Wykłady na Targach Mamaville Warszawa

location icon
Arena Ursynów - Warszawa ul. Pileckiego 122
calendar icon
Od 7 kwi 10:00 do 7 kwi 17:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Ruszamy z zapisami na wykłady dla rodziców na Targach Mamaville Warszawa!

Termin: 7 kwietnia, godz. 10:00 - 17:00

Miejsce: Arena Ursynów - Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, Rotmistrza Witolda Pileckiego 122, 02-781 Warszawa

Wstęp: Warsztaty są bezpłatne, lecz ilość miejsc ograniczona. 

WAŻNA INFORMACJA ! Można zapisać się maksymalnie na 3 warsztaty dla dorosłych, w przypadku wybrania większej ilości, prosimy o cofniecie się i korektę zamówienia. Zamówienia na większą ilość warsztatów będą anulowane.

WAŻNE! 
Sale A oraz B znajdują się na piętrzę do którego dostęp prowadzi jedynie schodami. Przed wejściem na piętro znajduję się wózkownia. Radzimy zabrać ze sobą chusty/nosidła.


WYKŁADY DLA RODZICÓW

Hala wystawiennicza

❤️ 10.30 NIEDZIELA Jak skutecznie radzić sobie z trudnymi emocjami dzieci - Rodzicielstwo bez tabu

Na warsztatach zgłębimy następujące kwestie:
Natura trudnych emocji u dzieci Odkryjemy różnorodne typy trudnych emocji, z którymi dzieci mogą się zmagać w zależności od wieku. Omówimy czynniki wpływające na ich pojawienie się oraz zachowania, które mogą wskazywać na trudności dziecka w regulacji emocji.Rzeczywistość kontra idealne wyobrażenia o rodzicielstwie Przeanalizujemy oczekiwania rodziców wobec rodzicielstwa i ich konfrontację z rzeczywistością. Porównamy idealny obraz rodzicielstwa, jakim często jest przedstawiany w mediach społecznościowych i filmach, z codziennością, w której pojawiają się trudne emocje zarówno u dzieci, jak i rodziców.Rozwiązania dla konkretnych trudnych sytuacji Skoncentrujemy się na praktycznych przykładach trudnych sytuacji, z jakimi mogą się zetknąć rodzice. Przedstawimy konkretne wskazówki i strategie, które pomogą radzić sobie z tymi sytuacjami, wspierając jednocześnie rozwój emocjonalny dziecka. Omówimy techniki komunikacyjne sprzyjające budowaniu empatycznej relacji z dzieckiem oraz stworzenie bezpiecznego środowiska, w którym dziecko może swobodnie wyrażać swoje emocje. Nie zapomnimy także o opiece nad rodzicami - kluczowym aspekcie, który często jest pomijany.Celem warsztatu jest wyposażenie rodziców w narzędzia i strategie umożliwiające empatyczne i wspierające radzenie sobie z trudnymi emocjami dziecka, jednocześnie dbając o swoje własne emocje i zachowując zgodność ze sobą. Chcemy stworzyć przestrzeń do otwartej rozmowy na tematy często uważane za tabu w kontekście rodzicielstwa, tworząc atmosferę zrozumienia i wsparcia dla wszystkich rodziców.

Prowadzenie: Marta Bartosik-Piotrowska, założycielka projektu Emocjolandia, codziennie pełniąca rolę matki i coacha. Jej misją jest wspieranie rodziców w kształtowaniu zdrowego podejścia do emocji zarówno u siebie, jak i swoich dzieci. Uznaje, że komunikacja oparta na zrozumieniu i akceptacji jest kluczem do budowania trwałych i pięknych relacji z dziećmi. Emocjolandia promuje otwartość na wszystkie emocje oraz prowadzenie rozmów na ich temat, aby dzieci nie musiały leczyć się z traum związanych z niedostateczną opieką emocjonalną w dorosłym życiu.

❤️ 11:45 NIEDZIELA Temat: Rozwój wzroku dziecka - co każdy rodzic powinien wiedzieć. Ciąża, a wzrok mamy.

