To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet wstępu na konferencję "Jak zmienić szkołę?" KREATYWNI W EDUKACJI 17.03.2020

dostępnych: 87

już niedostępne 50,00 zł -

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym odwołujemy konferencję. O nowym terminie poinformujemy w najbliższym możliwie terminie.

Z poważaniem

Organizatorzy

Zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół, pracowników organów prowadzących i organów nadzoru na konferencję szkoleniową "Jak zmienić szkołę?"

Wtorek, 17 marca 2020 roku

Hotel Ambasador Premium w Łodzi,
ul. Kilińskiego 145,
sala włoska (2. piętro)

Program:

1130 Rejestracja uczestników

1200 Wprowadzenie

- Ewa Morzyszek-Banaszczyk, SP137 Łódź

- Bożena Będzińska-Wosik, SP81 Łódź

- Tomasz Bilicki, Fundacja Innopolis, SP35 Łódź

1215 Uroczyste wręczenie dyplomów kreatywnym nauczycielom

- Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Miasta Łodzi

1230 Neurodydaktyczna zmiana w szkole - ewolucja czy rewolucja?

- dr prof. UŚ Marek Kaczmarzyk, Uniwersytet Śląski

1315 Jak kruszyć beton? 😊

- Tomasz Bilicki, Fundacja Innopolis, SP35 Łódź

1330 Neurodydaktyka na lekcji - dobre praktyki

- Robert Bielecki, Neurodydaktyczne Horyzonty

1415 przerwa kawowa

1430 Wóz drabiniasty czy pendolino? - dyrektor szkoły w zmianie 😊

- Bożena Będzińska-Wosik, SP81 Łódź

1445 Koncepcja pedagogiczna Celestyna Freineta - między teorią a praktyką

- Marzena Kędra, Szkoła Cogito w Poznaniu

1530 Brak słów - nie ma tematu 😊

- Ewa Morzyszek-Banaszczyk, SP137 Łódź

1545 Dyskusja

- Edyta Sabicka, Fundacja Innopolis

1615 Zakończenie


Prelegenci:

Marek Kaczmarzyk - profesor Uniwersytetu Śląskiego, doktor nauk biologicznych, neurobiolog, memetyk, ewolucjonista. Propagator dydaktyki ewolucyjnej, dziedziny zajmującej się wyodrębnieniem, rozpoznaniem i praktycznym wykorzystaniem wpływu mechanizmów ewolucyjnych (zarówno ewolucji biologicznej, jak i kulturowej) na procesy uczenia się i nauczania. Autor wielu publikacji z zakresu neurodydaktyki i dydaktyki oraz artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia: "Zielony mem", "Szkoła neuronów: o nastolatkach, kompromisach i wychowaniu", "Unikat: biologia wyjątkowości". Wykładowca akademicki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, od 2000 r. kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska). Od 2012 r. prowadzi Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe - Wszechnica Śląska, działające w ramach Centrum Kształcenia Ustawicznego UŚ. 

Robert Bielecki - pedagog, dydaktyk, neurodydaktyk; nauczyciel oraz wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie; autor artykułów z zakresu neurodydaktyki, pedagogiki i edukacji zdrowia; członek Włocławskiego Towarzystwa Naukowego; interesuje się rolą mechanizmów pracy mózgu w procesie edukacji, propaguje włączanie osiągnięć neuronauki w projektowanie procesu uczenia się i nauczania. Twórca Neurodydaktycznych Horyzontów.

Marzena Kędra - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Posiada III stopień specjalizacji zawodowej, tytuł Honorowy Profesora Oświaty. Przewodnicząca Krajowego Zespołu Koordynacyjnego Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki C. Freineta - ubiegłej kadencji. Autorka i realizatorka wielu programów oraz projektów edukacyjnych, autorka ponad 30 publikacji z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej. Jej dwa programy nauczania do edukacji wczesnoszkolnej otrzymały I nagrodę w konkursie ORE na modelowe programy nauczania. Uhonorowana tytułami "Nauczyciel Roku 2012", "Pozytywista Roku 2013", "Ambasador innowacyjnych idei i praktyk pedagogicznych 2013", "Dyrektor Roku 2010". Jest członkiem Kapituły ds. Profesorów Oświaty. Rzeczoznawcą MEN ds. podręczników szkolnych. W 2000 r. została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Zobacz również:

konferencje Edukacja Kreatywność wydarzenia 90-315