To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  "Historie w dziecięcych rysunkach" - wykład dla rodziców o rozwoju kreatywności u dzieci
już niedostępne -

"Historie w dziecięcych rysunkach" - wykład dla rodziców o rozwoju kreatywności u dzieci
Prowadzenie: dr Magdalena Chrzan- Detkoś

Jak psychologowie korzystają z twórczości dzieci w swojej codziennej pracy? Jak my jako rodzice możemy wspierać twórczy rozwój naszych dzieci? Czemu w ogóle wspieranie twórczego myślenia jest takie ważne? Według niektórych badaczy, kreatywność w dzieciństwie jest lepszym predykatorem późniejszych osiągnięć edukacyjnych niż sam iloraz inteligencji dziecka. Z drugiej strony, badania pokazują również, że mimo coraz większej wiedzy o znaczeniu twórczości w życiu dziecka, zmiany w systemie edukacji planowane są w odwrotnym kierunku. O rozwoju kreatywności u dzieci opowie dr Magdalena Chrzan - Detkoś.

Dr Magdalena Chrzan - Detkoś jest psycholożką, certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, pracowniczką naukowo - dydaktyczną Zakładu Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Razem z Copernicus Podmiot Lezniczy sp. Z oo. Koordynowała program profilaktyki depresji poporodowej Przystanek MAMA. Współprowadzi ośrodek psychoterapeutyczny Centrum Terapii Depresji w Gdyni. Jest autorką książki "Pod powierzchnią. Emocjonalne wyzwania macierzyństwa" oraz publikacji dotyczących psychoterapii dzieci i młodzieży, rozwoju wcześniaków, oraz leczenia i profilaktyki depresji poporodowej oraz depresji ciężarnych.

Wstęp wolny. Podczas wykładu zapewniamy opiekę dla dzieci (6-10 lat) na stworzonych z myślą o nich zajęciach warsztatowych "Historia codzienności".
Zajęcia poprowadzi Aleksandra Musielak.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Link do zapisu wkrótce.

Aleksandra Musielak - psycholożka, specjalistka z zakresu psychologii dzieci i młodzieży. Absolwentka psychologii i psychologii klinicznej. Ukończyła intensywny trening Nonviolent Communication. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach - Solution Focused Brief Therapy, dogoterapeutka, przewodniczka Anora - psa-terapeuty rasy Labrador Retriver.
wicedyrektorka w niepublicznej szkole podstawowej. Prowadzi konsultacje psychologiczne dla dzieci, młodzieży i rodziców, warsztaty, wykłady, szkolenia. Wicedyrektorka w niepublicznej szkole podstawowej. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Wiceprezeska Stowarzyszenia Educational Cha(ll)enge. Wykładowczyni na Uniwersytecie WSB Merito. Zajmuje się również popularyzacją wiedzy psychologicznej - jej teksty ukazywały się m.in. na portalu wysokieobcasy.pl, a także w publikacjach naukowych. Była gościnią kliku odcinków podcastu PSYCHE Radio Zet, udziela komentarzy eksperckich dla mediów lokalnych i ogólnopolskich. Prelegentka na konferencjach i uczestniczka debat poświęconych zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Zaangażowana w realizację różnych projektów poświęconych zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży i wspieraniu ich rozwoju.

Zobacz również:

inne wydarzenia Gdańsk