Podczas prelekcji poruszę najważniejsze tematy związane z rozwojem wzroku dzieci, ponieważ proces ten jest bardzo długi - rozpoczyna się w życiu prenatalnym i trwa przez kilkanaście lat po narodzinach. Wokół tematu widzenia dziecka powstało również wiele mitów, jak np. ten że dziecko może mieć zeza do 2 roku życia i z niego wyrośnie. Chciałabym uświadomić również rodziców, jakie są objawy gdy rozwija się wada wzroku, a także opowiedzieć jak wspierać i chronić wzrok dziecka w pierwszych latach życia.
Wiele mam ma również problemy ze wzrokiem w okresie ciąży czy w pierwszych miesiącach po narodzinach dziecka. Często nie wiedzą, co może być przyczyną takich zmian, kiedy udać się do specjalisty, jak można sobie pomóc. Dlatego ten temat chciałabym również poruszyć podczas prelekcji. Na koniec z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania uczestników.
Warsztaty dla rodziców: Wspieram i rozwijam wzrok dziecka. Badanie wzroku dziecka w domowych warunkach oraz zabawy rozwijające układ wzrokowy od niemowlaka do przedszkolaka. W programie:
jak w domowych warunkach zbadać wzrok dzieckakluczowe momenty rozwoju wzroku dzieckana co zwrócić uwagę w pierwszych tygodniach życia, aby wzrok rozwijał się prawidłoworozwojowe zabawy wspierające wzrok dla dzieci do 6 miesiąca, 6-12 i powyżej 1 roku życiajak sprawdzić, czy dziecko widzi kolorykiedy udać się do specjalisty na badanie wzroku

PROWADZENIE: mgr Joanna Zdybel, ortoptystka, optometrystka, pedagożka. Właścicielka centrum dobrego widzenia OQLARY OQlarki w Warszawie. Od 15 lat specjalizuje się w badaniu wzroku dzieci już od 4 miesiąca życia, a także prowadzi terapię widzenia. Swoją wiedzę z zakresu Vision Therapy zdobywała pod okiem amerykańskiego prekursora tej metody prof. W.C.Maplesa. Współautorka przewodnika dla rodziców na temat krótkowzroczności, autorka artykułów oraz prelegentka licznych konferencji. W sieci pisze i mówi o wzroku dzieci na profilu orto.mama. Prywatnie mama dwóch przedszkolaków.

❤️ 13.00 NIEDZIELA Temat: Jaki typ laktatora wybrać oraz jak o niego dbać, by odciąganie pokarmu było efektywne i bezbolesne.

Warsztaty kierowane są do kobiet, które stoją przed wyborem laktatora i nie wiedzą na jaki model oraz typ się zdecydować. Podczas wydarzenia otrzymasz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania:
czym różnią się od siebie laktatory i jaki będzie do Ciebie pasowaćczy zaopatrywać się w ciąży w sprzęt do odciągania mlekaczy używany laktator to dobry pomysłco to jest lejek w laktatorze oraz dlaczego musi być dobrany pod Twój rozmiarco ile wymieniać części w laktatorzejak sterylizować sprzęt i przez jak długi okres. Dowiesz się tego oraz wielu innych, praktycznych wskazówek dotyczących odciągania mleka!

PROWADZENIE: Katarzyna Kosch - założycielka firmy i przestrzeni internetowej Mleczna Historia, Certyfikowana Promotorka Karmienia Piersią (CNoL), członkini Klubu Fundacji "Specjaliści Dzieciom", ekspertka wiedzy o metodzie Karmienia Piersią Inaczej (KPI), czyli karmienia odciągniętym mlekiem, a nie bezpośrednio piersią. Edukuje i szerzy świadomość o metodzie KPI, implementuje wiedzę praktyczną i teoretyczną dotyczącą laktacji, obsługi laktatora czy przechowywania mleka. Jest to jedyna internetowa przestrzeń w Polsce zrzeszająca mamy KPI, które z jakichkolwiek powodów nie mogą lub nie chcą karmić tradycyjnie. Prywatnie mama-businesswoman, Karmiąca Piersią Inaczej od listopada 2022 r.

