XI Eko Wyzwania

21 Kwietnia 2020, 10:00-15:30 (Wtorek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja XI Eko Wyzwania

dostępnych: 158

już niedostępne -

Cyklicznie zapraszamy na naszą konferencję, to XI Eko Wzywania. Ponownie we Wrocławiu, ponownie podstawowe hasło, które będziemy odmieniać przez wszystkie przypadki to ekologia.

Jedenasty raz spotkamy się na konferencji Eko Wzywania, aby rozmawiać o najważniejszych tematach związanych z ekologią z perspektywy samorządów, biznesu, w skali lokalnej i globalnej.

Polska i świat stają przed kolejnymi, niezwykle ważnymi wyzwaniami, które w ogromnej mierze dotyczą ekologii. Jak im sprostać? Czy zweryfikujemy paradygmat PKB - jak długo będzie wyznacznikiem rozwoju maksymalizacja zysków bez uwzględnienia kosztów środowiskowych - jeśli tak, to w jaki sposób, jak adaptujemy się do nadchodzących, nieuchronnych zmian? To są najważniejsze zagadnienia najbliższych Eko Wzywań. Skoncentrujemy się przede wszystkim na polityce przedsiębiorców i miast.

W takiej, nie ukrywając napiętej, atmosferze spotykamy na konferencji Eko Wzywania - konferencji, która jest platformą wymiany doświadczeń, wiedzy i opinii ekspertów z różnych branż, przedsiębiorców, samorządowców, polityków, przedstawicieli nauki i sektora pozarządowego.

Program Konferencji 

 • 9.30-10.00
  Rejestracja
 • 10.00-10.15
  Wstęp - organizatorzy, przywitanie gości
 • 10.15-10.40
  Adam Zawada Z-ca Prezydenta Miasta Wrocławia; Jakość powietrza we Wrocławiu. Działania na rzecz walki ze smogiem.
 • 10.40-11.00
  dr Maciej Zathey Dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego; Planowanie przestrzenne, rozwój miast a klimat - globalnie i lokalnie.
 • 11.00-11.15
  Małgorzata Bartyna-Zielińska; Biuro Wody i Energii Urzędu Miasta Wrocław: Założenia i wyzwania związane z realizacją projektu GrowGreen - zielona inwestycja.
 • 11.15-11.30
  Marta Lachowska Specjalistka w zakresie udostępniania wody w przestrzeni publicznej - Zdrojownia; Dostęp do wody pitnej w przestrzeni publicznej - wymagania prawne, trendy, sprawdzone rozwiązania.
 • 11.30-11.45
  Anna Kubicka Prezes Zarządu Lexus Wrocław; Wyzwania stojące przed branża motoryzacyjną
 • 11.45-12.00
  Krzysztof Brzewski Ekspert Strefy Energii; Elektrownie węglowe czy słoneczne? Jaka przyszłość Nas czeka?
 • 12.00-12.10
  Adam Wąsiewicz - Dyr. Regionu Wrocław; BNP Paribas bank zmieniającego się świata.
 • 12.10-13.00
  Panel dyskusyjny
  Udział w dyskusji wezmą, m.in.: Prelegenci oraz zaproszeni goście: Adam Zawada, Maciej Zathey, Marta Lachowska, Anna Kubicka, Krzysztof Brzewski, Adam Wąsiewicz, Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski, Paweł Karpiński Przewodniczący Komisji Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska Rady Miasta Wrocławia.
 • 13.00-13.15
  LUNCH

 • 13.15-13.35
  Maciej Kiełbus Partner w Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners - ekspert w dziedzinie gospodarki odpadowej; Zmiany prawne w gospodarce odpadami komunalnymi oraz postępujący wzrostu cen.
 • 13.35-13.50
  Hanna Zajączkowska Prezes Zarządu Suez Zachód; Termiczne przekształcanie frakcji resztkowej zmieszanych odpadów komunalnych elementem gospodarki w obiegu zamkniętym na przykładzie Aglomeracji Poznańskiej.
 • 13.50-14.05
  Hanna Marliere Dyrektor Zarządzająca Green Management Group Sp. z o.o.; Przekształcenie gospodarki odpadami w kierunku obiegu zamkniętego w perspektywie UE 2021-2027.

 • 14.05-14.50
  Panel dyskusyjny
  Udział w dyskusji wezmą, m.in. Prelegenci oraz zaproszeni goście: Prezydent Miasta Wałbrzych Roman Szełemej, Prezes Zarządu Ekosystem Wrocław Andrzej Sobolak, Maciej Kiełbus, Hanna Zajączkowska, Hanna Marliere, Prezes Aris - Opakowania Zdzisław Burzec, Właściciel MODEKO Roman Gulczyński, Ekspert z Wolf3D Piotr Mysiorek, Ekspert z BEWA dyrektor Dariusz Marciniak
 • 14.50-15.30
  NETWORKING I ROZMOWY KULUAROWE
XI Eko Wzywania to konferencja dla przedsiębiorstw i samorządów. Temat najbliższych, już jedenastych Eko Wyzwań to: Jak miasta adaptują się do zmian klimatu i wyzwań gospodarki odpadami?
Zapraszamy 21 kwietnia (wtorek), 10.00. Udział jest bezpłatny, ale jedynie po rejestracji. 

Zobacz również:

konferencje CSR Ekologia Ekologia biznesu Gospodarka Klimat Odpowiedzialność społeczna Przemysł Recykling wydarzenia Wrocław