To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet na konferencję ""Start-Up Bydgoszcz!". O sztucznej inteligencji po bydgosku. Rok po rewolucji", 21.05.2024 r., godz. 17.00-21.00.
już niedostępne -

Zaczęło się ponad rok temu od chata GPT. Obecnie jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i sieci neuronowych, co objawia się powstawaniem kolejnych narzędzi i aplikacji. Czy jesteśmy świadomi szans i zagrożeń, jakie ze sobą niosą? Rozmawialiśmy o tym roku temu na konferencji, teraz sprawdzimy co się zmieniło, w jaką stronę poszedł rozwój AI. Zapraszamy na dwa panele, podczas których przedstawiciele firm związanych z Bydgoskim Klastrem Informatycznym opowiedzą o swym postrzeganiu tej "cyfrowej rewolucji".


Temat konferencji

Nie wiemy co przyniesie dalszy rozwój AI. Wiemy jednak, że zastosowane algorytmy cały czas się uczą,  a kolejne edycje Chatu i innych nowo powstałych narzędzi będą lepsze od poprzednich. Skłania to społeczeństwo do zadawania coraz większej ilości pytań: w jakim kierunku rozwinie się ta technologia, czy sztuczna inteligencja zabierze mi pracę, czy gatunek ludzki nie stanie się zbędny? Na te i inne pytania odpowiedzą podczas konferencji prelegenci z bydgoskiego środowiska IT. Wskażą także, jak wykorzystują AI w codziennej pracy oraz przekażą dobre praktyki w tym zakresie.


Agenda konferencji:

.00-17.05: powitanie przez przedstawiciela Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, przedstawienie filmu Bydgoskiego Klastra Informatycznego

17:05-18:20 - Panel 1 - moderator: Michał Majcherek

Dyrektor Bydgoskiego Klastra Informatycznego, CEO w Grydsen LAB. Specjalizuje się w zarządzaniu i finansowaniu rozwoju organizacji. Od 11 lat koncentruje się na wspieraniu innowacyjności przedsiębiorstw. Pomaga znaleźć płaszczyzny porozumienia między nauką a biznesem, i dodatkowo zapewnić finansowanie tych procesów. Wykładowca akademicki, trener biznesu i broker innowacji. W swojej karierze zawodowej pracował w międzynarodowych korporacjach finansowych, w administracji publicznej oraz NGO, a także kierował zespołami pozyskującymi projekty UE na działania innowacyjne na łączną kwotę ponad 80 mln zł.

Paneliści:

1. Adrian Iwanek, AI to nie tylko ChatGPT - o tworzeniu indywidualnych rozwiązań korzystających z AI

2. Janusz Marcinkowski, Architektura wiedzy w świecie rozszerzonej AI

3. Karolina Wilamowska, Obowiązki prawne związane z wdrożeniem systemów sztucznej inteligencji

4. Gabriela Gorzycka, AI - Puszka Pandory? Sztuczna inteligencja jako wyzwanie i szansa dla cyberbezpieczeństwa

5. Krzysztof Błaszkiewicz, Sztuczna inteligencja czy sztuczna świadomość?

18:20-18:30 - przerwa kawowa

18:30-20:00 - Panel 2 - Moderator: Aleksander Iżemski

Absolwent studiów magisterskich z zakresu sztucznej inteligencji na Politechnice Poznańskiej, specjalizuje się w sztucznej inteligencji, skupiając się na uczeniu maszynowym i przetwarzaniu języka naturalnego. Jego doświadczenie akademickie obejmuje publikacje, w tym analizę zastosowania metod uczenia ze wzmocnieniem w systemach e-learningowych oraz prowadzi wykłady na Politechnice Poznańskiejz wykorzystania narzędzi "Low code" i "No code" do tworzenia oprogramowania. Jest zaangażowany w rozwijanie rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję w szczególności LLM.