❤️ 14:00 NIEDZIELA  Temat: "Wycisz swoje dziecko poprzez techniki integracji sensorycznej"

Twoje dziecko po przedszkolu zamiast być zmęczone jest NAKRĘCONE? Skacze po kanapie, spada z krzesła? A może zamiast jedzenia ZJADA wszystko co niejadalne. Zamiast rozmawiać, KRZYCZY, GŁOŚNO MÓWI lub ciągle wydaje dziwne dźwięki? Nie musisz tego wiedzieć-ale: Warsztat "WYCISZ SWOJE DZIECKO" to konkretna dawka wiedzy o integracji sensorycznej, przebodźcowanie i domowych sposobach na wyciszenie układu nerwowego Twojego Dziecka.Pokażę Ci, jak wyciszyć dziecko przedmiotami domowego użytku, nadając znaczenia przyborom w garażu, a przede wszystkim dam Wam wartościowe pomysły na wspólny czas. Pokażę Ci, że nakręcone zachowania Twojego dziecka mogą być ważną informacją

PROWADZENIE: Ewelina Posadowska, pedagog, terpeuta integracji sensorycznej, specjalista pracy z dziećmi przez zabawę od 1 roku życia do 100 lat. Pomagam rodzicom w różnych sytuacjach rozwojowych pod względem motoryki dużej, małej jak i zachowania dziecka w życiu. Uważam, że każde DZIECKO to osobna książka do przeczytania. A każde zachowanie to pewnego rodzaju komunikat.

❤️ 15.00 NIEDZIELA "Noszenie dzieci w chustach i nosidłach"

Zapraszamy na wykład, którego tematem będzie noszenie dzieci. Dowiecie się na nim między innymi:
w czym bezpiecznie nosić dzieci, co wybrać: chustę czy nosidło,od kiedy można nosić,czy dziecko przyzwyczaja się do noszenia, a może to jest jego naturalna potrzeba?Dlaczego warto umówić się z doradcą na naukę noszenia w chuście,Na co zwrócić uwagę przy wyborze chusty i nosidła,Jak ubierać siebie i dziecko do chusty i nosidłaNa miejscu będzie można także zobaczyć podstawowe wiązania chusty, przekonać się, że chustowanie to świetny sposób na szczęśliwe rodzicielstwo. Przekonacie się też, jak szybko i wygodnie zakłada się nosidła hybrydowe oraz klamrowe marki GATTNER. Do zobaczenia!
Prowadzenie: Angelika Gattner-Chowańska

SALA A

❤️ 10.15 NIEDZIELA Niezbędnik porodowy - czy znasz swoje prawa?

Podczas warsztatu dowiesz się jakie prawa przysługują ci w porodzie i na oddziale położniczym. Zapoznasz się z najważniejszymi prawami pacjenta oraz dowiesz się jak może Ci to pomóc w porodzie i opiece nad dzieckiem. Przyjdź i przygotuj się do tego ważnego wydarzenia razem z Fundacją Rodzić po Ludzku. Czym jest standard opieki okołoporodowej? Standard reguluje, co powinno być oferowane każdej kobiecie w ciąży: wizyty, testy, badania, konsultacje. Podkreśla, że realizacja praw pacjenta w opiece okołoporodowej polega w szczególności na poszanowaniu prawa rodzącej kobiety do udziału w procesie decyzyjnym, wyboru miejsca porodu i wyboru świadczeniodawcy. Przyjdź i dowiedz się więcej do czego masz prawo.

