, pracowitość i gospodarność. Mamy już ponad 500 firm członkowskich, które łącznie zatrudniają ponad 357.000 pracowników, a ich łączny obrót wynosi ponad 313 miliardów złotych. 

Organizujemy również ogólnopolskie konferencje biznesowe oraz inicjatywy integracyjne na przestrzeni całego roku. Każde takie wydarzenie jest ogromną dawką inspiracji dla przedsiębiorców i okazją do wymiany doświadczeń.

Link do naszej strony internetowej:  www.iptg.pl

Logotypy części firm członkowskich PTG:

Szczegóły wydarzenia:

- Kiedy: 17 stycznia, środa godz. 18.00

- Miejsce: Hotel Kolegiacki, plac Kolegiacki 5, 61-841 Poznań

- Prosimy o zabranie ze sobą wizytówek


Kontakt ws. spotkania:

Michał Osiej
Dyrektor ds. Rozwoju
[email protected]
tel. 509-38-48-58

Do zobaczenia! Znajdź nas w social mediach

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Rejestracja na spotkanie biznesowe

dostępnych: 2

już niedostępne 179,00 zł -
  Rejestracja na spotkanie - wcześniejsze zapisy

dostępnych: 18

już niedostępne 129,00 zł -