Liceum Columbus

Liceum Columbus bazuje na wieloletniej działalności Fundacji Columbus i jej programach: The Grade oraz The Avenue.
Programy te wspierają młode dziewczęta oraz chłopców w rozwoju swoich talentów, wyborze docelowych studiów i rozwoju osobistym.

Wierzymy, że poprzez spójny, dobrze zorganizowany i odpowiadający współczesnym wymogom program edukacyjno-wychowawczy kształtujemy pokolenie świetnie wykształconych, odważnych i wrażliwych ludzi.

Pragniemy, aby młodzi ludzie wkraczający w dorosłość po ukończeniu liceum COLUMBUS świadomie wybierali studia, rozwijali się zawodowo, zakładali firmy i z odwagą podejmowali się roli liderów w otoczeniu, na które mają wpływ.

Dlatego zdecydowaliśmy się na wykorzystanie w naszej szkole doświadczeń i rozwiązań stworzonych w międzynarodowym programie Leader in Me, który powstał na fundamencie bestsellerowej książki Stephena Covey’a “7 nawyków skutecznego działania"

W Liceum Columbus funkcjonuje Akademia Żeglarska. W ramach zajęć w Akademii uczymy się podstaw żeglarstwa i poznajemy kulturę żeglarską. Przy sprzyjających warunkach pogodowych uczestniczymy w zajęciach praktycznych na Zatoce Gdańskiej.

Odwaga i dążenie do mądrości - rozumianej jako wynikowa wiedzy, umiejętności i doświadczenia - to sens i sedno metod dydaktycznych, którym jesteśmy wierni w Liceum COLUMBUS.

Naszych uczniów wspieramy i wzmacniamy przy budowaniu odpowiedzialności za proces nauki.

Tworzymy okoliczności i okazje sprzyjające atmosferze współpracy i pobudzające ciekawość poznawczą.

Pracujemy w oparciu o najnowsze wyniki badań w zakresie neuronauk. Wprzęgamy je w nasz proces dydaktyczny, tak aby nauka była dla uczniów przygodą, odkrywaniem i poznawaniem świata, a nie żmudną, trudną i ponurą wynikową klątwy trzech "Z".