IT i Nowe technologie Biznes i Przedsiędsiębiorczość Nauka i Edukacja

#38 Meetup ŁuczniczQA - trochę o OpenAI i trochę o tym dlaczego z półobrotu już nie działa

location icon
Wunderman Thompson (DanHouse) Towarowa 36, Bydgoszcz
calendar icon
Od 17 sty 17:00 do 17 sty 17:00

Po przerwie świątecznej wracamy do Was z nową energią! ;)
Zapraszamy na styczniowy meetup ŁuczniczQA, tym razem wspólnie z firmą Wunderman Thompson.
Widzimy się 17.01 o godzinie 17:00 w biurze WTT, Towarowa 36 (budynek DanHouse).
Tym razem w roli Prelegentów wystąpią: Mateusz Błoch oraz Daniel Dec. Porozmawiamy o zamieszaniu w naszej branży wywołanym produktami OpenAI. Czy wkrótce zastąpi nas sztuczna inteligencja? ;) Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie "dlaczego z półobrotu już nie działa?", czyli co zrobić, aby nasze projekty nie przypominały książkowego Feniksa...
Po prelekcjach oczywiście Wasz ulubiony networking!

Mateusz Błoch - "Narzędzia od OpenAI w kontekście testowania oprogramowania - Przyszłość branży jest już dziś?"
Ostatnimi czasy produkty OpenAI wywołały niemałe poruszenie w branży IT. Czy mają one swoje zastosowanie w pracy QA? Podczas prezentacji omówię możliwości wykorzystania narzędzi takich, jak Copilot, ChatGPT, czy OpenAI API w procesie testowania oprogramowania. Przedstawię przykłady zastosowań tych narzędzi w naszej codziennej pracy, między innymi będzie to pisanie testów automatycznych, czy tworzenie dokumentacji. Na koniec prezentacji, wraz z uczestnikami meetupu spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie - "Czy AI jest rzeczywistą pomocą w naszej pracy, czy może jest już w stanie zastąpić testera oprogramowania"

Daniel Dec - "Z półobrotu już nie działa - Consulting QA"
Projekty IT rządzą się swoimi prawami. Odnajdujemy w nich wzorce - te dobre i te gorsze. Używamy frameworków procesowych i narzędziowych starając się nadać właściwą strukturę i jakość naszej pracy. Często jednak tak głęboko zaczepiamy się na tych strukturach, że umyka nam cel i kolokwialnie ujmując przestajemy myśleć. I wtedy okazuje się, że zabawna nowelka o IT, Phoenix Project to nasza codzienność. Żarty, żarciki o releasach, dopychaniach kolanem i bezsensownej presji, która powoduje, że zamiast mieć jakość często przypominają syndrom sztokholmski. W wystąpieniu pokażę kilka struktur, nawyków i podejść, które obserwuje od lat w wielu organizacjach wchodząc w nie, starając się przywrócić pewien ład lub dać zespołom wiarę i przywrócić sprawczość.

O naszych Prelegentach:
Mateusz Błoch (LinkedIn):
Quality Assurance Engineer z ponad 4-letnim doświadczeniem. Obecnie pracuje w Wunderman Thompson Technology, gdzie zajmuje się jakością oprogramowania oraz optymalizacją procesów jego wytwarzania. Fascynuje się nowymi technologiami oraz narzędziami wykorzystywanymi w pracy QA. Prywatnie fan gier komputerowych oraz jazdy rowerem.

Daniel Dec (LinkedIn):
Pracował w wielu organizacjach, gdzie spełniał się w różnych rolach związanych z wytwarzaniem oprogramowania, co wykształciło w nim holistyczne podejście do projektów. Jego głównym celem i motywacją od zawsze było, aby pozostawić organizację, z którą współpracuje w lepszym stanie niż gdy do niej przyszedł - czemu to oddaje się z pasją od lat. Tworzył zespoły i zarządzał nimi, projektował procesy i dbał o wdrażanie dobrych praktyk. Wszystko to dało mu szansę poznać prowadzenie projektu z różnych perspektyw, odkryć słabe punkty wszystkich z wymienionych obszarów i wypracować dla nich najbardziej efektywne rozwiązania. Dlatego kilka lat temu wkroczył na ścieżkę konsultingu. Wie, jak łamać status quo i zapoczątkowywać transformacje. Umie automatyzować i przyspieszać wzrost w firmach z branży IT, identyfikować wąskie gardła. Misją jest leczenie miejsc w IT które tego potrzebują. Stara się być technology-agnostic, mieć szeroką wiedzę na temat wielu technologii, nie przywiązując się do żadnej konkretnej.
Gallupowy strateg, odkrywca i futurysta. Poza pracą oddaje się często analogowym i cyfrowym falom dźwiękowym tworząc samemu, jak i miksując dj sety. Hobbistycznie goni ranking szachowy. Spotkać go też można na boisku.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet Bezpłatny
już niedostępne -