PROWADZENIE: Joanna Pietrusiewicz, prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku, ekspertka ds. praw kobiet w opiece okołoporodowej, od lat zaangażowana w działania na rzecz przestrzegania praw człowieka w opiece okołoporodowej, propagatorka idei opieki okołoporodowej opartej na szacunku i potrzebach kobiet. Członkini ministerialnego zespołu zajmującego się poprawą opieki okołoporodowej w Polsce, zespołu opracowującego standard organizacyjne opieki okołoporodowej w Polsce

❤️ 11.30 NIEDZIELA "Ratunku! Czy leci z nami dziecko?!"
W trakcie prelekcji "Ratunku, czy leci z nami dziecko?!" opowiemy o plusach i minusach podróżowania z dziećmi, przekażemy kilka praktycznych porady które mogą ułatwić Wasze podróże z nowymi członkami rodziny, ale także ze starszymi pociechami. Przedstawimy również ciekawe kierunki na rodzinne wyprawy z dziećmi i wspomnimy o aspektach o których koniecznie należy pamiętać gdy wyjeżdżamy w dalszą podróż, zwłaszcza za granicę.
PROWADZENIE: Kamila i Paweł Florczak twórcy nowego serwisu i aplikacji mobilnej Polska dla dzieci https://www.polskadladzieci.pl oraz twórcy bloga podróżniczego Ready for Boarding https://www.readyforboarding.pl podróżują z trójką dzieci po świecie jak i po Polsce. W trakcie wszystkich swoich podróży zwiedzili ponad 40 krajów, z czego ponad 30 wspólnie z dziećmi, m.in. Chiny, Meksyk, Stany Zjednoczone, Maroko, Singapur, Wyspy Owcze, Azory i wiele więcej ciekawych miejsc zarówno w Polsce jak i za granicą.


❤️ 12.30 NIEDZIELA Pozytywna dyscyplina - rodzicielstwo z mocą !
Bycie RODZICEM nie jest łatwe, a Ty - choć tak bardzo się starasz - coraz częściej doświadczasz zniechęcenia. Zgodnie z obecnymi trendami skupiasz się na pozytywnych aspektach zachowania. Chwalisz, nagradzasz, wskazujesz wzory do naśladowania. Nie karzesz i bardzo rzadko wyciągasz konsekwencje - jedynie wtedy, kiedy czujesz, że już nie masz innego wyjścia. Tymczasem lista wyzwań wychowawczych, jakie stawiają przed Tobą dzieci, rośnie z dnia na dzień, wprost proporcjonalnie do stosowania różnorodnych systemów motywacyjnych. Masz wrażenie, że stosowane do tej pory metody nie zadziałały, a przynajmniej nie takich skutków oczekiwałeś? Czas spojrzeć na zachowania dzieci z innej perspektywy. Perspektywy ich potrzeb i przekonań. To wszystko zmienia!
DLACZEGO WARTO? Spojrzysz na wychowanie jak na długofalowy proces i przestaniesz ocenić siebie, jako rodzica przez pryzmat zachowań Twojego dziecka.Dowiesz się, co wspólnego mają dziecięce zachowania z górą lodową i co znajduje się pod jej powierzchnią.Poznasz analogię mózgu do dłoni oraz dowiesz się, w jaki sposób "poskromić" gada, czyli jak wspierać proces dziecięcej samoregulacji.Poznasz nowe sposoby i przełamiesz nieskuteczne schematy w komunikacji, czyli posiądziesz wiedzę o mocy pytań pełnych ciekawości.Dowiesz się, że jak motywować dziecko bez kar i nagród.

PROWADZENIE: Joanna Goc-Matyskiel Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej , pedagożką, edukatorką Pozytywnej Dyscypliny i NVC, coachką, trenerką. Absolwentką ST SWPS, i szkoły Liderów Oświaty. Jako pasjonatka rozwoju (w tym osobistego) i oddolnych zmian w edukacji od lat odpowiadam za tworzenie standardów edukacyjnych i wychowawczych w sieci warszawskich żłobków, szkół i przedszkoli. Wspieram dzieci i dorosłych w odkrywaniu tego, jak bardzo są zdolni i kompetentni. Wierzę, że fundamentem rozwoju każdego z nas jest relacja oparta na empatii i szacunku oraz podejście skoncentrowane na zasobach i potencjale.

