To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Miejsce startu spaceru zostanie podane przed wydarzeniem. Zostaną Państwo poinformowani drogą mailową. Start: 7.12 (środa) o godz. 17:00. 7.12 | Przypowieść o złocie: Spacer z Łukaszem Darskim | Almanach Legend Gdańskich

Miejsce startu spaceru zostanie podane przed wydarzeniem. Zostaną Państwo poinformowani drogą mailową. Start: 7.12 (środa) o godz. 17:00.

już niedostępne -
Start: 17:00-19:00 w Pracowni Artystycznej GGM, ul. Szeroka 34/35-37, wejście od ul. Grobla I ½. 8.12 | Przypowieść o złocie: Warsztat edukacyjny z Olą Fronc | Almanach Legend Gdańskich

Start: 17:00-19:00 w Pracowni Artystycznej GGM, ul. Szeroka 34/35-37, wejście od ul. Grobla I ½.

już niedostępne -
Start: 17:00-19:00 w Pracowni Artystycznej GGM, ul. Szeroka 34/35-37, wejście od ul. Grobla I ½. 9.12 | Przypowieść o złocie: Warsztat edukacyjny z Olą Fronc | Almanach Legend Gdańskich

Start: 17:00-19:00 w Pracowni Artystycznej GGM, ul. Szeroka 34/35-37, wejście od ul. Grobla I ½.

już niedostępne -

Skąd nazwa Żabi Kruk? Jaką magie kryła chusta z trzema węzłami? Czego uczy do dziś Przypowieść o złocie? Odkryj krok po kroku legendy Gdańska podczas spacerów, warsztatów edukacyjnych i słuchowisk dla całej rodziny. Tej jesieni poznaj Almanach Legend Gdańskich. Liczba miejsc na wydarzenia ograniczona, wstęp bezpłatny.

Dlaczego legendy? Nie dawno, dawno temu, za górami, za lasami, a tuż obok w uliczkach, budynkach i zakątkach Gdańska działy się rzeczy niezwykłe. Legendy gdańskie kryją ziarno prawdy, w każdej z nich pojawiają się autentyczne postaci, konkretne miejsca, istniejące do dziś budowle. Jesienną porą dołączcie do odkrywania zapomnianych miejsc, historii i magii Gdańska.

W listopadzie Gdańska Galeria Miejska zaprasza na autorskie spacery z przewodnikiem Łukaszem Darskim, warsztaty edukacyjne z artystką Olą Fronc i słuchowiska czytane przez aktorkę Teatru Wybrzeże Annę Kociarz, przybliżające trzy legendy gdańskie Żaby i Kruk, Chustę z trzema węzłami i Przypowieść o złocie. Wydarzenia Almanachu Legend Gdańskich czerpią inspiracje z Legendy Gdańskie baśnie, podania i przypowieści Jerzego Sampa.

Przypowieść o złocie

  • 5 grudnia, premiera słuchowiska.
  • 7 grudnia (środa) o godz. 17:00 spacer z Łukaszem Darskim. Spotykamy się przy wejściu głównym do Bazyliki NMP.
    https://goo.gl/maps/R6Q6WXhRAy4JEB5J6
  • 8 i 9 grudnia Warsztaty edukacyjne z Olą Fronc, 17:00-19:00 w Pracowni Artystycznej GGM, ul. Szeroka 34/35-37, wejście od ul. Grobla I ½. 

ZAPISY PONIŻEJ


Projekt finansowany z dotacji Miasta Gdańska jest realizowany przez Gdańską Galerię Miejską dzięki wsparciu program uEDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK.

Zobacz również:

kultura i sztuka