Paneliści:

1. Arkadiusz Lewandowski, Co zmieniło AI w księgowości i administracji?

2. Sławomir Kulikowski, Zrównoważony rozwój przemysłu nowej generacji: wykorzystanie AI i VR do lepszego zarządzania emisjami CO2

3. Sinem Serap, Integrating AI and Human Cognition

4. Tomasz Porożyński, Przełamywanie barier językowych: jakie możliwości otwiera nam sztuczna inteligencja

5. Adam Kruszewski, Case Study z ciekawego obszaru AI - Computer Vision

6. Franciszek Budzbon, Niepromptowalne, czyli AI w budowaniu zespołu i procesów

7. Krzysztof Lubiszewski, Pralkomaty z Polski na podbój Europy - od lokalnego startupu do międzynarodowej ekspansji

20.00: matchmaking w gościnnych progach Spichrza Zbożowego


Informacje o prelegentach

Adrian Iwanek. Prezes Zarządu UniqSoft Coding Sp. z o.o. Programista z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu serwisów internetowych, aplikacji mobilnych i desktopowych. Pasjonat bezpieczeństwa informatycznego i użyteczności. Obecnie prezes UniqSoft Coding, zajmującej się tworzeniem wszelkiego rodzaju oprogramowania na indywidualne zamówienie i sprzedażą autorskich programów.

Janusz Marcinkowski. Atos, People Experience Domain Lead Atos Research Community - Janusz to doświadczony menedżer i konsultant innowacji, z ponad 20-letnim doświadczeniem w IT i biznesie. Pasjonuje się światowej klasy obsługą klienta, wykorzystując odwagę, wiedzę i technologię. W pracy koncentruje się na innowacjach i kreatywności biznesowej. W Atos, Janusz prowadził programy transformacji cyfrowej w sektorze energetycznym i telekomunikacyjnym. Jest też liderem Społeczności Badawczej Atos, badając Doświadczenia Ludzi.

Karolina Wilamowska, Wilamowscy Adwokaci Spółka Partnerska, adwokat, partner zarządzający - adwokatka, mediatorka Centrum Mediacji przy Krajowej Izbie Gospodarczej, gdzie kieruje zespołem Nowych Technologii w mediacji, trenerka, mentorka Fundacji Women in Law; zainteresowania zawodowe: prawo nowych technologii, prawo własności przemysłowej, ochrona danych osobowych, compliance i mediacje. Członkini stowarzyszeń branżowych, prelegentka na polskich i międzynarodowych konferencjach. Wyróżniona na liście 25 najlepszych prawniczek w biznesie przez Forbes Women w 2022 r.

Gabriela Gorzycka, Eviden, Global Cloud Security Lead - od kilkunastu lat związana z branżą IT, z czego większość czasu w obszarze cyberbezpieczeństwa. Obecnie przewodzi międzynarodowemu działowi dostarczającemu bezpieczeństwo chmury w firmie Eviden. Wygłaszała liczne prelekcje na temat cyberbezpieczeństwa na krajowych oraz międzynarodowych konferencjach i spotkaniach. W 2023 roku zdobyła tytuł CISM (Certified Information Security Manager) i została członkinią stowarzyszenia ISACA. Ponadto specjalizuje się w procesach ITIL, uzyskała tytuł eksperta ITILV3 oraz MPP ITIL 4. W 2021 i 2023 roku zdobyła tytuł "Strong Women in IT". Od 2023 roku współpracuje z organizacją charytatywną "Women4Cyber", gdzie jako mentorka stara się pomagać kobietom zaczynającym karierę
w cyberbezpieczeństwie

