Stowarzyszenie Projekt Masterki

O festiwalu Babki w Kurorcie:

Zaczerpnij ze zdroju wiedzy i świadomości w cudownych okolicznościach uzdrowiska Sopot! "Babki w kurorcie" to festiwal zdrowia kobiet, który odbędzie się w Sopocie w dniach 1-3 marca 2024. Pomysłodawczyniami wydarzenia jesteśmy my - Stowarzyszenie Projekt Masterki, a naszym współorganizatorem jest Miasto Sopot.

Podczas eventu odbędą się panele dyskusyjne, wykłady i warsztaty, prowadzone przez specjalistki z dziedzin takich jak: ginekologia, seksuologia, endokrynologia, fizjoterapia uroginekologiczna, psychologia. Wydarzenie obfituje w wykłady na temat zdrowia intymnego i cyklu kobiet, podejmuje między innymi tematy wykluczenia z życia społecznego oraz zawodowego ze względu na zmiany w cyklu, seksualności osób z niepełnosprawnościami, czy dojrzewania w dobie pornografii i cyber seksu. Podczas festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach wzmacniających działania prozdrowotne, w tym zrozumienie i ekspresję własnych potrzeb i emocji.

Wydarzenie ma na celu edukację kobiet i mężczyzn na temat cyklu hormonalnego oraz profilaktykę zdrowia psychofizycznego.

Babki w Kurorcie otwierają cykl różnorodnych wydarzeń organizowanych w Sopocie - Marzec Sopocianek.

Nasi partnerzy to: Goyki 3 Art Inkubator, Teatr Atelier, Sopot Yoga, TAK Trójmiejska Akcja Kobieca, Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki, Aura Herbals, Sheraton Sopot Hotel, Visit Sopot

Wydarzenie jest bezpłatne, wymaga zapisów na Evenea!

_____________

O Stowarzyszeniu Projekt Masterki:


Jesteśmy grupą pięciu kobiet z Trójmiasta, które postanowiły działać, by zmieniać otaczającą nas rzeczywistość.

Zaczęło się od tego, że spotkałyśmy się w ramach Mastermind - grupy podobnie myślących osób, które wspierają się w przedsiębiorczych działaniach. Każda z nas chciała rozwinąć swój biznes, założyć firmę lub potrzebowała pomocy w ramach tego, co robi już teraz.

Po roku pełnym sukcesów i osiągniętych celów nie chciałyśmy się rozstawać. Potrzebowałyśmy czegoś więcej. Chciałyśmy działać na rzecz kobiet. I tak po kolejnej Mastermindowej burzy mózgów, w 2020 roku powstał projekt Masterki.

Od tamtego czasu podejmujemy różne działania, żeby budować w kobietach poczucie MOCy! Robimy to poprzez szerzenie wartościowej wiedzy, organizowanie wydarzeń, aukcji charytatywnych, dzielenie się inspirującymi treściami.
Stworzyłyśmy innowacyjny planer książkowy MOC ułatwiający życie w zgodzie z cyklem hormonalnym.
Jesteśmy autorkami prototypu gry rodzinnej Hormonia, która oswaja tematykę kobiecej cykliczności. Szukamy inwestorów do zrealizowania finalnej wersji.

W marcu 2022 roku sformalizowałyśmy naszą działalność i jesteśmy stowarzyszeniem! Możesz pomóc w naszej misji i wpłacić darowiznę na nasze konto: 77 1140 2004 0000 3102 8229 8998

Jesteśmy również częścią Okresowej Koalicji, czyli zrzeszenia organizacji oraz aktywistek_tów i ekspertek_tów zajmujących się tematem miesiączki.