To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
W chwili obecnej zgłoszenia na to wydarzenie nie są przyjmowane.

Serdecznie zapraszam na warsztaty kulinarne dla dorosłych "MAROKO". 

Zabiorę Was w kulinarną podróż do północnoafrykańskiego kraju, jakim jest Maroko słynącego głównie z taijne ale nie tylko. Wszechobecne daktyle, migdały, pomarańcze, to tylko część produktów kuchni marokańskiej. Nie brakuje w niej jagnięciny, kaszy kuskus a także mięty... :)

TAIJNE, to zarówno stożkowate naczynie (z talerzem), które wykorzystywane jest przez beduinów na pustyni ze względu na małą ilość wody potrzebną do przygotowania dania (para pod ciśnieniem skrapla się na górze stożkowatej kopuły i opada na dno nawilżając danie, dzięki czemu tworzy się pyszny sos, który wyciera się bagietką - pozostałość po Francuzach) ale także danie tworzone głównie z kurczaka (ale nie tylko, jagnięcina, ryby), warzyw i owoców suszonych. Na specjalne okazje np. na ślub podaje się gołębia.

Jak pogoda pozwoli, to warsztaty odbędą się w ogrodzie, gdzie rozpalimy palenisko do taijne ;) A jak nie, to też się nie martwimy, zrobimy w piekarniku :)


W programie:

- prawdziwy marokański taijne z kurczakiem

- tabuleh, czyli kasza kuskus z mnóstwem ziół

- zdrowe krówki z tahini i daktyli

- herbata miętowa

- wino

Warto poprosić kogoś o podwiezienie, bo szykuje się niezła fiesta :)


Mała, kameralna grupa do 5-6 osób.

Termin: sobota 19.08.2023 w godzinach 15-18

Adres; ul. Zubrzyckiego 3, Gdańsk Wrzeszcz

tel. 608 250 922Organizator zastrzega sobie prawo odwołania zajęć, jeśli nie zbierze się odpowiednia ilość uczestników (minimum 3 osoby

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdańsk Wrzeszcz