Radom miastem przemysłu przyszłości

location icon
Pałac Deskurów w Radomiu (Kamienica Deskurów) Rwańska 2, Radom
calendar icon
Od 20 maj 9:00 do 20 maj 9:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Przygotuj się na przełomowe wydarzenie w przemyśle przyszłości! Zapraszamy na konferencję inaugurującą projekt "Radom miastem przemysłu przyszłości", która odbędzie się w wyjątkowej atmosferze wymiany wiedzy i doświadczeń.

Kiedy: 20.05.2024 o godzinie 9:00
Gdzie: Pałac Deskurów w Radomiu.

Podczas konferencji dowiesz się:

  • Jak uzyskać usługi doradcze nawet do 10.000zł dla firmy.
  • Jak odebrać kody do kursów on-line?
  • Co to jest Gospodarka Obiegu Zamkniętego?
  • Jak zaadaptować firmę do zmian klimatu?
  • Co zrobić, żeby moja firma stała się konkurencyjna w czasach przemysłu 4.0?
  • Jak pokazać pracownikom, że są ważni nawet gdy część produkcji będzie automatyczna?
  • Jak znaleźć źródła finansowania dla Twoich innowacyjnych projektów?

Startup Academy wraz z Izbą Przemysłowo-Handlową Ziemii Radomskiej zapraszają do udziału w konferencji otwarcia projektu Radom miastem przemysłu przyszłości.

Harmonogram konferencji:

8:30 - 9:00 Rejestracja uczestników.
9:00 - 9:30 Powitanie Gości i Uczestników (Prezes IKP, Prezes IPHZR) wraz z oficjalnym zaproszeniem do zapisywania się na warsztaty, na audyty IHC oraz na szczegółowe audyty, na stronie Internetowej.
9:30 - 9:45 Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego.
9:45 - 10:00 Przedstawiciel Urzędu Miasta Radom.
10:00 - 10:40 Michał Misztal - Słów kilka na temat przedsiębiorczości i korzystaniu z dofinansowań.
10:40 - 11:20 dr inż. Jolanta Janiszewska- GOZ dla firm, dostosowanie do zmian klimatu.
11:20 - 12:00 dr inż. Jordan Mężyk - Przemysł 4.0.
12:00 - 12:10Podsumowanie oficjalnej części konferencji.

12:10 - 14:10 Lunch z networkingiem.

Radom miastem przemysłu przyszłości ma odpowiadać na wyzwania dzisiejszego biznesu, wskazać wymogi prawne dla firm oraz uzbroić pracowników firm w niezbędną wiedzę z ww. zakresów. Cały projekt będzie polegał na zapewnieniu wiedzy oraz usług doradczych, które pomogą zmienić firmę i dostosować ją do nowoczesnych wymagań. W ramach projektu zapewnimy cykl bezpłatnych warsztatów oraz usług doradczych i audytów metodą IHC.

O tym wszystkim opowiedzą nasi wspaniali eksperci:

                          

    dr inż. Jolanta Janiszewska                  dr inż. Jordan Mężyk                                 Michał Misztal

Dr inż. Jolanta Janiszewska - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji. Dr inż. nauk chemicznych w dyscyplinie chemia. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Od 2015 r. zawodowo związana z Siecią Badawczą Łukasiewicz - Instytutem Technologii Eksploatacji (aktualnie z Centrum Biogospodarki i Ekoinnowacji). Prowadzi prace badawcze i rozwojowe w zakresie zamykania obiegu surowców, w tym przede wszystkim wody. Specjalizuje się w technologiach oczyszczania ścieków przemysłowych przy zastosowaniu technik membranowych. Jest współautorką 17. publikacji naukowych oraz 40. wystąpień na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych.

dr inż. Jordan Mężyk jest absolwentem wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo - Hutniczej, w roku 2010 uzyskał stopień doktora na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, w latach 2002 - 2007 nauczyciel akademicki AGH w Krakowie oraz WSH w Kielcach, obecnie pracownik naukowy w Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytucie Technologii Eksploatacji w Radomiu i wykładowca w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z technologiami cyfrowymi, programowaniem, akustyką, diagnostyką techniczną i cyfrowym przetwarzaniem sygnałów. W ramach pracy zawodowej zajmuje się głównie robotyką przemysłową, układami sterowania i napędowymi, rozwojem urządzeń mechatronicznych dla zastosowań przemysłowych, w tym systemami automatycznej kontroli jakości z wykorzystaniem metod optoelektronicznych i termowizyjnych oraz rozwojem aparatury badawczo-pomiarowej na potrzeby nauki i przemysłu.