❤️ 13.45 NIEDZIELA Fazy porodu oraz niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego.
Nasze specjalistki opowiedzą dokładnie rodzicom jak przebiega poród, czym charakteryzują się poszczególne jego fazy oraz jakie badania w tym czasie wykonuje zespół Bloku Porodowego. Opowiemy również o niefarmakologicznych metodach łagodzenia bólu, m.in. o gwizdku porodowym, TENS-ie, aromaterapii, gazie rozweselającym, kompresach (ciepłych i zimnych), afirmacjach, krzesełku porodowym. Co ważne, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania przyszłych rodziców.

PROWADZENIE: dr Ewa Malicka (Szpital Bielański) oraz położna Iwona Jaworska.

❤️ 14:45 NIEDZIELA 10 faktów i mitów w udzielaniu pierwszej pomocy niemowlętom.
Czy Twoja wiedza o pierwszej pomocy jest aktualna? Zastanawiasz się czy Twoje działania będą skuteczne w sytuacji zagrożenia życia? Podczas spotkania poznasz zarówno fakty jak i mity w przypadku zadławienia, bezdechu, wysokiej gorączki, urazów i utraty oddechu. Dodatkowo dowiesz się jak powinno wyglądać prawidłowe postępowanie i będziesz mógł/a sprawdzić swoją skuteczność!
Jeżeli chcesz zbudować wiarę w siebie, która pozwoli na bezbłędną pomoc dziecku w przypadku zagrożenia życia to ten warsztat jest dla Ciebie!

PROWADZENIE: Adrianna Cienkusz Ratownik medyczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, instruktor pierwszej pomocy w firmie TwójRatownik.pl. Swoje doświadczenie zdobywałam podczas pracy w pogotowiu ratunkowym oraz na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w warszawskich szpitalach.
Specjalizuję się w tematyce dziecięcej, dlatego też można mnie często spotkać podczas warsztatów z pierwszej pomocy w ramach szkoły rodzenia. Współtworzę nowe projekty, aby pomóc rodzicom zbudować wiarę w siebie, która pozwoli na bezbłędną pomoc dziecku w przypadku zagrożenia życia.


ZAJĘCIA DLA DZIECI
SALA B

❤️NIEDZIELA 10:30 do 11:00 - "Gordonki MusicBABYart" dla dzieci od 6 miesięcy do 1,5 roku - grupa 1

❤️NIEDZIELA 11:15 do 11:45 - "Gordonki MusicBABYart " dla dzieci od 1,5 roku do 3 lat - grupa 2

Gordonki to zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą E.E. Gordona oraz autorskim programem MusicBABYart. Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i tworzyć muzykę - improwizować ją - w pierwszej kolejności za pomocą swego najcenniejszego instrumentu, jakim jest głos. Ponadto nasze dziecko uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu. Kontakt z muzyką ma być dla niego przyjemnością i źródłem satysfakcji.

Prowadzenie : Akademia MusicBABYart, która powstała z myślą o wzbogaceniu edukacji Małego Dziecka o różnorodne nowatorskie metody pedagogiczne i wychowawcze, a przede wszystkim jak najwcześniejsze wprowadzenie dzieci w świat muzyki oraz w świat edukacji poprzez zabawę. Wykorzystujemy wrodzoną umiejętność małego człowieka do szybkiego uczenia się, szczególnie w pierwszych latach jego życia. Nasze zajęcia to przede wszystkim ogromna radość dla dziecka i rodzica, aktywnie spędzony czas oraz świetna zabawa. Bazując na założeniach psychologii rozwojowej Małego Człowieka chcemy wyłapać jego wrodzone predyspozycje i uzdolnienia i z sukcesem przenieść je na dalsze etapy jego rozwoju. Założona w 2011 roku przez propagatora i jednego z głównych prekursorów metody Gordona w Polsce - Anitę Wleklińską, od kilku lat skutecznie działa na polu umuzykalniania dzieci i niemowląt, organizuje zajęcia dla niemowląt i dzieci oraz ich rodziców, koncerty dla całych rodzin, szkolenia i warsztaty.

