EUROIMMUN POLSKA Sp. z o.o.

Kim jesteśmy?
EUROIMMUN to ceniony na świecie producent wysokiej jakości testów do diagnostyki laboratoryjnej chorób autoimmunologicznych, zakaźnych i alergii oraz wybranych markerów genetycznych. Polski oddział firmy istnieje od roku 2000 i ma swoją siedzibę we Wrocławiu.

Co robimy?
Z myślą o zdrowiu pacjentów promujemy wśród lekarzy i diagnostów nowoczesne rozwiązania diagnostyczne:
Wdrożyliśmy europejskie standardy diagnostyki boreliozy do praktyki laboratoryjnej jeszcze przed ich oficjalną rekomendacją przez Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.
Jako pierwsi wprowadziliśmy innowacyjne profile alergiczne DPA-Dx (Defined Partial Allergen Diagnostics), dzięki którym można precyzyjnie określić, na jaki konkretnie komponent alergenu organizm wytwarza przeciwciała.
W Laboratorium genetycznym EUROIMMUN DNA wykonujemy specjalistyczne badania laboratoryjne z zakresu diagnostyki molekularnej dla instytutów naukowych, szpitali, poradni specjalistycznych, firm biotechnologicznych i farmaceutycznych, laboratoriów medycznych oraz Klientów indywidualnych.

Jak działamy?
Nasz zespół tworzą specjaliści z zakresu biotechnologii, biologii molekularnej i diagnostyki laboratoryjnej, którzy dzięki doświadczeniu zdobywanemu w Polsce i zagranicą oraz z pomocą nowoczesnych technologii zapewniają naszym Klientom i Pacjentom najwyższy poziom jakości. Aby popularyzować wiedzę o najnowszych odkryciach w dziedzinie diagnostyki, organizujemy szkolenia (akademia.euroimmun.pl), seminaria i konferencje, angażujemy się w akcje społeczne i informacyjne uświadamiające istnienie chorób powszechnie nieznanych oraz współpracujemy z organizacjami non-profit.