Michał Misztal Prezes Startup Academy, trener biznesu, koordynator i twórca licznych programów nauczania przedsiębiorczości, ekspert Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w zakresie oceny innowacyjności startupów.
Jest autorem biznesowych programów edukacyjnych dla początkujących przedsiębiorców, dla których przeprowadził kilka tysięcy godzin doradczych. Był konsultantem przy kilkudziesięciu procesach inwestycyjnych, z których wiele zakończyło się powodzeniem. Z sukcesem pozyskał wiele dotacji na rozwój firm, których kwoty przekroczyły 20 mln zł.

Przez 11 lat pracował nad rozwojem przedsiębiorczości w Polsce w ramach Fundacji AIP. Opiekował się ponad 600 startupami spośród różnych branż pełniąc następnie rolę Dyrektora Regionalnego AIP. Współtworzył fundusz inwestycyjny AIP Seed Capital, zajmując się selekcją i scoutingiem startupów. Następnie objął zarządzanie sprzedażą warszawskich Business Linków - akceleratorów biznesu i przestrzeni coworkingowych.

Organizatorzy:

Startup Academy od ponad 10 lat zajmuje się promowaniem przedsiębiorczości oraz wsparciem innowacyjności w ujęciu regionalnym. Współpracuje przy tym zarówno z JST, jak i korporacjami i startupami. Jest certyfikowaną instytucją otoczenia biznesu o profilu centrum innowacji przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. IKP z powodzeniem realizuje duże programy akceleracyjne, inkubacyjne i doradcze w całej Polsce. Dzięki realizacji wielu programów akceleracyjnych, inkubacyjnych czy szkoleniowych skierowanych do młodych firm oraz doświadczeniu w realizacji usług ekspercki dla JST, Instytut posiada niezbędny potencjał do realizacji przedmiotu zamówienia. W wielu realizowanych przez Instytut działaniach wspierane jest rozwijanie Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji (różnych województw) a także prowadzony jest Proces Przedsiębiorczego Odkrywania.

Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej (IPHZR) jest organizacją samorządu gospodarczego, zrzeszamy ponad 130 firm, w tym małe i średnie przedsiębiorstwa. Od ponad 30 lat organizujemy inicjatywy dotyczące wsparcia i rozwoju firm w naszym regionie. Oferujemy bezpłatne szkolenia i warsztaty dla przedsiębiorców. Członkostwo w IPHZR umożliwia nawiązywanie nowych relacji biznesowych w trakcie cyklicznych spotkań i wydarzeń. Od 2011 r. jesteśmy Liderem Radomskiego Klastra Metalowego, który skupia przedsiębiorców reprezentujących branżę metalową. IPHZR wspiera także kształcenie zawodowe w regionie radomskim - realizuje międzynarodowe projekty dla kadry radomskich szkół i przedsiębiorców współpracujących w modelu kształcenia dualnego. IPHZR jako jedna z trzech izb gospodarczych województwa mazowieckiego prowadzi usługi legalizacji dokumentów handlowych dla firm eksportujących swoje towary. Należymy do grona ośmiu izb tworzących Forum Izb Gospodarczych Województwa Mazowieckiego, które reprezentuje środowisko przedsiębiorców wobec władz wojewódzkich i krajowych oraz instytucji mających wpływ na rzeczywistość gospodarczą regionu.

Projekt jest zadaniem publicznym dofinansowanym ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Nie zwlekaj, zapisz się już dziś, liczba miejsc ograniczona!

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Radom miastem przemysłu przyszłości
20 Maja 2024, 09:00