Wakacyjne Warsztaty Familijne

21 Lipca 2023, 00:00 (Piątek) - 25 Sierpnia 2023, 00:00 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Warsztaty familijne "Konstrukcje lotnicze, które zadziwiły świat" - 25 sierpnia 2023 g. 17.00
już niedostępne -

Wszystkich, którzy kochają naukę zapraszamy na Wakacyjne Warsztaty Familijne. Szykujemy dla Was dwa wyjątkowo interesujące spotkania z nauką, które poprowadzi mgr inż.Jacek Mamos z Zakładu Badań Mechanicznych i Inżynierii Materiałowej Politechniki Gliwickiej. 

Samochód z węgla i jacht ze szkła - świat polimerów

Zabierzemy Was do tajemniczego świata polimerów. Poznacie najnowsze technologie, zgodnie z którymi wytwarzane są różnego rodzaju materiały. Dotkniecie cienkiej i delikatnej nici, z której produkuje się kamizelki kuloodporne. Sprawdzicie z czego robi się biodegradowalne doniczki i jak można je wykorzystać. O wynalazkach świata polimerów Jacek Mamos będzie opowiadał 21 lipca o 17.00. 

120 lat lotnictwa. Konstrukcje lotnicze, które zadziwiły świat

W sierpniu zapraszamy na warsztaty o samolotach. Być może zastanawiasz się dlaczego samolot lata, albo jak działa odrzutowiec - to nasze warsztaty skierowane są do Ciebie. Poznacie maszyny latające, które mimo swojego wieku nadal zachwycają funkcjonalnością. O tajemnicach kryjących się w przestworzach Jacek Mamos opowie 25 sierpnia o 17.00. 

W Warsztatach Familijnych uczestniczą dzieci razem z rodzicami lub opiekunami. Wspólnie przeprowadzają doświadczenia, testują, szukają odpowiedzi na trudne pytania.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Rezerwacja miejsc dla 2 osób (rodzic + dziecko) prowadzona jest on-line.

Zobacz również:

inne Nauka Nauki ścisłe wydarzenia Wodzisław Śl