Arkadiusz Lewandowski. Przedsiębiorca i finansista z wykształcenia, z zawodu i z pasji. Jest współzałożycielem i CEO start-upu Altera.co, w którym wspólnie z zespołem wykorzystując technologię zmienia rynek usług księgowych w Polsce. Altera poza informacjami o podatkach daje przedsiębiorcom dane finansowe niezbędne do podejmowania lepszych decyzji biznesowych. Podczas swojej kariery optymalizował, automatyzował i usprawniał procesy biznesowe i finansowe, dzięki czemu ludzie oszczędzają każdego miesiąca setki godzin żmudnej, powtarzalnej pracy i mogą dzięki temu wykorzystać czas na pracę kreatywną, a przedsiębiorcy zyskują przewagę na rynku. Poza pracą jest maratończykiem, triathlonistą, podróżnikiem i intelektualistą. Pasjonuje się modelami zarządzania, psychologią w biznesie i rozwojem osobistym.

Adam Kruszewski. CTO i Co-Founder RevDeBug. Pasjonat oprogramowania od czasów komputerów 8-bitowych. Płynnie posługuje się wieloma językami, choć tylko dwa mogą być użyte do komunikacji
z ludźmi. Pomysłodawca opatentowanego w USA mechanizmu "czarnej skrzynki" dla oprogramowania.

Michał Majcherek. CEO & Co-founder w Grydsen LAB - innowacyjnym narzędziu terapeutycznym z wykorzystaniem VR. Od 1993 roku zawodowo specjalizuje się w zarządzaniu i finansowaniu rozwoju organizacji, od 2010 roku koncentruje się na wspieraniu innowacyjności firm i współpracy biznesu z jednostkami naukowymi. Zbierał doświadczenia na różnych stanowiskach (w tym dyrektorskich) w krajowych i międzynarodowych korporacjach finansowych (14 lat), administracji rządowej (2 lata), organizacji pozarządowej (5 lat), uczelni (6 lat) oraz prowadząc własną firmę doradczą. Od 2019 roku kieruje spółką Grydsen, pracującą nad innowacyjnym narzędziem terapeutycznym dla seniorów. Autor i współautor kilku publikacji naukowych i wynalazków. Wraz z zespołem od 2010 roku pozyskał i realizował na rzecz różnych instytucji projekty związane ze wspieraniem innowacyjności i współpracy nauka-biznes, dofinansowane z budżetu UE na kwotę ponad 70 mln zł.

Krzysztof Błaszkiewicz. Prezes Zarządu Blu Holding. Od 20 lat związany z branżą informatyczną, ponad 6 lat w branży bankowej, wcześniej praca dla przemysłu samochodowego dla takich firm jak Volvo, Mercedes, Delphi Automotive. Wykonywał realizacje dla takich instytucji jak NBP - Narodowy Bank Polski, Banki Spółdzielcze, KIR - Krajowa Izba Rozliczeniowa i PKO Bank Polski S.A. Realizował takie projekty jak: audyty bezpieczeństwa, oprogramowania, kryptografia, szyfrowanie danych, redundantne rozwiązania zabezpieczające dane na serwerach, systemy wysoko dostępne, wdrażanie bezpiecznych systemów pocztowych, obiegu dokumentów, CRM, ISO 9001, ISO 27001, GIODO, RODO migracja aplikacji i systemów serwerowych. Jego firma specjalizuję się w zarządzaniu serwerami, hostingiem serwerów dedykowanych, obsługą informatyczną firm, CRM, systemami kadrowo - księgowymi, systemami wspomagającymi zarządzanie firmą i bezpieczeństwem.

Arkadiusz Lewandowski. CEO Altera sp. z o. o. - Przedsiębiorca i finansista z wykształcenia, z zawodu i z pasji. Jest współzałożycielem i CEO Altera.co, w którym wspólnie z zespołem wykorzystując technologię cyfryzuje polski rynek usług księgowych pomagając jednocześnie przedsiębiorcom zobaczyć, zrozumieć i wykorzystać księgowość do zwiększania zysków ich firm. Altera poza informacjami o podatkach daje przedsiębiorcom dane finansowe niezbędne do podejmowania lepszych decyzji biznesowych. Arkadiusz podczas swojej kariery optymalizował, automatyzował i usprawniał procesy biznesowe i finansowe, dzięki czemu przedsiębiorcy i księgowi oszczędzają każdego miesiąca setki godzin żmudnej, powtarzalnej pracy i mogą dzięki temu wykorzystać czas na pracę kreatywną, a przedsiębiorcy - zyskują przewagę na rynku. Arkadiusz sprawił, że już w ciągu pierwszych 3 lat działalności Altera stała się najbardziej zaawansowaną technologicznie firmą w swojej branży oraz jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce. Altera już teraz zalicza się do 10% największych biur księgowych w Polsce.

