Warsztaty pedagogiki przygody "Adventus"

21 września 2019, 10:00 (sobota) - 22 września 2019, 15:00 (niedziela)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
Dla członkiń i członków organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów Bilet "edu" promocyjny

Dla członkiń i członków organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów

dostępnych: 13

już niedostępne 440,00 zł -
Dla członkiń i członków organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów Bilet "edu"

Dla członkiń i członków organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów

dostępnych: 13

już niedostępne 460,00 zł -
dla firm, jednostek komercyjnych, osób, które mogą wesprzeć działania fundacji Bilet "mecenas" promocyjny

dla firm, jednostek komercyjnych, osób, które mogą wesprzeć działania fundacji

dostępnych: 14

już niedostępne 460,00 zł -
dla firm, jednostek komercyjnych, osób, które mogą wesprzeć działania fundacji Bilet "mecenas"

dla firm, jednostek komercyjnych, osób, które mogą wesprzeć działania fundacji

dostępnych: 15

już niedostępne 480,00 zł -

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję warsztatów pedagogiki przygody "Adventus".

Gdzie?
Popowo k. Warszawy

Kiedy?
21-22 września 2019

Dla kogo?

Zapraszamy nauczycieli, trenerów, animatorów oraz osoby zainteresowane outdoor/adventure/experiential education, pedagogiką przeżyć oraz osoby zainteresowane wolontariatem w naszej fundacji.

Jeśli pracujesz z grupami i chcesz z procesem edukacyjnym wyjść poza sale szkolne lub warsztatowe, a szukasz inspiracji - to ten warsztat jest dla Ciebie.


W programie

 • Osobiste doświadczenie pedagogiki przygody
 • Kilkanaście gier i ćwiczeń rozwojowych dla uczestników w różnym wieku
 • Gry i ćwiczenia na niskim parku linowym i w gumizeli
 • Teoretyczne podstawy pedagogiki przygody
 • Metody omawiania oraz podsumowania ćwiczeń dla różnych grup wiekowych
 • Metody inspirowane edukacją przyrodniczą
 • Podsumowywanie ćwiczeń będące przyczynkiem do refleksji i rozwoju osobistego

Adventus, w opinii uczestników, to wspaniała okazja do zainspirowania się, "naładowania baterii", własnego rozwoju przy okazji poznawania wielu metod i technik.

Jako uczestnik weźmiesz udział w szeregu aktywności plenerowych, aby później móc wspólnie podsumować zdobyte doświadczenia i przedyskutować możliwość adaptacji nowo zdobytej wiedzy do pracy z Twoją grupą.

W tej edycji proponujemy Wam aż 4 rodzaje opłaty za wydarzenie (w tym wyżywienie i nocleg):

 • Bilet "edu" erly birds 440 zł (dla ngo, placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów, przy zgłoszeniu i wpłacie do 31.08)
 • Bilet "edu" lazy birds 460 zł (po 31.08)
 • Bilet "mecenas" early birds 460 zł lub więcej (dla firm, jednostek komercyjnych, osób, które mogą wesprzeć działania fundacji; przy zgłoszeniu i wpłacie do 31.08)
 • Bilet "mecenas" lazy birds 480 zł

Cena obejmuje: materiały teoretyczne w formie cyfrowej przed i po warsztacie, wyżywienie przez cały czas trwania warsztatu, kawa & herbata, zaświadczenie o udziale w warsztatach, nocleg

Ubezpieczenie NNW uczestnicy wykupują we własnym zakresie.

Dodatkowy bonus: uczestnicy warsztatów otrzymają 15% zniżki na zakupy w naszym sklepie internetowym.

Trenerki i trenerzy:

Warsztat poprowadzą: Aga, Justyna i Kuba.

Aga Leśny - inspiratorka Pracowni Nauki i Przygody. Doświadczona trenerka outdoor education & experiential learning, która pedagogikę przygody stosuje w praktyce w edukacji formalnej i nieformalnej. Członkini międzynarodowych społeczności experiential education, prowadząca warsztaty i kursy train-the-trainers na poziomie europejskim. Autorka licznych artykułów naukowych i popularno-naukowych poświęconych pedagogice przygody. Pasjonatka gier i zabaw z gumizelą.

Uwielbia inspirować do rozwoju i z pasją "zarażać" nowe osoby pedagogiką przygody. Jest założycielką największego fanpage'a poświęconego pedagogice przygody w Polsce.

Justyna Schimanda - Do zespołu dołączyła w 2018 roku i zagościła w nim na dobre. Jest psycholożką oraz trenrką, a przy tym niezwykle sprawną organizatorką. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z przedstawicielami wielu branż od klienta biznesowego poprzez instytucje edukacyjne. Pedagogikę przygody poznaje przede wszystkim na sobie, eksperymentując z różnymi jej formami.

Kiedy Aga się zamyśla - Justyna działa i to sprawia, że wspólnie są niezwykle ciekawym duetem trenerskim!

Kuba Gabarkiewicz - wolontariusz Pracowni Nauki i Przygody od połowy 2017 roku. Na codzień spędza wiele godzin przed ekranem komputera działając w obszarach związanych z animacją komputerową, reklamą oraz promocją. Żeby złapać balans - ucieka w naturę; rower, żagle, wędrówki. Jest wytrawnym i uważnym obserwatorem.

Informacje organizacyjne

- minimalna grupa warsztatowa to 10 osób. W przypadku niedostatecznej liczby zapisanych uczestników, warsztat zostanie odwołany lub przełożony na inny termin;

- warsztat odbędzie się w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowy Caritas, Popowo-Letnisko, al. Centralna 6, 07-203 Somianka (przy trasie nr 62 Serock - Wyszków). Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3 osobowych z łazienkami. Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia wegetariańskiego. Na terenie obiektu znajduje się kącik kuchenny, w którym można przygotować sobie ulubioną kawę/herbatę. Uwaga! Na miejscu jest bardzo ograniczony dostęp do wi-fi i sygnału sieci komórkowej więc pracę zdalną lepiej zostawcie w domu :) Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na miejsce lub chcesz nocować dzień wcześniej/później w ośrodku - skontaktuj się z nami! Pomożemy :)

- co należy zabrać: ubranie umożliwiające zajęcia w terenie w każdych warunkach atmosferycznych :), buty na twardej podeszwie, kubek, ulubioną herbatę/kawę, zdrową przegryzkę.

- zaczynamy w sobotę o godzinie 10:00, kończymy w niedzielę o godzinie 15:00.

Zobacz również:

szkolenia