https://musicbabyart.pl/

❤️ NIEDZIELA 12:15 do 12:45 - "Sensoplastyka w stylu Senso Senso" - I grupa 1-3 lata - zajęcia są dla dzieci z rodzicami

❤️ NIEDZIELA 13:00 do 13:30- "Sensoplastyka w stylu Senso Senso"- II grupa - 3-6 lat - zajęcia dla dzieci bez udziału rodziców

Sensoplastyka w Senso Senso to kreatywna zabawa oparta na integracji sensorycznej. Wykorzystuje różnorodne materiały dostępne w codziennym życiu, zamieniając je w niecodzienne elementy ekspresji twórczej. Korzystamy z takich składników jak sól, mąka, ryż, kasza, makaron, barwniki spożywcze, woda, oleje, aromaty i nasiona. Pozwalamy dzieciom na dowolność w tworzeniu mas plastycznych oraz ich własnych, małych dzieł sztuki.

Zajęcia dedykowane są dla także dzieciom poniżej 1 roku życia. Na sensoplastykę nie ma za dużych dzieci, zapraszamy również młodzież oraz dorosłych. Przyjemność i zabawa jest niezależna od wieku.

Prowadzenie: zespół Senso Senso 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  DLA DOROSŁYCH / 10:30 Jak skutecznie radzić sobie z trudnymi emocjami dzieci - Rodzicielstwo bez tabu / Marta Bartosik-Piotrowska / Emocjolandia
już niedostępne -
  DLA DOROSŁYCH / 11:45 Rozwój wzroku dziecka - co każdy rodzic powinien wiedzieć. Ciąża, a wzrok mamy. / mgr Joanna Zdybel
już niedostępne -
  DLA DOROSŁYCH / 13:00 Jaki typ laktatora wybrać oraz jak o niego dbać, by odciąganie pokarmu było efektywne i bezbolesne. / Katarzyna Kosch / Mleczna Historia
już niedostępne -
  DLA DOROSŁYCH / 14:00 "Wycisz swoje dziecko poprzez techniki integracji sensorycznej" / Ewelina Posadowska
już niedostępne -
  DLA DOROSŁYCH / 15:00 "Noszenie dzieci w chustach i nosidłach" / Angelika Gattner-Chowańska / Gattner
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  DLA DOROSŁYCH / 10:15 Niezbędnik porodowy - czy znasz swoje prawa? / Joanna Pietrusiewicz / Fundacji Rodzić po Ludzku
już niedostępne -
  DLA DOROSŁYCH / 11:30 "Ratunku! Czy leci z nami dziecko?!" / Kamila i Paweł Florczak / Polska dla dzieci
już niedostępne -
  DLA DOROSŁYCH / 12:30 Pozytywna dyscyplina - rodzicielstwo z mocą ! / Joanna Goc-Matyskiel / Pozytywna Dyscyplina
już niedostępne -
  DLA DOROSŁYCH / 13:45 Fazy porodu oraz niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego. / dr Ewa Malicka / położna Iwona Jaworska.
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  DLA DOROSŁYCH / 14:45 10 faktów i mitów w udzielaniu pierwszej pomocy niemowlętom. / Adrianna Cienkusz / Twój Ratownik
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  DLA DZIECI / 10:30 do 11:00 - "Gordonki MusicBABYart​" dla dzieci od 6 miesięcy do 1,5 roku - grupa 1 / MusicBABYart
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  DLA DZIECI / 11:15 do 11:45 - "Gordonki MusicBABYart​ " dla dzieci od 1,5 roku do 3 lat - grupa 2 / MusicBABYart
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  DLA DZIECI / 12:15 do 12:45 - "Sensoplastyka w stylu Senso Senso" - I grupa 1-3 lata - zajęcia są dla dzieci z rodzicami / Senso Senso
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  DLA DZIECI /​ ​13:00 do 13:30- "Sensoplastyka w stylu Senso Senso"- II grupa - 3-6 lat - zajęcia dla dzieci bez udziału rodziców / Senso Senso
już niedostępne -