Sławomir Kulikowski. Atos, Head of Innovation - Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w IT, zarządza działem innowacji w Atos GDC Poland. Wspiera kulturę innowacji iwdraża
w portfolio firmy najnowocześniejsze technologie, takie jak sztuczna inteligencja, chmura i IoT. Od wielu lat aktywnie wspiera klientów w ich cyfrowej transformacji projektując rozwiązania i strategie na skalę globalną. Pracuje także nad doktoratem, w którym zgłębia temat dekarbonizacji przemysłu poprzez wykorzystanie mocy rozwiązań informatycznych.

Sinem Serap. Atos, Technical Architect - Sinem, has a background spanning over 15 years in the technology sector, has built a career that bridges human cognition with artificial intelligence. Her journey began with technical roles at notable companies. Currently, Sinem holds the position of Technical Architect in the Artificial Intelligence domain, where she continues to apply her vast experience and knowledge. She also acts as domain lead for AI in Business Technology and Innovation Center. Alongside her professional duties, she is pursuing a PhD at the University of Copernicus as part of the Implementation Doctorate program. Her research focuses on the neurofeedback and emerging neurotechnologies for restoring neurological function.

Tomek Porożyński. Eviden; Google Cloud Architect. Jest doświadczonym inżynierem i architektem chmury publicznej. W 2024 roku został wyróżniony jako Google Developer Expert oraz Google Champion Innovator. Prowadzi swój kanał YouTube, aktywnie uczestniczy w projektach Open Source i utrzymuje blog technologiczny, na którym promuje rozwój w duchu Cloud Native. Tworzy także rozwiązania łączące różne dziedziny sztucznej inteligencji, zwłaszcza przetwarzanie języka naturalnego (NLP) i duże modele językowe (LLM). Udziela się jako prelegent, prowadzi wykłady i szkolenia na temat Chmury Publicznej, dzieli się wiedzą i doświadczeniem z szerokim gronem odbiorców.

Adam Kruszewski. CTO i Co-Founder RevDeBug - pasjonat oprogramowania od czasów komputerów 8-bitowych. Płynnie posługuje się wieloma językami, choć tylko dwa mogą być użyte do komunikacji z ludźmi. Pomysłodawca opatentowanego w USA mechanizmu "czarnej skrzynki" dla oprogramowania.

Franciszek Budzbon. Brand Manager, content marketer z 15-letnim doświadczeniem. Przez lata współpracownik dydaktyczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odpowiada za komunikację i budowanie wizerunku Wise People, również w zakresie eventów branżowych i wzmacniania relacji.

Krzysztof Lubiszewski. CEO Break&Wash. Pomysłodawca i Prezes Zarządu Break&Wash.
Z wykształcenia mgr inż Logistyki. Związany od 2014 roku z branżą TSL jako zarządzający transportem.


Konferencja organizowana jest w ramach programu "Akcja Akceleracja!". Partnerami inicjatywy są: Porozumienie Bydgoskich Biur Karier i Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy.

Partnerami tej edycji Konferencji są: Bydgoski Klaster Informatyczny, Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera, Opera Camp, BKI hack.


Miejsce: Młyny Rothera, ul. Mennica 10, Spichrz Zbożowy (2 piętro).


Zachęcamy do zapisu na konferencję poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Bydgoszcz