Plus Jeden do programowania

29 Marca 2023, 17:00 (środa) - 21 Czerwca 2023, 17:00 (środa)

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Porozmawiajmy o tym, jak wejść do branży IT
już niedostępne -
  Podstawy HTML
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Podstawy Pythona
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Wstęp do testowania manualnego
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Junior w IT. Spotkanie w formie prelekcji poświęcone tematyce HR
16 Czerwca 2023, 10:00

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym nowym programie szkoleniowym pn. "Plus Jeden do programowania". W ramach projektu przygotowaliśmy dla Was 5 spotkań teoretycznych i warsztatowych.  Udział w warsztatach to nie tylko nauka, ale także świetna okazja do poznania innych entuzjastów programowania, testowania i rozwijania swoich zainteresowań. Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i bądź gotowy na rozpoczęcie swojej przygody z IT!
1) "Porozmawiajmy o tym, jak wejść do branży IT. Spotkanie otwierające cykl warsztatów". 

Termin: 29.03.2023, godz. 17.00 - 19.00

Prelegent 1: Aleksander Gruszczyński - zaczynał od uczenia dzieci robotyki na klockach LEGO. Obecnie jest trenerem już dorosłych osób w fundacji CODE:ME, a na co dzień programista i DevOps w firmie Icetek. W branży IT już od siedmiu lat. Wielki wielbiciel języka Python. Alek opowie o na własnym przykładzie jak z nauczyciela i twórcy materiałów szkoleniowych można stać się programistą i wejść do branży IT.

"Co zrobiłem dobrze? Co mógłbym zrobić lepiej? Jak teraz patrzę na proces rekrutacyjny, gdy dane mi było być po obu stronach biurka? Tymi przemyśleniami chciałbym podzielić się na zbliżającym się spotkaniu".

Prelegentka 2: Karolina Pawłowska - od kilku ładnych lat aktywnie działa w środowisku IT i game dev. Pracowała w różnych firmach i zespołach, przy wielkich i małych aplikacjach. Najbardziej lubi testować i uczyć. W 2020 roku razem z Natalią Pawlak stworzyła markę Fun with bugs.Pod tym szyldem dziewczyny napisały i wydały w modelu self-publishingu książkę "Podróż przez świat testowania", która w lekki i zabawny sposób uczy testowania. Karolina opowie o swojej drodze w branży IT, jak to w rzeczywistości jest z tą dostępnością branży oraz jak wygląda praca testera. Dostaniecie instrukcję jak zacząć naukę testowania!


2) warsztaty frontendowe: "Podstawy HTML"

Termin: 5.04.2023, godz. 17.00 - 20.00

 • Na początku kursu uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawy trzech języków: HTML, CSS i JS. Omówione zostaną również przykłady prostych stron internetowych, co pozwoli na zrozumienie ich struktury i elementów składowych.
 • Następnie, uczestnicy dowiedzą się, jak tworzyć strony w HTML, jakie są podstawowe znaczniki i jak można nimi manipulować.
 • Po zrozumieniu podstaw HTML, rozpoczniemy omówienie CSS, czyli języka służącego do stylizowania stron internetowych. Uczestnicy dowiedzą się, jak można wykorzystać CSS, aby nadać stronie odpowiedni wygląd i czym są selektory CSS.
 • Kolejnym elementem będzie JavaScript, który jest językiem skryptowym używanym do tworzenia dynamicznych stron internetowych. Uczestnicy nauczą się, co to jest JavaScript.
 • Na zakończenie warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję zrealizować prosty program pt. Kółko i Krzyżyk przy użyciu powyższych technologii.

Uczestnicy potrzebują tylko dowolnego środowiska IDE (Integrated Development Environment) obsługującego jedną z trzech wymienionych technologii, takich jak Code Blocks, Visual Studio, Intellij Idea lub dostęp do strony typu https://glitch.com/.

Warsztaty z podstaw HTML, CSS i JS to idealny wybór dla osób, które chcą poznać podstawy programowania stron internetowych.

Prelegent: Dawid Kreft - Java Software Engineer w Allegro, doświadczony programista frontendowy i backendowy. Szkoleniowiec i mentor programowania dzieci i młodzieży. Dzięki swojej pasji do programowania oraz ciągłemu doskonaleniu umiejętności, jest w stanie tworzyć innowacyjne i efektywne rozwiązania.


3) warsztaty backendowe: "Podstawy Pythona"

Termin: 14.04.2023, godz. 17.00 - 20.00

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z programowaniem lub poszerzyć swoje umiejętności, to świetna okazja jest tuż przed Tobą! W ciągu zaledwie 3 godzin poznamy fundamenty języka i napiszemy kilka prostych skryptów, które pokażą nam, że Python jest zarówno prosty, jak i potężny. 

Uczestnicy przed warsztatami powinni pobrać i zainstalować u siebie Python: https://www.python.org/

Prelegentka: Małgorzata Rita Łyczywek, która swoim doświadczeniem i pasją do programowania dzieli się od lat, m.in. w CODE:ME. Rita jest Software Engineer w Wizards Of the Coast i blogerką flynerd.pl.


4) warsztaty testerskie: "Wstęp do Testowania Manualnego"

Termin: 17.05.2023, godz. 17.00 - 20.00

Podczas zajęć dowiecie się:

 • Co to jest to całe testowanie?
 • Od czego zacząć naukę?
 • Jak testować aplikację?
 • Rekrutacja na testera?
 • Sesja Q&A
 • Teoria w praktyce - poćwiczmy razem!

Prelegentka: Aleksandra Migus - od siedmiu lat związana z Software House oferującym kompleksową obsługę projektów IT. Zaczynała, jako specjalista do spraw wsparcia technicznego, aktualnie tester oprogramowania oraz lider zespołu testerów.


5) "Junior w IT. Spotkanie w formie prelekcji poświęcone tematyce HR".

Termin: 21.06.2023, godz. 17.00 - 19.00

Prelegentka: Karolina Best - specjalistka ds. Employer Brandingu w jednej z Trójmiejskich firm IT. Wcześniej związana z CODE:ME. Karolina od kilku lat, organizuje eventy branżowe, kursy i szkolenia IT, spotkania z tematyki HR'owej, również dla absolwentów CODE:ME. Karolina opowie Wam, jakie są największe błędy popełniane na początku drogi w IT, przedstawi must have wiedzy dla startującego w branży Juniora. Opowie czego oczekują współczesne firmy IT od swoich kandydatów.


Wszystkie spotkania odbędą się w formule online za pośrednictwem platformy Zoom.
Ilość miejsc jest ograniczona! Możesz zapisać się na wszystkie tematy lub tylko na wybrane.


Zobacz również:

szkolenia